Úvod > Aktuality > Horká novinka wellness ve Frymburku
Lázně a wellness

Horká novinka wellness ve Frymburku

  • Vydáno20. ledna 2010
Hotel Frymburk, wellness & cogress zavádí horkou novinku: saunové ceremoniály. Pokud tento pojem ještě neznáte, rádi vám jej zde přiblíží, ba co víc, zážitek z něj vám umožní prožít v prostorách hotelového Saunového světa.
Saunový ceremoniál ve finských saunách trvá zhruba deset minut. Už začátek je velmi příjemný. Saunér polije horké kameny směsí vody s aromatickou esencí, čímž místnost provoní, ale také o pár stupňů ohřeje a zvýší relativní vzdušnou vlhkost. Pak sevře v ruce ručník a teplou páru od saunovacích kamen rozvíří po celém prostoru prohřívány. Na závěr saunér prudkým mávnutím od stropu nažene horký vzduch z horní části a vytvoří tak takzvaný parní náraz, který tělo ještě více prohřeje. Celý proces se opakuje dvakrát až třikrát.

Nejoblíbenějším ceremoniálem ve finských saunách je medový ceremoniál, při němž si celé tělo potíráte rozehřátým medem. Kůže je pak krásně hebká a vláčná.

Více informací:

V komplexu Wellness Hotelu Frymburk se nachází překrásný aquapark pro děti i dospělé rozkládající se na ploše cca 1500m². Jeho součástí jsou různé atrakce (divoká řeka, vodní vřídlo, perličková lůžka, hydromasážní trysky, vodní chrliče, tobogán atd.). Nabízí také možnost vodního aerobiku a dalších cvičení v bazénu. Součástí komplexu je rozlehlé wellness centrum. Zatímco vy relaxujete ve wellness centru, vaše děti (a nejen ony) mohou řádit v aquaparku.

Venkovní a vnitřní AquaPark ve Frymburku

Venkovní a vnitřní AquaPark ve Frymburku

V komplexu Wellness Hotelu Frymburk se nachází venkovní a vnitřní aquapark pro děti i dospělé.