Úvod > Aktuality > Třeboňské Bertiny lázně i Lázně Aurora procházejí v zimě rekonstrukcí

Třeboňské Bertiny lázně i Lázně Aurora procházejí v zimě rekonstrukcí

Vydáno 6. prosince 2014 Lázně a wellness
Více než 60 milionů korun investují lázně v Třeboni do své modernizace. Od začátku prosince probíhá začala rozsáhlá rekonstrukce v Bertiných lázních, které budou do poloviny března zavřené. Lázně Aurora modernizují pokoje a mění okna na kolonádě.
Třeboňské Bertiny lázně i Lázně Aurora procházejí v zimě rekonstrukcíBertiny lázně zahájily velkou rekonstrukci léčebných provozů. Po dvaceti letech se lázně dočkaly investice, která je zásadní pro samotný chod lázní, pomůže zvýšit jejich atraktivitu a přinese větší pohodlí. Akce se připravuje od začátku roku a zahájena byla 1. prosince 2014.

Kompletně se týká slatinných procedur, vodoléčby, nového výtahu a rekonstrukce technologického zařízení. Přidanou hodnotou bude mimo jiné rozšíření wellness procedur.  Lázeňští hosté by měli zásadní změnu pocítit v komfortu, který přinese návaznost procedur. Konkrétně půjde o novou dispozici stávajícího prostoru, kde na jednom místě bude jak vana, tak odpočívací lůžko a masérna. Chod procedur se tak zpřehlední a zjednoduší. Místnosti jednotlivých procedur navážou na novou čekárnu. Důraz je kladen na ideální využití prostoru, zjednodušení pracovních úkonů a dosažení maximálního komfortu.

Pohyb po lázeňském domě usnadní nový orientační systém, který se bude týkat léčebných provozů a rovněž ubytovacích a stravovacích kapacit. Starý výtah nahradí nový, prostornější. Lázně se tím také stanou plně bezbariérové. Pro realizaci investice byla vybrána mimosezóna v rozmezí prosinec 2014 – březen 2015. V této době budou lázeňské provozy uzavřeny. První klienty přivítají rekonstruované lázně 16. března 2015. Provoz Sportparku zůstává po dobu rekonstrukce beze změn, v provozu bude také rezervační oddělení a pizza restaurant Top-Spin.

Do 15. prosince 2014 se budou postupně v některých prostorách Lázní Aurora vyměňovat stará nevyhovující okna za nová, vakuová. Stávající okna jsou původní, od založení lázní v roce 1975. Jejich výměnou lázně jednak ušetří za únik tepla, ale především se zvýší komfort pro lázeňské hosty. Modernizuje se také 34 pokojů v pavilonu F. Kromě stavebních úprav rekonstrukce zahrnuje i nový nábytek a koberce. Pravidelná odstávka bazénového komplexu Wellnesscentra Aqua viva je plánována v termínu 19. - 24. prosince 2014.
Lázně Aurora – odpočinek na břehu Světa

Lázně Aurora – odpočinek na břehu Světa

Pobytem v této oblasti jižních Čech rozhodně nemůžete nic zkazit, pokud vše chcete spojit s ozdravným lázeňským pobytem, zkuste třeba Lázně Aurora v Třeboni, určitě nebudete litovat.

Bertiny lázně Třeboň - místo, kde vás pohladí nejen na duši, ale ulehčí i vašim kloubům

Bertiny lázně Třeboň - místo, kde vás pohladí nejen na duši, ale ulehčí i vašim kloubům

Lázeňská péče v Třeboni má svou tradici trvání více než 100 let. Lázně se zaměřují na relaxaci, wellness a léčbu pohybového aparátu. Součástí lázeňského komplexu je bazén, sportovní areál s fitness a kurtem. Lázně jsou do května 2020 uzavřeny kvůli rekonstrukci.