Úvod > Aktuality > Na Šumavě se dá koupat po celý rok – navštivte zdejší aquaparky!
Aquaworld Lipno
Lázně a wellness

Na Šumavě se dá koupat po celý rok – navštivte zdejší aquaparky!

  • Vydáno7. listopadu 2023
Plánujete cestu Lipenské přehradě anebo dovolenou či relax po sezóně, a na koupání přímo v přehradní nádrži už je zima? Na Lipně však není nic nemožné, užijte si pěknou procházku po břehu jezera a za koupáním vyrazte do zdejších aquaparků, které jsou dostupné pro vodní radovánky po celý rok.

Vodní ráj Aquaworld na Lipně pro celou rodinu

Aquaworld LipnoVodní ráj Aquaworld Lipno je skvělým místem, kde je možné relaxovat za každého počasí. Aquaworld se nachází v obci Lipno nad Vltavou, v prostorách rekreačního parku Marina Lipno. Pro návštěvníky je připravena řada atrakcí a služeb - obdélníkový plavecký bazén o velikosti 16x8 m, kruhový bazén s atrakcemi o průměru 16 m, divoká řeka s peřejemi a protiproudem, dětské brouzdaliště s vodním hříbkem, whirlpool, bazének s masážními tryskami, perličková deska se vzduchovým roštem, tlaková sprcha, perličková sedačka se vzduchovými tryskami. Pro celkové uvolnění těla i mysli můžeme doporučit finské sauny s vůní bylinkových esencí nebo masáže zaměřené na celé tělo, nebo jeho jednotlivé části. Navíc vám relax ve vířivce zpříjemní nádherný výhled na lipenské jezero. Lipenský aquapark je otevřen denně od 10 do 21 hodin, sauna jen ve středu, pátek od 16 do 21 a o víkendu od 14 do 21 hodin. Základní vstupné na hodinu je 244 korun pro dospělého, děti si zaplavou za 178 Kč. Nutno ovšem podotknout, že od 1.11. 2023 – 19.11. 2023 probíhá v Aquaworldu Lipno plánovaná podzimní údržba.
 

Báječný relax i svět pod hladinou ve Frymburku

Wellness FrymburkPřekrásný Aquapark Frymburk pro děti i dospělé rozkládající se na ploše cca 1500m2 se nachází v areálu největšího hotelového wellness komplexu v České republice Hotelu Wellness Frymburk. Těšit se můžete na relaxační bazény se slanou i sladkou vodou, plavecký bazén a další různé atrakce, díky kterým frymburský vodní svět poskytuje zábavu a odpočinek hostům všech věkových kategorií. Jeho součástí jsou atrakce jako divoká řeka, privátní sauna, dětské brouzdaliště, whirlpool, vodní vřídlo, perličkové trysky, tobogán a další. K dispozici je také možnost vodního aerobiku a dalších cvičení v bazénu. Navštívit můžete také zdejší saunový svět anebo solnou jeskyni. Aquapark je otevřen denně od 9 do 21 hodin. Vstupné na 90 minut stojí od 429 korun. Podzimní odstávka zde proběhne v termínu 25.11. – 7.12.2023 včetně. Otevřeno bude opět od 8. 12. 2023.

ŠtikaNezapomeňte navštívit také zdejší unikátní Svět pod hladinouexpozice akvárií a artefaktů vám přiblíží podvodní život nejen v Čechách, ale také v tropických vodách a mořích. Nahlédnete do více než 30 akvárií. Jsou zde nádrže se sladkovodními druhy obývající české řeky anebo sladkovodní tropické ryby, mezi nimiž nechybí třeba piraně anebo amazonští rejnoci. Nechybí ani mořská zvířena, kromě korálových rybek se můžete těšit třeba na žraloka nebo murénu. Mezi vzácnými artefakty najdete fosilní zuby „největšího žraloka“ všech dob (megalodona, žraločí čelisti a zuby anebo korýše a mušle. Svět pod hladinou je v listopadu otevřen od podnělí do čtvrtka od 11 do 20 hodin a od pátku do neděle od 9 do 20 hodin. Vstupné stojí 225 Kč.
 

Vodní zábava i wellness v Horažďovicích

aquapark horažďoviceTrojlístek šumavských vodních rájů doplňuje aquapark Horažďovice. V moderním a dobře vybaveném krytém bazénu je vám k dispozici whirlpool a teplé masážní proudy, ti aktivnější si mohou zaplavat v bazénu, vyzkoušet 62 m dlouhý tobogán, dětský bazének s dvěma skluzavkami a vzduchová lůžka s masážními tryskami nebo umělé vlnobití s kulovým vodotryskem. Nechybí ani vzduchový rošt, chrlič vody nebo vodní hřib. Pro děti je připraven dětský bazének se dvěma skluzavkami, masážními tryskami a vodní muchomůrkou. Zdejší wellness centrum "Saunový svět" s finskou saunou pro 12 osob a párou pro stejný počet lidí, infrasaunou pro čtyři osoby, solarstudiem, masážemi a odpočinkovou částí. Aquapark je otevřen od podnělí do čtvrtka od 13 do 21 a od pátku do neděle pak od 9 do 21 hodin. Za hodinu koupání zaplatíte 90 korun, rodinné vstupné (2+2) je za 420 korun.
Aquaworld Lipno – centrum vodních radovánek pro děti i dospělé

Aquaworld Lipno – centrum vodních radovánek pro děti i dospělé

V Aquaworldu Lipno, vodním ráji na Lipensku, zažijete ty opravdové vodní hrátky, odpočinete si po náročném dni stráveném lyžováním, zaženete chmury způsobené zamračenou oblohou během letní dovolené.

Aquapark Horažďovice – odpočinek i aktivní vyžití na jednom místě

Aquapark Horažďovice – odpočinek i aktivní vyžití na jednom místě

Zmoženým svalům přijde vhod výřivka a teplé masážní proudy, ti aktivnější si mohou zaplavat v bazénu, vyzkoušet tobogán dlouhý 62 m, dětský bazének s 2 skluzavkami, masážními tryskami pro děti a pirátskou loď, perličkovou lázeň nebo divokou řeku, vzduchový rošt a protiproud.

AquaPark ve Frymburku

AquaPark ve Frymburku

V komplexu Wellness Hotelu Frymburk se nachází Aquapark pro děti i dospělé. Od května do září jsou v provozu venkovní bazény.

Akvárium Frymburk – expozice Svět pod hladinou ve Frymburku

Akvárium Frymburk – expozice Svět pod hladinou ve Frymburku

Ve Wellness Hotelu Frymburk se návštěvníkům Lipenska naskýtá možnost nahlédnout do expozice Svět pod hladinou, kde se nachází akvária a artefakty nejen z českých vod, ale také z tropických vod a moří.

Další aktuality

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Jihočeském kraji

Je vám bližší dovolená v pěkném kempu u vody než v luxusním hotelu či penzionu? Pak se vám budou jistě hodit tipy portálu Kudy z nudy na letní ubytování v jihočeských kempech. Na výběr máme kempy u Lipna, na březích rybníků, v blízkosti krásného Českého Krumlova anebo přírodní kempy, které ocení hlavně vodáci. Letošní kempování si na jihu Čech užijete.
Jihočeský kraj | Ubytování

Rybáři pozor, blíží se pstruhová sezóna!

Také patříte k "tichým bláznům", kteří hodiny a hodiny vysedávají u vody s prutem, podběrákem a myšlenkami na tu nejlepší návnadu, které žádná ryba neodolá? Pak si začněte chystat nádobíčko, protože pstruhová sezóna se blíží. Tak jako každý rok začne pstruhová sezóna už 16. dubna.
Jihočeský kraj | Letní sporty

Správa šumavského parku chystá toulání divočinou 2024 – poznejte Městišťské rokle, Hadí vrch či okolí Černého jezera

Přes 100 výprav s průvodcem na 34 různých trasách pro opravdové zájemce poznávání šumavské divočiny, chystá letos Správa NP a CHKO Šumava v rámci programu Průvodci divočinou. Letos pořádá tyto výpravy již pošestnácté. Většina tras je jednodenních a vede do neznačených nebo jindy nepřístupných oblastí národního parku. Desítka tras je ale extrémě náročná a vede po české i bavorské straně Šumavy. Mají označení XL a zaberou celé dva dny. Na výpravy je nutné se vždy předem registrovat, registrace se spouští v úterý 15. května 2024.
Jihočeský kraj | Příroda

Národní park Šumava zpřístupní dosud zakázané kouty šumavské přírody

Máter rádi šumavskou přírodu a jste v Národním parku Šumava častým hostem? Pokud ano, určitě oceníte, že Správa Národního parku Šumava připravuje otevření míst, která byla doposud turistům nepřístupná. Jedná se například o vrchol Antýglu, Žďárské slatě anebo dosud uzavřená lokalita mezi Kvildou a Strážným.
Jihočeský kraj | Příroda

Vodáci otevřou řeku Vltavu pro sezónu 2024

V sobotu 13. dubna 2024 zahájí vodáckou sezónu na Vltavě tradiční akce Odemykání Vltavy. Odemykat se bude jízdou z Českého Krumlova do Zlaté Koruny. Pořadatelé lákají na zábavný program, ve kterém nebude chybět ani vltavský vodník se svou ženou.
Jihočeský kraj | Letní sporty

10 tipů, kde si zahrajete adventure minigolf

Klasický minigolf už vás nebaví? Co vyzkoušet adventure, čili dobrodružný golf? Ten je zmenšeninou skutečného golfu. Je plný překážek, které tvoří terénní nerovnosti, boule, písečné bunkry a vodní pasti stejně jako u klasického golfu. Mrkněte na tipy portálu Kudy z nudy a užijte si zábavu s přáteli či rodinou.
Jihočeský kraj | Letní sporty

Nejen pro holky a holčičky: tvořivé výlety s čokoládou a marcipánem

Také milujete čokoládu i marcipán a mohli byste je mlsat nekonečně dlouho a ve všech podobách? Tak se s portálem Kudy z nudy pojďte podívat tam, kde se dá s čokoládou hrát. Zastavíme se v čokoládových dílnách, muzeích a expozicích. Můžete si vybrat, zda se budete jen dívat, nebo si sami vytvoříte sladké mlsání. Stačí si vybrat.
Jihočeský kraj | Gurmánská turistika

Květy amarylisů vyzdobí zámek v Třeboni

Jaro přichází na zámek v Třeboni již tradičně spolu s výstavou květin amarylis. Ve dnech 6. až 21. dubna 2024 budou prohlídky zámku doprovázené oblíbenou výstavou květin. Výstava bude přístupná denně, mimo pondělí.
Jihočeský kraj | Kultura