Úvod > Aktuality > Na Šumavě se dá koupat po celý rok – navštivte zdejší aquaparky!
Aquaworld Lipno
Lázně a wellness

Na Šumavě se dá koupat po celý rok – navštivte zdejší aquaparky!

  • Vydáno6. listopadu 2022
Plánujete cestu Lipenské přehradě anebo dovolenou či relax po sezóně, a na koupání přímo v přehradní nádrži už je zima? Na Lipně však není nic nemožné, užijte si pěknou procházku po břehu jezera a za koupáním vyrazte do zdejších aquaparků, které jsou dostupné pro vodní radovánky po celý rok.

Vodní ráj Aquaworld na Lipně pro celou rodinu

Aquaworld LipnoVodní ráj Aquaworld Lipno je skvělým místem, kde je možné relaxovat za každého počasí. Aquaworld se nachází v obci Lipno nad Vltavou, v prostorách rekreačního parku Marina Lipno. Pro návštěvníky je připravena řada atrakcí a služeb - obdélníkový plavecký bazén o velikosti 16x8 m, kruhový bazén s atrakcemi o průměru 16 m, divoká řeka s peřejemi a protiproudem, dětské brouzdaliště s vodním hříbkem, whirlpool, bazének s masážními tryskami, perličková deska se vzduchovým roštem, tlaková sprcha, perličková sedačka se vzduchovými tryskami. Pro celkové uvolnění těla i mysli můžeme doporučit finské sauny s vůní bylinkových esencí nebo masáže zaměřené na celé tělo, nebo jeho jednotlivé části. Navíc vám relax ve vířivce zpříjemní nádherný výhled na lipenské jezero. Lipenský aquapark je otevřen denně od 10 do 21 hodin, sauna jen ve středu, pátek od 16 do 21 a o víkendu od 14 do 21 hodin. Základní vstupné na hodinu je 189 korun pro dospělého, děti si zaplavou za 190 Kč.
 

Báječný relax i svět pod hladinou ve Frymburku

Wellness FrymburkPřekrásný Aquapark Frymburk pro děti i dospělé rozkládající se na ploše cca 1500m2 se nachází v areálu největšího hotelového wellness komplexu v České republice Hotelu Wellness Frymburk. Těšit se můžete na relaxační bazény se slanou i sladkou vodou, plavecký bazén a další různé atrakce, díky kterým frymburský vodní svět poskytuje zábavu a odpočinek hostům všech věkových kategorií. Jeho součástí jsou atrakce jako divoká řeka, privátní sauna, dětské brouzdaliště, whirlpool, vodní vřídlo, perličkové trysky, tobogán a další. K dispozici je také možnost vodního aerobiku a dalších cvičení v bazénu. Navštívit můžete také zdejší saunový svět anebo solnou jeskyni. Aquapark je otevřen denně od 9 do 21 hodin. Vstupné na 90 minut stojí od 429 korun.

ŠtikaNezapomeňte navštívit také zdejší unikátní Svět pod hladinouexpozice akvárií a artefaktů vám přiblíží podvodní život nejen v Čechách, ale také v tropických vodách a mořích. Nahlédnete do více než 30 akvárií. Jsou zde nádrže se sladkovodními druhy obývající české řeky anebo sladkovodní tropické ryby, mezi nimiž nechybí třeba piraně anebo amazonští rejnoci. Nechybí ani mořská zvířena, kromě korálových rybek se můžete těšit třeba na žraloka nebo murénu. Mezi vzácnými artefakty najdete fosilní zuby „největšího žraloka“ všech dob (megalodona, žraločí čelisti a zuby anebo korýše a mušle. Svět pod hladinou je v listopadu otevřen od podnělí do čtvrtka od 11 do 20 hodin a od pátku do neděle od 9 do 20 hodin. Vstupné stojí 200 Kč.
 

Vodní zábava i wellness v Horažďovicích

aquapark horažďoviceTrojlístek šumavských vodních rájů doplňuje aquapark Horažďovice. V moderním a dobře vybaveném krytém bazénu je vám k dispozici whirlpool a teplé masážní proudy, ti aktivnější si mohou zaplavat v bazénu, vyzkoušet 62 m dlouhý tobogán, dětský bazének s dvěma skluzavkami a vzduchová lůžka s masážními tryskami nebo umělé vlnobití s kulovým vodotryskem. Nechybí ani vzduchový rošt, chrlič vody nebo vodní hřib. Pro děti je připraven dětský bazének se dvěma skluzavkami, masážními tryskami a vodní muchomůrkou. Zdejší wellness centrum "Saunový svět" s finskou saunou pro 12 osob a párou pro stejný počet lidí, infrasaunou pro čtyři osoby, solarstudiem, masážemi a odpočinkovou částí. Aquapark je otevřen od podnělí do čtvrtka od 13 do 21 a od pátku do neděle pak od 9 do 21 hodin. Za hodinu koupání zaplatíte 90 korun, rodinné vstupné (2+2) je za 350 korun.
Aquaworld Lipno – centrum vodních radovánek pro děti i dospělé

Aquaworld Lipno – centrum vodních radovánek pro děti i dospělé

V Aquaworldu Lipno, největším vodním ráji na Lipensku zažijete ty opravdové vodní hrátky, odpočinete si po náročném dni stráveném lyžováním, zaženete chmury způsobené zamračenou oblohou během letní dovolené.

Venkovní a vnitřní AquaPark ve Frymburku

Venkovní a vnitřní AquaPark ve Frymburku

V komplexu Wellness Hotelu Frymburk se nachází venkovní a vnitřní aquapark pro děti i dospělé.

Akvárium Frymburk – expozice Svět pod hladinou ve Frymburku

Akvárium Frymburk – expozice Svět pod hladinou ve Frymburku

Ve Wellness Hotelu Frymburk se návštěvníkům Lipenska naskýtá možnost nahlédnout do expozice Svět pod hladinou, kde se nachází akvária a artefakty nejen z českých vod, ale také z tropických vod a moří.

Aquapark Horažďovice – odpočinek i aktivní vyžití na jednom místě

Aquapark Horažďovice – odpočinek i aktivní vyžití na jednom místě

Zmoženým svalům přijde vhod výřivka a teplé masážní proudy, ti aktivnější si mohou zaplavat v bazénu, vyzkoušet tobogán dlouhý 62 m, dětský bazének s 2 skluzavkami, masážními tryskami pro děti a pirátskou loď, perličkovou lázeň nebo divokou řeku, vzduchový rošt a protiproud.

Další aktuality

Sůl nad zlato aneb deset míst, kde si zaplavete ve slané vodě

Za koupáním ve slané vodě nemusíte cestovat tisíce kilometrů, stačí se jen porozhlédnout po okolí. Plavání, koupáni a relaxaci ve slané vodě nabízí řada bazénů v Česku, od velkých městských lázní až po menší hotelové bazény. Portál Kudy z nudy vás zve na velké putování za slanou vodou.
Lázně a wellness

10 tipů, kam jít na podzimní masáž

Masáže jsou nejstarší léčebnou metodou na světě, která se provádí již více než 3000 let. Základním principem masáží je rovnováha mezi duševní a fyzickou kondicí, životním stylem a zdravou výživou. A co je výsledkem masáže? Je to postupné uvolnění a zlepšení fyzické, psychické a duševní pohody. Thajské, orientální, jávské masáže, aromaterapie, čokoládové, medové a masáže pro dva… prostě spoustu tipů pro relax vám přináší tipy Kudy z nudy.
Lázně a wellness

Užijte si vodní hrátky po celý rok

Vodním zábavním parkům se říká aquaparky, a pokud chtějí dostát takovému označení a vy v nich nenajdete alespoň jeden bazén a tobogán, divokou řeku, nejrůznější gejzíry, vodotrysky a podobně, potom jste na obyčejném koupališti. Máme pro vás několik tipů, kde se o to, že nebudete v aquaparku, bát určitě nemusíte.
Lázně a wellness

Dopřejte si koupel ve vodě z hlubinného vrtu

Zkuste koupel ve zvláštní vodě z hlubinného vrtu z období třetihor, která je bohatá na minerály a vyrovná se dokonce účinkům mořské koupele. Termální aquaparky se mohou pyšnit tím, že koupání v takové vodě má přinášet posílení imunitního systému, pročištění a uvolnění dýchacích cest a také má léčivé účinky při různých alergiích a kožních chorobách. Užijete si příjemné koupání a relaxaci v některém z našich termálních bazénů.
Lázně a wellness