!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Na Šumavě se dá koupat po celý rok – navštivte zdejší aquaparky!
Aquaworld Lipno
"> Aquaworld Lipno "> Aquapark Frymburk "> Aquapark Frymburk "> Aquapark Horažďovice "> Aquaworld Lipno ">
Lázně a wellness

Na Šumavě se dá koupat po celý rok – navštivte zdejší aquaparky!

  • Vydáno3. listopadu 2021
Plánujete cestu Lipenské přehradě anebo dovolenou či relax po sezóně, a na koupání přímo v přehradní nádrži už je zima? Na Lipně však není nic nemožné, užijte si pěknou procházku po břehu jezera a za koupáním vyrazte do zdejších aquaparků, které jsou dostupné pro vodní radovánky po celý rok.

Vodní ráj Aquaworld na Lipně pro celou rodinu

Aquaworld LipnoVodní ráj Aquaworld Lipno je skvělým místem, kde je možné relaxovat za každého počasí. Aquaworld se nachází v obci Lipno nad Vltavou, v prostorách rekreačního parku Marina Lipno. Pro návštěvníky je připravena řada atrakcí a služeb - obdélníkový plavecký bazén o velikosti 16x8 m, kruhový bazén s atrakcemi o průměru 16 m, divoká řeka s peřejemi a protiproudem, dětské brouzdaliště s vodním hříbkem, whirlpool, bazének s masážními tryskami, perličková deska se vzduchovým roštem, tlaková sprcha, perličková sedačka se vzduchovými tryskami.

Pro celkové uvolnění těla i mysli můžeme doporučit finské sauny s vůní bylinkových esencí nebo masáže zaměřené na celé tělo, nebo jeho jednotlivé části. Navíc vám relax ve vířivce zpříjemní nádherný výhled na lipenské jezero. Lipenský aquapark je otevřen denně od 10 do 21 hodin, sauna jen ve středu, pátek od 16 do 21 a o víkendu od 14 do 21 hodin. Základní vstupné na hodinu je 189 korun pro dospělého, děti si zaplavou za 144 Kč.
 

Báječný relax i svět pod hladinou ve Frymburku

Wellness FrymburkPřekrásný Aquapark Frymburk pro děti i dospělé rozkládající se na ploše cca 1500m2 se nachází v areálu největšího hotelového wellness komplexu v České republice Hotelu Wellness Frymburk. Těšit se můžete na relaxační bazény se slanou i sladkou vodou, plavecký bazén a další různé atrakce, díky kterým frymburský vodní svět poskytuje zábavu a odpočinek hostům všech věkových kategorií.

Jeho součástí jsou atrakce jako divoká řeka, privátní sauna, dětské brouzdaliště, whirlpool, vodní vřídlo, perličkové trysky, tobogán a další. K dispozici je také možnost vodního aerobiku a dalších cvičení v bazénu. Navštívit můžete také zdejší saunový svět anebo solnou jeskyni. Aquapark je otevřen denně od 9 do 21 hodin. Vstupné na 90 minut stojí od 350 korun.

ŠtikaNezapomeňte navštívit také zdejší unikátní Svět pod hladinouexpozice akvárií a artefaktů vám přiblíží podvodní život nejen v Čechách, ale také v tropických vodách a mořích. Nahlédnete do více než 30 akvárií. Jsou zde nádrže se sladkovodními druhy obývající české řeky anebo sladkovodní tropické ryby, mezi nimiž nechybí třeba piraně anebo amazonští rejnoci. Nechybí ani mořská zvířena, kromě korálových rybek se můžete těšit třeba na žraloka nebo murénu. Mezi vzácnými artefakty najdete fosilní zuby „největšího žraloka“ všech dob (megalodona, žraločí čelisti a zuby anebo korýše a mušle. Svět pod hladinou je v listopadu otevřen od podnělí do čtvrtka od 11 do 20 hodin a od pátku do neděle od 9 do 20 hodin. Vstupné stojí 190 Kč.
 

Vodní zábava i wellness v Horažďovicích

aquapark horažďoviceTrojlístek šumavských vodních rájů doplňuje aquapark Horažďovice. V moderním a dobře vybaveném krytém bazénu je vám k dispozici whirlpool a teplé masážní proudy, ti aktivnější si mohou zaplavat v bazénu, vyzkoušet 62 m dlouhý tobogán, dětský bazének s dvěma skluzavkami a vzduchová lůžka s masážními tryskami nebo umělé vlnobití s kulovým vodotryskem. Nechybí ani vzduchový rošt, chrlič vody nebo vodní hřib. Pro děti je připraven dětský bazének se dvěma skluzavkami, masážními tryskami a vodní muchomůrkou.

Zdejší wellness centrum "Saunový svět" s finskou saunou pro 12 osob a párou pro stejný počet lidí, infrasaunou pro čtyři osoby, solarstudiem, masážemi a odpočinkovou částí. Aquapark je otevřen od podnělí do čtvrtka od 13 do 21 a od pátku do neděle pak od 9 do 21 hodin. Za hodinu koupání zaplatíte 60 korun, rodinné vstupné (2+2) je za 280 korun.
Svět pod hladinou: unikátní celoroční výstava ve Frymburku

1.1.
31.12.
Svět pod hladinou: unikátní celoroční výstava ve Frymburku

Wellness Hotel Frymburk otevřel výstavu Svět pod hladinou. Vypravte se za nezapomenutelným zážitkem a objevte rozmanité druhy ryb z našich sladkých vod i tajuplných hlubin oceánů.

Aquaworld Lipno je centrem nekončících vodních radovánek pro děti i dospělé

Aquaworld Lipno je centrem nekončících vodních radovánek pro děti i dospělé

V Aquaworldu Lipno, největším vodním ráji na Lipensku zažijete ty opravdové vodní hrátky, odpočinete si po náročném dni stráveném lyžováním, zaženete chmury způsobené zamračenou oblohou během letní dovolené.

Aquapark Horažďovice – odpočinek i aktivní vyžití na jednom místě

Aquapark Horažďovice – odpočinek i aktivní vyžití na jednom místě

Zmoženým svalům přijde vhod výřivka a teplé masážní proudy, ti aktivnější si mohou zaplavat v bazénu, vyzkoušet tobogán dlouhý 62 m, dětský bazének s 2 skluzavkami, masážními tryskami pro děti a pirátskou loď, perličkovou lázeň nebo divokou řeku, vzduchový rošt a protiproud.

Akvárium Frymburk – expozice Svět pod hladinou ve Frymburku

Akvárium Frymburk – expozice Svět pod hladinou ve Frymburku

Ve Wellness Hotelu Frymburk se návštěvníkům Lipenska naskýtá možnost nahlédnout do expozice Svět pod hladinou, kde se nachází akvária a artefakty nejen z českých vod, ale také z tropických vod a moří.

Venkovní a vnitřní AquaPark ve Frymburku

Venkovní a vnitřní AquaPark ve Frymburku

V komplexu Wellness Hotelu Frymburk se nachází venkovní a vnitřní aquapark pro děti i dospělé.