!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zahájení lázeňské sezony v Třeboni se chystá na sobotu
Zahájení lázeňské sezony v Třeboni se chystá na sobotu
"> "> "> "> ">
Lázně a wellness

Zahájení lázeňské sezony v Třeboni se chystá na sobotu

Vydáno 23. května 2019
Otevírání lázeňské sezóny v Třeboni se koná v sobotu 25. května 2019. Pro návštěvníky je připravený celodenní program s atraktivními hosty. Jedná se o celodenní slavnosti, při níž se žehná léčebná slatina a otevírají se i oba třeboňské lázeňské domy Aurora a Berta nejširší veřejnosti. Vedle prezentací lázní na náměstí bývá připraven i bohatý kulturní program pro všechny věkové kategorie. Vstupné na všechny části programu je jako vždy zdarma.
V programu Otevírání třeboňské lázeňské sezóny nebudou chybět třeboňské řemeslné trhy, které budou po celý den dostupné na Masarykově náměstí a otevřou se již v 9:00 hodin. Léčivé slatině požehná diecézní biskup J.Exc.. Vlastimil Kročil v 11:30 hodin.

Z hudebního programu se můžete těšit na Vysočinku, Pavla Caltu nebo Holokrky. Od 14:30 začíná talkshow Miroslava Donutila "Ptejte se mě na co chcete, já vám na co chci odpovím" v lázeńském parku Aurora.

Večer rozezní lázeňský park Rozhlasový big band Gustava Broma se sólisty Dashou a Ondřejem Gregorem Brzobohatým. Ve 22:30 osvětlí nebe slavnostní ohňostroj.

Třeboň rybník SvětDoprovodný program nabídne od 12:00 do 14:00 průvodcované prohlídky Lázní Aurora a Bertiných lázní nebo od 10:00 do 15:00 volný vstup do bazénového komplexu Lázní Aurora. Děti se mohou těšit na skákací hrad a lezeckou stěnu, soutěže a animační program nebo jízdu vláčkem Třeboňáčkem.

Určitě vám přijdou vhod i další výletní tipy – třeba třeboňský renesanční zámek, Dům přírody Třeboňska, expozice o dějinách města Třeboně z marcipánu, Centrum rybníkářství v domě Štěpánka Netolického. Lázeňský komplex Aurora leží v parku na břehu rybníka Svět. Kolem něj vede naučná stezka, která míjí překrásnou Schwarzenberskou hrobku.
Lázně Aurora – odpočinek na břehu rybníka Svět

Lázně Aurora – odpočinek na břehu rybníka Svět

Pobytem v této oblasti jižních Čech rozhodně nemůžete nic zkazit, pokud vše chcete spojit s ozdravným lázeňským pobytem, zkuste třeba Lázně Aurora v Třeboni, určitě nebudete litovat.

Wellnesscentrum Aqua viva - Lázně Aurora Třeboň

Wellnesscentrum Aqua viva - Lázně Aurora Třeboň

Navštivte Wellnesscentrum v Třeboni - bazénový komplex se slanou vodou a nabídkou spousty vodních atrakcí (tobogán, divoká řeka, chrliče, whirlpooly, hydromasážní lavice atd.). Areál nabízí ubytování v apartmá De Luxe.

Bertiny lázně - místo, kde pohladíme vaše tělo i duši

Bertiny lázně - místo, kde pohladíme vaše tělo i duši

Lázeňská péče v Třeboni má svou tradici trvání více než 135 let. Lázně se zaměřují na relaxaci, wellness a léčbu pohybového aparátu. Součástí lázeňského komplexu je také Sportpark s venkovními kurty a tenisovou halou.