Úvod > Aktuality > Vyzkoušejte jihočeské lázně a budete si bahnit
Vyzkoušejte jihočeské lázně a budete si bahnit
"> "> "> ">
Lázně a wellness

Vyzkoušejte jihočeské lázně a budete si bahnit

  • Vydáno12. března 2020
Jet do jihočeských lázní znamená "bahnit si". Hlavní složkou zdejší lázeňské léčby totiž jsou rašelinové a slatinné koupele, rašelinové zábaly a další procedury, které využívají bohatá ložiska slatiny z Borkovických blat a rašeliniště v okolí Třeboně. Jsou pro vás připravené specializované programy zaměřené na regeneraci, relaxaci a fitness, pro dámy jsou připravené zkrášlovací a wellness procedury, pro pány energické, pro seniory revitalizační, pro zamilované romantické pobyty v lázních. Stačí si jen vybrat!

Máte bolavá záda? V Bechyni si s tím poradí

Wellness zádaZáleží jen na vás, které místo si vyberete – budou to Lázně Bechyně, jedny z nejstarších slatinných lázní v Čechách, známé svými úspěchy v léčbě poruch pohybového ústrojí? Právě teď si můžete v Bechyni vybrat z mnoha nabídek s mimosezónními slevami. Nabídnou vám zde například pobyt "Beauty", "Bolavá záda", "Redukce váhy", "Relax", "Senior" nebo "Víkend plus".

Léčí se tu především artritidy a artrózy, Bechtěrevova choroba, metabolická onemocnění s postižením kloubů, bolestivé syndromy šlach a svalů, předoperační a pooperační stavy, osteoporóza, nemoci nervové a další. Slatina, dovážená z vlastního rašeliniště na nedalekých Komárovských blatech, je zdejším hlavním přírodním léčivým zdrojem.
 

Dubnové slevy v třeboňských lázních

Lázně TřeboňTřeboňský lázeňský provoz je rozdělen do dvou lokalit, do historických Bertiných lázní a do moderního komplexu Lázní Aurora. Jeho součástí je aquapark Wellnesscentrum Aqua viva se slanou vodou a spoustou vodních atrakcí.

Bertiny lázně procházejí od minulého roku velkou rekonstrukcí, která však byla o rok odložena. Lázně jsou tedy z důvodu rozsáhlé rekonstrukce ubytovacích a stravovacích prostor do 17. 5. 2020 uzavřeny.

Na pobyt se tedy aktuálně můžete vydat do Lázní Aurora, kde naleznete speciální pobytové balíčky, např. 4denní "Harmonie", 7denní "Lázeňská siesta" či 10denní "Relax".
 

Lázně Vráž vás potěší komorní zámeckou atmosférou

Lázně VrážKomornější atmosféru nabízí Lázeňské sanatorium Vráž poblíž Písku. Srdcem lázní je novogotický zámeček, někdejší letní rezidence rodu Lobkowiczů, bezbariérově propojený s dalšími objekty. Léčba v lázních je zaměřena hlavně na nemoci nervového a pohybového ústrojí a rehabilitaci. V rozmanité nabídce lázní nechybí léčebné pobyty, ale i relaxačních pobyty s wellness.

Lázně nabízejí pobytový prgram na víkend, ale i na týden. Naleznete zde bohaté možnosti sportovního a kulturního vyžití, jedinečnou okolní přírodu a nepřeberné množství výletů po okolních přírodních, kulturních a technických památkách.
Wellnesscentrum Aqua viva – Lázně Aurora Třeboň

Wellnesscentrum Aqua viva – Lázně Aurora Třeboň

Navštivte Wellnesscentrum Aqua viva v Lázních Aurora – bazénový komplex se slanou vodou a nabídkou spousty vodních atrakcí (tobogán, divoká řeka, chrliče, whirlpooly, hydromasážní lavice atd.).

Lázně Aurora – odpočinek na břehu rybníka Svět

Lázně Aurora – odpočinek na břehu rybníka Svět

Lázně Aurora se nacházejí v klidném prostředí parku na břehu rybníka Svět. Součástí je prosklený výtah s nejvyšší panoramatickou vyhlídkou v Třeboni, dále kongresové prostory, restaurace, bary, wellnesscentrum a nově také Třeboňský vodní svět. Lázně Třeboň pohladí tělo i duši.

Bertiny lázně – místo, kde pohladíme vaše tělo i duši

Bertiny lázně – místo, kde pohladíme vaše tělo i duši

Lázeňská péče v Třeboni má svou tradici trvání téměř 140 let. Lázně se zaměřují na léčbu poruch pohybového aparátu, léčebnou rehabilitaci a wellness. Součástí lázeňského komplexu je také Sportpark s venkovními kurty a tenisovou halou.

Lázně Vráž

Lázně Vráž

Nedaleko Písku, v romantickém prostředí lesnaté krajiny v údolí Otavy, najdete lázeňský komplex Vráž. Základem pro poskytování lázeňské péče se stala budova zámku postaveného v roce 1875 v novogotickém slohu českým šlechtickým rodem Lobkowiczů, který zde měl až do roku 1926 svou letní rezidenci.