!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Kde si užijete adventní plavby se svařákem?
Kde si užijete adventní plavby se svařákem?
"> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Kde si užijete adventní plavby se svařákem?

  • Vydáno22. listopadu 2021
Nápad vydat se na zimní výlet na lodi sice možná zní zvláštně, ale adventní plavby dodají pošmourným zimním dnům správný nádech romantiky. Romantické výhledy umocní i šálek horkého punče, čaje nebo svařáku... A kde všude si plavby vychutnáte? Tak například v Praze, Olomouci nebo v Českém Krumlově.

Adventní punčové plavby v Olomouci

Kouzelné a romantické jsou adventní plavby po řece Moravě, která obtéká historické centrum Olomouce. Vyhlídkové lodě Ololoď Kordulka a Marie Terezie se pod olomouckými hradbami plaví i v zimě. Strach ze zimy při adventních punčových plavbách mít nemusíte: lodě jsou zastřešené, kajuty se dají vytápět a navíc si můžete půjčit deku a také dostanete speciální horký námořnický punč v klasické i nealko variantě.

Na Punčovou plavbu se můžete vypravit až do úterý 30. prosince, lístek pro dospělé stojí 180 Kč, pro děti, studenty a seniory 150 Kč. Místa je nutné rezervovat na internetových stránkách. Lodě si můžete pronajmout i pro soukromou plavbu, což je výhodné zejména pro větší rodiny nebo skupiny přátel.
 

Na lodi Prahou a pražskými Benátkami

Poznat nejhezčí úsek Vltavy v Praze můžete na okružních zimních plavbách. Malebné dřevěné lodě postavené v duchu tradice 19. století vyplouvají z přístaviště Judita pod Křižovnickým náměstím u staroměstského konce Karlova mostu, takže se před vámi otevře nádherná vyhlídka na Malou Stranu a Pražský hrad. Cílem jsou pražské Benátky, tedy úzký kanál Čertovka a ostrov Kampa, při zpáteční cestě si naopak vychutnáte výhled na Staré Město.

Lodě jsou v provozu denně a vyplouvají každých 10 až 15 minut, navíc i v největších mrazech vás zahřejí lodní kamínka a svařené víno, zahrnuté v ceně lodního lístku. V ceně je rovněž vstupenka do Muzea Karlova mostu. Lístek na loď stojí pro dospělé 340 Kč, pro děti 170 Kč, a podobně jako v Olomouci si lodě můžete pronajmout, a to jak lodě typu Vodouch pro 32 osob, tak salonní rychloloď Nepomuk pro 110 osob.
 

Adventní plavby v Českém Krumlově

Kdo chce poznat pohádkový Český Krumlov bez davů turistů, může se vydat na vodu. Město nabízí hezké výhledy i v zimě, a tak na Vltavu každoročně od 25. listopadu až do 31. prosince vyplouvají vory na adventních plavbách. Lístky za 350 Kč je třeba rezervovat předem, v ceně je teplý nápoj.

Plavba začíná v přístavišti Parkán, nebo v přístavišti Krumlovské Benátky – u mostu dr. E. Beneše. Délka plavby na voru je 50 minut a za necelou hodinu obeplujete celý meandr centra Českého Krumlova. Kromě toho si od konce listopadu a v prosinci samozřejmě můžete užít adventní trh, zahřát se při zimních prohlídkách Hradního muzea nebo v dobovém Museu Fotoateliér Seidel.
 

Dva další plavební tipy

  • prague boatsMagické výhledy na zimní Prahu z lodní paluby nabízí i Pražská paroplavba. Adventní okružní plavby na příjemně vyhřáté lodi Marie d´ Bohemia či Grand Bohemia stojí 390 Kč (hodinová plavba) anebo 550 Kč (dvouhodinová plavba) a v ceně je kromě svařeného vína nebo jiného teplého nápoje zákusek. Odplouvá se od Dvořákova nábřeží. Adventní plavby se konají od 27. listopadu do 19. prosince 2021.
  • Výlet do Muzea Karla Zemana se dá spojit s výletem lodí po Čertovce a okolí Karlova mostu. Solární loď ElektroNemo vyplouvá ve 12:45, 14:45 a 16:45 hodin z přístaviště Čertovka přímo od Muzea Karla Zemana a doveze vás k Čechovu mostu (tam se vystupuje). Plavba trvá 40 minut a je nezbytné ji rezervovat alespoň 1 den předem koupí online vstupenky na muzejním e-shopu a písemnou rezervací na e-mail info@muzeumkarlazemana.cz. Bez zaplacené online vstupenky není možné plavbu rezervovat. Ve dnech 24.–25. 12., 31. 12. a 1. 1. je muzeum zavřeno a tudíž ani lodě nevyplouvají.
Elektro Nemo – vyhlídkové plavby historickým centrem Prahy

Elektro Nemo – vyhlídkové plavby historickým centrem Prahy

Vydejte se na výpravu nejkrásnější částí Prahy po vodní hladině ve stylu Julese Vernea. Přivítá vás kapitán, který jako by z oka vypadl kapitánu Nemovi, a vezme vás na dobrodružnou plavbu do tajuplných zákoutí Čertovky a okolí Karlova mostu. Plavby jsou součástí prohlídky Muzea Karla Zemana.

Adventní plavby Prahou s Prague Boats

27.11.
19.12.
Adventní plavby Prahou s Prague Boats

Vychutnejte si letos předvánoční čas a nalaďte se svátečně na adventních plavbách. Adventní plavby představují ideální příležitost pro setkání se s rodinou, přáteli nebo kolegy a vychutnání si předvánoční atmosféry na našich svátečně vyzdobených parnících a lodích.

Zimní plavby Pražskými Benátkami

1.10.
30.4.
Zimní plavby Pražskými Benátkami

Svařené víno, praskající dřevo, zimní hladina, labutě… to je zima v Pražských Benátkách. Užijte si plavbu po Vltavě s nejhezčím výhledem na Karlův most a panorama Hradčan. I v největších mrazech vás zahřejí kamínka, tak zvaný lodní bubínek, a svařené víno, které obdržíte v rámci lodního lístku.

Adventní punčové plavby centrem Olomouce

17.11.
30.12.
Adventní punčové plavby centrem Olomouce

Na pátou sezónu adventních punčových plaveb historickou Olomoucí zve Ololoď Kordulka a Marie Terezie. Historickým centrem města se dle aktuálního plavebního řádu svezete až do 30. prosince 2021.

Advent a Vánoce v Českém Krumlově – zrušeno

27.11.
6.1.
Advent a Vánoce v Českém Krumlově – zrušeno

K adventu jednoduše patří čas svařáku a setkávání na náměstích měst. I z tohoto důvodu se adventního programu nechce vzdát ani město Český Krumlov. Proto zachová jak vánoční strom na náměstí, tak desítku stánků. Část programu ale bude online.

Máchovo jezero – romantika, slunce, vodní atrakce

Máchovo jezero – romantika, slunce, vodní atrakce

Máchovo jezero poskytuje na svých čtyřech plážích v letních měsících rekreaci tisícům návštěvníků. Na hlavních plážích v Doksech a ve Starých Splavech jsou oblíbené tobogány a další atrakce a možnosti občerstvení.

Plavby po Vltavě – Pražské Benátky

Plavby po Vltavě – Pražské Benátky

Zhlédnětě tajemnou Prahu nejen z paluby vytápěných vyhlídkových lodí postavených v duchu tradice z konce 19. století, ale i z gotických prostor Muzea Karlova mostu. Projeďte se podzemním vodním tunelem pod Starým městem, proplujte tajemnými prostory vodního kanálu Čertovka.