Úvod > Co chcete dělat? > Elektro Nemo - vyhlídkové plavby historickým centrem Prahy
Zážitky

Elektro Nemo - vyhlídkové plavby historickým centrem Prahy

Vydejte se na výpravu nejkrásnější částí Prahy po vodní hladině ve stylu Julese Vernea. Přivítá vás kapitán, který jako by z oka vypadl kapitánu Nemovi, a vezme vás na dobrodružnou plavbu do tajuplných zákoutí Čertovky a okolí Karlova mostu. Plavby jsou součástí prohlídky Muzea Karla Zemana.

Muzeum Karla Zemana pro vás připravilo opravdovou lahůdku, kterou si vychutnají nejen milovníci verneovek a Zemanových filmů. Čeká vás den plný zážitků, který začíná v Muzeu Karla Zemana a pokračuje plavbou na unikátní lodi na solární pohon - ElektroNemo.

Solární loď ElektroNemo vás vezme na tichou a ekologickou plavbu z Muzea Karla Zemana na Kampě a zamíří s vámi do Čertovky, slepého ramene Vltavy. Dopluje až k Velkopřevorskému mlýnu, kde se obrátí a vpluje pod prastaré oblouky Karlova mostu. Poté loď vypluje z Čertovky, vlevo mine Hergetovu cihelnu a vydá se k Mánesovu mostu. Poslední obrátka proběhne pod Letenskými sady přímo u krásného secesního Čechova mostu. Po cestě zpět si ještě prohlédnete univerzitní budovy na Dvořákově nábřeží, Rudolfinum a Staroměstskou mosteckou věž.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 4. 8. 2020