Úvod > Co chcete dělat? > Elektro Nemo – vyhlídkové plavby historickým centrem Prahy
Zážitky

Elektro Nemo – vyhlídkové plavby historickým centrem Prahy

Vydejte se na výpravu nejkrásnější částí Prahy po vodní hladině ve stylu Julese Vernea. Přivítá vás kapitán, který jako by z oka vypadl kapitánu Nemovi, a vezme vás na dobrodružnou plavbu do tajuplných zákoutí Čertovky a okolí Karlova mostu.


Loď Elektronemo představuje zcela unikátní moderní plavidlo, které v Praze na Vltavě nemá obdoby.
Je poháněné čistě sluneční energií, která pochází ze solárních panelů na střeše lodi. Samotnou loď pak pohání tichý elektromotor, který neprodukuje žádné emise a je tak zcela ekologický. Elektronemo byl postaven v roce 2010 jako první loď tohoto druhu v České republice.

Solární loď ElektroNemo vás vezme na tichou a ekologickou plavbu. Můžete ji spojit s návštěvou Muzea Karla Zemana, u jehož zadního vchodu do Čertovky se po prohlídce na naši loď můžete nalodit. Dopluje až k Velkopřevorskému mlýnu, kde se obrátí a vpluje pod prastaré oblouky Karlova mostu. Poté loď vypluje z Čertovky, vlevo mine Hergetovu cihelnu a vydá se k Mánesovu mostu. Poslední obrátka proběhne pod Letenskými sady přímo u krásného secesního Čechova mostu. Po cestě zpět si ještě prohlédnete univerzitní budovy na Dvořákově nábřeží, Rudolfinum a Staroměstskou mosteckou věž.

Loď vyplouvá z přístaviště u Čechova mostu, bližší info v kanceláři na nástupišti č. 3.
 

O lodi:

  • pohon čistě elektromotorem napájeným solárními panely na střeše lodi
  • v provozu je od roku 2010
  • koncepce lodi vychází z podmínek provozu ve městě – nulové emise, provoz téměř bezhlučný, malé rozměry pro proplutí vltavskými zákoutími
  • 2 elektromotory o celkovém výkonu 4,4 kW
  • trakční baterie o kapacitě 1200 Ah
  • výkon solárních panelů činí 3 x 128 W