Úvod > Aktuality > Čerstvé rybí speciality ochutnáte na Rybářských slavnostech v Blatné!
Čerstvé rybí speciality ochutnáte na Rybářských slavnostech v Blatné!
"> "> ">
Gurmánská turistika

Čerstvé rybí speciality ochutnáte na Rybářských slavnostech v Blatné!

  • Vydáno21. června 2017
Další ročník Rybářských slavností se chystá na sobotu 24. června v Blatné. Pro návštěvníky slavností je připraven bohatý program, jehož součástí bude jarmark, soutěže, prodej rybích pokrmů a nabídka okrasných ryb. Samozřejmostí bude i doprovodný program pro děti v zámeckém parku.

V okolí Blatné vznikaly nejstarší rybníky již v dobách Karla IV. Jeden z majitelů panství si dokonce k rozšíření a zvelebení zdejší rybniční soustavy přizval legendu českého rybnikářství, Jakuba Krčína z Jelčan a Sedlčan. A protože zdejší rybníky mají "správný" poměr mezi úrodným bahnem a čistým pískem, rybám se tu dodnes skvěle daří.

Ochutnat rybí speciality a další pochoutky ostatně můžete sami, když přijdete v sobotu 24. června na Rybářských slavnostech.
 

Slavnosti u vody i ve vodě

Blatenské Rybářské slavnosti společnosti Blatenská ryba už patří mezi specifika tohoto jihočeského města. Nejvýznamnější kulturní událost v roce letos proběhne opět v blízkosti vody, a to na nábřeží zámku Blatná, v sobotu 24. června od 10:00. Slavnosti si nelze představit bez vynikajících rybích specialit a doprovodného kulturního programu. Nábřeží ožije stánkaři, v areálu sádek bude možno prohlédnout si zpracovnu ryb, zhlédnout správné zpracování kapra (zejména filetování), ochutnat rybí výrobky a zakoupit i ryby, které vyrostly v blatenských rybnících.           

Slavnosti začnou průvodem. V dopoledních hodinách pobaví návštěvníky koncert dechové hudby Kameňáci, odpoledne pak koncert country kapel Sešlost a Z Vršku a také vystoupení blatenských mažoretek. Večer do pozdních hodin vyplní opět hudba, k poslechu a zábavě zahraje skupina Fatima. Večerní program je již zpoplatněn.

V neděli se můžete zúčastnit turistického putování kolem rybníků ve Lnářích, které zpestří procházka lnářským zámeckým parkem s výkladem Ing. Jana Kurze.
 

Na co se těšit na zámku

BlatnáBohatý doprovodný program nabízí také zámek Blatná. Především prezenci nejrůznějších výrobků z Prácheňska, jarmark s ukázkami tradičních řemesel. Dospělé návštěvníky zaujme simulace lovu ryb na udici a simulace lovu kormoránů, děti přilákají různé soutěže s rybářským zaměřením. Na své si přijdou i příznivci swingu. Na zámku si také prohlédnete výstavu fotografií s rybářskou tématikou a je samozřejmé, že budou probíhat i prohlídky interiérů.

Proběhne soutěž hasičských družstev o pohár starostky města Blatná, na rybníce Buzickém se bude konat sportovní rybolov.

Blatenská ryba – sportovní rybolov a rekreace

Blatenská ryba – sportovní rybolov a rekreace

Nabízíme rekreantům, letním hostům, dětem a ostatním zájemcům o sportovní rybolov několik možností vyžití. Přijeďte a zažijete skvělou zábavu a vynikající sportovní zážitky!

Vodní zámek Blatná – nejen za daňky a princeznami

Vodní zámek Blatná – nejen za daňky a princeznami

Vedle hradu Švihov a zámku Červená Lhota je vodní zámek Blatná nedaleko Strakonic v Jihočeském kraji jedním z nejzachovalejších vodních panských sídel na území České republiky. Kromě samotného zámku s vodním příkopem bývá hojně navštěvovaný anglický park se stádem daňků.

Zámek Lnáře – místo nejen pro vaše společenské akce

Zámek Lnáře – místo nejen pro vaše společenské akce

Barokní zámek Lnáře je malebnou dominantou stejnojmenné obce v okrese Strakonice. Díky své poloze a vybavení je zámek i dnes ideálním místem pro pořádání významných společenských, kulturních a obchodních akcí. Na zámku se v sezóně pravidelně konají svatby.