Úvod > Aktuality > Čokoládové šílenství zachvátí v sobotu jihočeský Tábor
Ve strelnické zahrade mužete ochutnávat cokoládové zástupce z celého sveta
"> Ve strelnické zahrade mužete ochutnávat cokoládové zástupce z celého sveta "> ">
Gurmánská turistika

Čokoládové šílenství zachvátí v sobotu jihočeský Tábor

  • Vydáno7. října 2019
Táborské muzeum čokolády opět připravilo čokoládovou slavnost. Čokoládu ve všech podobách a skupenstvích zažijete v sobotu 12. října 2019 na 6. ročníku Čokoládování, které se bude letos konat na Kotnovské ulici. Tešit se můžete i na velmi bohatý doprovodný program, kuchařské show plné čokolády a prohlídy Muzea čokolády a marcipánu.
Kdo má rád čokoládu, ten by od 12. října 2019 neměl chybět na festivalu čokolády ČokoládováníTáboře. Zahájen bude v sobotu od 10:00 hodin v Kptnpvské ulici. Tam se bude vařit s čokoládou a asi největším magnetem festivalu zůstává "čokoládová řeka" – přes 20 druhů čokolády ze všech koutů světa, které můžete po celý den neomezeně degustovat.

Nebudou chybět ani dílny a v nich práce s čokoládou nebo velmi oblíbená módní přehlídka čokoládových klobouků a doplňků.

Děti se potkají s Fínou Čokoládou a Čokožroutem. Dospělí třeba ocení kávu či vínko v Café Budík, které je také v ulici. Připravené jsou i dílny v rámci prohlídky muzea. Udělejte si čas a vyrazte na výlet do Tábora za skvělou čokoládou a spoustou zážitků.
Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře

Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře

Muzeum je v historickém centru města ve třech spojených gotických domech s renesanční fasádou. Expozice je zčásti věnována čokoládě a jejímu zpracování, zčásti marcipánu.