Úvod > Kam pojedete? > Praha > Praha > Praha 3
Praha 3
"> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Praha 3

Nejhezčí pohled na třetí pražský obvod s většinou jeho dominant se otevírá z Vítkova. Jezdecká socha Jana Žižky z Trocnova, stojící před Národním památníkem připomíná, že právě tady se roku 1420 odehrála bitva mezi husity a křižáky. A mimochodem, Praha je při pohledu z Vítkova opravdu stověžatá!

Co rozhodně na Praze 3 musíte vidět

V roce 1992 vyrostla v Mahlerových sadech na rozhraní Žižkova a Vinohrad vůbec nejvyšší stavba v Praze, 216 m vysoká televizní věž, která významně změnila panorama hlavního města. Kromě úžasného výhledu se tu seznámíte s hlavním městem, jeho obrazy a zvuky, můžete navštívit luxusní restauraci ve výšce 66 metrů a také se ubytovat v unikátním šestihvězdičkovém apartmá One Room Hotel. V parku pod věží kromě toho objevíte zahradní restauraci, minigolfové hřiště, piknikový trávník a dětské hřiště.
 

Koho byste měli znát z tvůrců meziválečné architektury

Obdivuhodným příklad meziválečné české architektury je kostel Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad, dílo slovinského architekta Josipa Plečnika (1872–1957). Po vzniku samostatné Československé republiky v roce 1918 jej první prezident T. G. Masaryk pověřil úpravami hradního areálu a Plečnik působil ve funkci architekta Pražského hradu až do roku 1934. Upravil byt prezidenta, interiéry a okolí zámku v Lánech, je rovněž autorem Sloupové síně u vstupu do Španělského sálu.
 

Cestovatelská potěšení pražského Žižkova

V obchodním centru Atrium Flora objevíte kino Imax s největším filmovým plátnem v Česku, kde se navíc promítá ve 3D; nenechte si takový zážitek ujít! Rodinám s dětmi se bude líbit v žižkovském Armádním muzeu, za vidění stojí také Žižkova socha před Národním památníkem; nejde sice o největší bronzovou jezdeckou sochu na světě, ale pohled na ni vás přesto ohromí. A pokud vás láká hudba, divadlo a výtvarné umění, vydejte se do Paláce Akropolis, jednoho z pražských center nezávislé kultury!

Jak se žije a co se děje na Žižkově? Žižkov žije sportem, kulturou a zábavou!

Aktuality z města

2. září 2021 11:00

Legionáři projdou průvodem Prahou, slaví 100 let založení své obce

Praha 3
Nejstarší veteránská organizace v České republice – Československá obec legionářská – slaví 100 let od svého založení. Svůj manifestační sjezd plánuje velkolepě, v sobotu 4. září 2021 vyrazí průvod následovníků československých legionářů z Václavského náměstí až na vrch Vítkov, kde se uskuteční setkání válečných veteránů z druhé světové války i zahraničních misí, potomků legionářů i odbojářů s širokou veřejností. Zároveň si zájemci o historii československých legií mohou prohlédnout až do 12. září slavný Legiovlak, který se nyní zdržuje na nádraží Praha – Bubny.

Turistická informační centra