Úvod > Co chcete dělat? > Rajská zahrada na Žižkově
Rajská zahrada na Žižkově
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Příroda

Rajská zahrada na Žižkově

Rajská zahrada je luxusní park, který byl vybudován na zanedbaném prostoru mezi Riegrovými sady a Vysokou školou ekonomickou. Poskytuje zázemí pro trávení volného času jak aktivně na hřišti, tak pasivně v kavárně.
V pražské čtvrti Žižkov se rozkládá luxusní park Rajská zahrada, který láká k odpočinku, romantické procházce, zábavnému vyžití pro děti, sportování i příjemnému posezení s občerstvením pro všechny bez rozdílu věku.

Praha 3 – Žižkov nabízí působivý kaskádovitý park s všudypřítomnou zelení, květinami, stromy, jezírkem a mnoha možnostmi sportovního vyžití. Dominantou protínající celý park jsou pískovcové schody, jejichž středem protéká umělá horská bystřina. Ve spodní části parku najdete hřiště pro děti, sportoviště s běžeckou dráhou včetně sprch a kavárnu. Navazuje oplocené hřiště, kde si můžete zahrát fotbal, basketbal či volejbal. Na dalších terasách je posilovna, hrací plocha pro petanque, pingpongové stoly a jezero, které je osázeno vodními rostlinami a vidět v něm můžete i vodní želvy. Zapůjčit si zde můžete i různé pomůcky ke sportování.

Na vrcholu celého areálu je umístěn altán, který vám poskytne výhled nejen na Žižkov, ale téměř na celou Prahu. Snoubenci si dokonce toto místo často vybírají pro svůj svatební den.

Celý areál je 24 hodin denně hlídán ostrahou a vstup je zdarma. Hlavní vstup do parku je umístěn v ulici Vlkova.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí