Úvod > Co chcete dělat? > 3D kino Imax – vtáhne vás do děje
Kultura

3D kino Imax – vtáhne vás do děje

3D projekce a největší plátno v ČR to je Imax. Svět na pomezí filmu a reality vám dovolí virtuálně cestovat do míst, která jste zatím objevovali pouze ve vašich představách. Dotknete se obřích Dinosaurů, kteří ovládli Zemi před 60 miliony let. V tomto světě můžete vždy zažít nové dobrodružství.
Vítejte ve světě na pomezí filmu a reality. Vezmeme vás do míst, která se zatím objevovala pouze ve vašich představách. Vrátíte se o 80 milionů let zpátky v čase, mezi pravěká Monstra oceánů. Zavítáte do světa Ramesse Velikého a odhalíte tajemství faraónů. Vydáte se na dech beroucí výpravu k pulsujícímu srdci Perly oceánu – korálovým útesům. Zasednete do džípu a prožijete dobrodružství z Jižní Afriky s tzv. velkou pětkou – slonem, buvolem, nosorožcem, levhartem a lvem – jedněmi z nejohroženějších zvířat na Zemi.

Co to vlastně je? IMAX 3D - synchronní projekce dvojice obrazů stereoskopicky nasnímaných dvěma kamerami nebo jednou speciální dvojtitou kamerou, jež odpovídá pozorování scény oběma očima (3D film). Speciální technologie, jejíž součástí jsou buď polarizační, nebo elektronické závěrkové brýle, brýlí umožní divákům vidět obraz náležející vjemu pravého oka jen pravým okem a levý obraz odpovídající vjemu levého oka jen levým okem. Diváci tedy vidí scénu podobně, jako by se vlastníma očima dívali na skutečnost a promítaný obraz proto vidí prostorově, neboli trojrozměrně.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021