Úvod > Co chcete dělat? > Palác Akropolis – centrum nezávislé kultury v Praze
Kultura

Palác Akropolis – centrum nezávislé kultury v Praze

Palác Akropolis, to jsou ojedinělé hudební, divadelní a výtvarné projekty. Od svého vzniku se v prostorách Paláce Akropolis neustále představují tuzemští interpreti i zahraniční špičky mnoha žánrů hudební a divadelní scény.
Pestrý program plný mnoha zvučných jmen doplňují i méně známí či začínající umělci. Ročně se zde uskuteční cca 950 kulturních akcí. Pixies, Afghan Whigs, The Strokes, Kid Loco, Stereolab a Dead Kennedys jsou jen výběrem z prvotřídních kapel, které tady hrály.

Tento kulturní komplex situovaný v monumentální budově je místem představení nezávislého divadla a výstav výtvarného umění. Akropolis získal řadu cen, například Nejlepší rockový klub od týdeníku Prague Post a Interiér roku od Obce českých architektů. Pořádá také EuroConnections, nekonečný festival nabízející to nejlepší z nezávislé hudby starého kontinentu; nebo Akropolismultimediale, projekt mapující pozoruhodné spojení moderní elektronické hudby s novými médii, jako jsou interaktivní umění, videoart, digitální film či videomixing.
 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Akropolis

Restaurace Akropolis

Praha 3, Praha
Bistro 66

Bistro 66

Praha, Praha