Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Šumavsko
Šumavsko
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Šumavsko

Šumavu znáte, ale o Šumavsku jste nikdy neslyšeli? Je to netradiční název pro jihočeskou část Šumavy a Pošumaví, typický venkov se zemědělskými tradicemi, výrobou a nabídkou místních produktů, ideální pro fanoušky turistiky, aktivního pohybu i nedotčené přírody.
Pokud vás lákají přírodní krásy, potěší vás nejpověstnější místa národního parku Šumava. Je tu Kvilda a výběh s jeleny a rysy, Jezerní slať s rozhlednou, Chalupská slať, Borová Lada a soví voliéry, zaniklá osada Bučina a Prameny Vltavy, bývalá vesnice Knížecí Pláně i Zadov s unikátní rozhlednou na bývalém skokanském můstku. K oblíbeným místům patří vrch Boubín s rozhlednou a slavný Boubínský prales, Kubova Huť s nejvýše položenou železniční stanicí u nás a také Klostermannova rozhledna na Javorníku nebo městečko Stachy, kde rostou hřiby přímo na náměstí. Prim sice hraje Šumava a její přírodní krásy, ale vynechat byste neměli ani Prachatice s krásným historickým centrem, městečko Volary s pozoruhodnými alpskými domy nebo Vimperk s celoročně otevřeným zámkem.

Aktuality z oblasti

26. červenec 2021 13:00

Čerstvý chléb z pece provoní Lenoru i tuto sobotu

Lenora
Pokud trávíte léto na Šumavě nenechejte si ujít příležitost navštívit Lenoru a ochutnat pravý lenorský chleba. Poslední sobota v měsíci červenci, tedy 31. 7. 2021, již tradičně patří Lenorské slavnosti chleba.
31.7.
Slavnost chleba v Lenoře

Slavnost chleba v Lenoře

Lenora, Jižní Čechy
11.9.
12.9.
Vltava Run 2021

Vltava Run 2021

Stachy, Jižní Čechy
29.5.
25.12.
Pečení chleba v obecní peci v Lenoře

Pečení chleba v obecní peci v Lenoře

Lenora, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace