Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Šumavsko
Šumavsko
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Šumavsko

Šumavu znáte, ale o Šumavsku jste nikdy neslyšeli? Je to netradiční název pro jihočeskou část Šumavy a Pošumaví, typický venkov se zemědělskými tradicemi, výrobou a nabídkou místních produktů, ideální pro fanoušky turistiky, aktivního pohybu i nedotčené přírody.
Pokud vás lákají přírodní krásy, potěší vás nejpověstnější místa národního parku Šumava. Je tu Kvilda a výběh s jeleny a rysy, Jezerní slať s rozhlednou, Chalupská slať, Borová Lada a soví voliéry, zaniklá osada Bučina a Prameny Vltavy, bývalá vesnice Knížecí Pláně i Zadov s unikátní rozhlednou na bývalém skokanském můstku. K oblíbeným místům patří vrch Boubín s rozhlednou a slavný Boubínský prales, Kubova Huť s nejvýše položenou železniční stanicí u nás a také Klostermannova rozhledna na Javorníku nebo městečko Stachy, kde rostou hřiby přímo na náměstí. Prim sice hraje Šumava a její přírodní krásy, ale vynechat byste neměli ani Prachatice s krásným historickým centrem, městečko Volary s pozoruhodnými alpskými domy nebo Vimperk s celoročně otevřeným zámkem.

Aktuality z oblasti

6. říjen 2021 7:00

Naučná stezka U Soumarského mostu láká k podzimním výletům

Prachatice
Návštěvníci Národního parku Šumava mohou využít naučnou stezku, na které lze sledovat unikátní obnovu rašeliniště. Kilometr a půl dlouhá naučná stezka vás zavede na rašeliniště u Soumarského mostu nedaleko Lenory.

Ubytování a restaurace

Šumavská maringotka pod Boubínem

Šumavská maringotka pod Boubínem

Svatá Maří, Jižní Čechy
Pekárna na Kvildě

Pekárna na Kvildě

Kvilda, Jižní Čechy
Hájenka na Knížecích pláních

Hájenka na Knížecích pláních

Borová Lada, Jižní Čechy