!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Šumavsko
Šumavsko
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Šumavsko

Chcete se vyhnout hlučícím davům a poznat Šumavsko? Pokud vás lákají přírodní krásy, potěší vás nejpověstnější místa národního parku Šumava. Turistická oblast Šumavsko pokrývá Prachaticko, Vimpersko, Volarsko a jihočeskou část Šumavy.
Šumavu znáte, ale o Šumavsku jste nikdy neslyšeli? Zjednodušeně se dá říci, že se jedná o jihočeskou část Šumavy a Pošumaví. Jihočeská Šumava je tvořená územím plným přírodních krás Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava, které nabízí aktivity pro milovníky turistiky, aktivního pohybu i nedotčené přírody. Jihočeské Pošumaví tvoří převážně tradiční venkovské území se zemědělskou tradicí, výrobou a nabídkou místních produktů. Dále je i místem se zajímavou venkovskou architekturou, technickými a historickými památkami, bohatou nabídkou tradičních lidových slavností a zvyků.

K nejoblíbenějším cílům jihočeské části Šumavy patří Kvilda se svým Návštěvnickým centrem a výběhy pro jeleny a rysy, rozhledna Jezerní slať, Chalupská slať, Borová Lada se sovími voliérami, Bučina, Prameny Vltavy a Knížecí Pláně, Zadov i s unikátní rozhlednou ze skokanského můstku, Boubínský prales, Lenora, Volary, Kubova Huť a z Pošumaví je nejznámější rozhledna Javorník u Vacova a město Stachy, kde rostou hřiby přímo na náměstí.
Zobrazit více

Aktuality z oblasti

14 + 1 tipů na výlet do Českého lesa, kraje lesů, ticha, samoty a zapomenutých památek
26. prosinec 2020 9:36

14 + 1 tipů na výlet do Českého lesa, kraje lesů, ticha, samoty a zapomenutých památek

Vimperk
Češi milují hory, ale navštěvují hlavně ty nejznámější. Krkonoše, Orlické hory, Šumavu… Ale pak jsou tu naše pohraniční pásma, která zatím leží stranou zájmu a čekají na objevení, jako je například Český les.
27.2.
28.2.
Šumavský skimaraton na Kvildě

Šumavský skimaraton na Kvildě

Kvilda, Jižní Čechy
13.3.
14.3.
Zadovská 30

Zadovská 30

Stachy, Jižní Čechy
24.4.
25.12.
Pečení chleba v obecní peci v Lenoře

Pečení chleba v obecní peci v Lenoře

Lenora, Jižní Čechy
15.5.
16.5.
Vltava Run 2021

Vltava Run 2021

Stachy, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace