!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Šumavsko
Šumavsko
"> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Šumavsko

Chcete se vyhnout hlučícím davům a poznat Šumavsko? Pokud vás lákají přírodní krásy, potěší vás nejpověstnější místa národního parku Šumava. Turistická oblast Šumavsko pokrývá Prachaticko, Vimpersko, Volarsko a jihočeskou část Šumavy.
Šumavu znáte, ale o Šumavsku jste nikdy neslyšeli? Zjednodušeně se dá říci, že se jedná o jihočeskou část Šumavy a Pošumaví. Jihočeská Šumava je tvořená územím plným přírodních krás Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava, které nabízí aktivity pro milovníky turistiky, aktivního pohybu i nedotčené přírody. Jihočeské Pošumaví tvoří převážně tradiční venkovské území se zemědělskou tradicí, výrobou a nabídkou místních produktů. Dále je i místem se zajímavou venkovskou architekturou, technickými a historickými památkami, bohatou nabídkou tradičních lidových slavností a zvyků.

K nejoblíbenějším cílům jihočeské části Šumavy patří Kvilda se svým Návštěvnickým centrem a výběhy pro jeleny a rysy, rozhledna Jezerní slať, Chalupská slať, Borová Lada se sovími voliérami, Bučina, Prameny Vltavy a Knížecí Pláně, Zadov i s unikátní rozhlednou ze skokanského můstku, Boubínský prales, Lenora, Volary, Kubova Huť a z Pošumaví je nejznámější rozhledna Javorník u Vacova a město Stachy, kde rostou hřiby přímo na náměstí.
Zobrazit více

Aktuality z oblasti

Naučná stezka U Soumarského mostu láká k podzimním výletům
5. říjen 2020 14:00

Naučná stezka U Soumarského mostu láká k podzimním výletům

Prachatice
Návštěvníci Národního parku Šumava mohou využít naučnou stezku, na které lze sledovat unikátní obnovu rašeliniště. Kilometr a půl dlouhá naučná stezka vás zavede na rašeliniště u Soumarského mostu nedaleko Lenory.
31.10.
Říjnové pečení chleba v Lenoře

Říjnové pečení chleba v Lenoře

Lenora, Jižní Čechy
28.11.
Listopadové pečení chleba v Lenoře

Listopadové pečení chleba v Lenoře

Lenora, Jižní Čechy
24.9.
22.11.
Výstava Sblížení: Lidé a velké šelmy Šumavy

Výstava Sblížení: Lidé a velké šelmy Šumavy

Prachatice, Jižní Čechy
16.1.
17.1.
Zadovská 30

Zadovská 30

Stachy, Jižní Čechy