Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Šumavsko

Šumavsko

Chcete se vyhnout hlučícím davům a poznat Šumavsko? Pokud vás lákají přírodní krásy, potěší vás nejpověstnější místa národního parku Šumava. Turistická oblast Šumavsko pokrývá Prachaticko, Vimpersko, Volarsko a jihočeskou část Šumavy.
Šumavu znáte, ale o Šumavsku jste nikdy neslyšeli? Zjednodušeně se dá říci, že se jedná o jihočeskou část Šumavy a Pošumaví. Jihočeská Šumava je tvořená územím plným přírodních krás Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava, které nabízí aktivity pro milovníky turistiky, aktivního pohybu i nedotčené přírody. Jihočeské Pošumaví tvoří převážně tradiční venkovské území se zemědělskou tradicí, výrobou a nabídkou místních produktů. Dále je i místem se zajímavou venkovskou architekturou, technickými a historickými památkami, bohatou nabídkou tradičních lidových slavností a zvyků.

K nejoblíbenějším cílům jihočeské části Šumavy patří Kvilda se svým Návštěvnickým centrem a výběhy pro jeleny a rysy, rozhledna Jezerní slať, Chalupská slať, Borová Lada se sovími voliérami, Bučina, Prameny Vltavy a Knížecí Pláně, Zadov i s unikátní rozhlednou ze skokanského můstku, Boubínský prales, Lenora, Volary, Kubova Huť a z Pošumaví je nejznámější rozhledna Javorník u Vacova a město Stachy, kde rostou hřiby přímo na náměstí.
Celý popis

Aktuality z oblasti

10 tipů, kde si užít horské koloběžky
28. červenec 2020 8:00

10 tipů, kde si užít horské koloběžky

Kubova Huť
Trocha adrenalinu nikomu neublíží! Horské koloběžky jsou vhodné jak pro příznivce adrenalinových sportů, tak pro rekreační jezdce. Dokonalý brzdový systém dovoluje jet krokem, ale i značnou rychlostí podle toho, jaký způsob si jezdec zvolí. Vyzkoušejte netradiční výlet! Máme pro vás tipy na výlet se vším všudy - doporučené trasy, instruktory, půjčení terénní koloběžky.

Ubytování a restaurace

Pekárna na Kvildě

Pekárna na Kvildě

Kvilda, Jižní Čechy
Hájenka na Knížecích pláních

Hájenka na Knížecích pláních

Borová Lada, Jižní Čechy