!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Šumavsko
Šumavsko
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Šumavsko

Chcete se vyhnout hlučícím davům a poznat Šumavsko? Pokud vás lákají přírodní krásy, potěší vás nejpověstnější místa národního parku Šumava. Turistická oblast Šumavsko pokrývá Prachaticko, Vimpersko, Volarsko a jihočeskou část Šumavy.
Šumavu znáte, ale o Šumavsku jste nikdy neslyšeli? Zjednodušeně se dá říci, že se jedná o jihočeskou část Šumavy a Pošumaví. Jihočeská Šumava je tvořená územím plným přírodních krás Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava, které nabízí aktivity pro milovníky turistiky, aktivního pohybu i nedotčené přírody. Jihočeské Pošumaví tvoří převážně tradiční venkovské území se zemědělskou tradicí, výrobou a nabídkou místních produktů. Dále je i místem se zajímavou venkovskou architekturou, technickými a historickými památkami, bohatou nabídkou tradičních lidových slavností a zvyků.

K nejoblíbenějším cílům jihočeské části Šumavy patří Kvilda se svým Návštěvnickým centrem a výběhy pro jeleny a rysy, rozhledna Jezerní slať, Chalupská slať, Borová Lada se sovími voliérami, Bučina, Prameny Vltavy a Knížecí Pláně, Zadov i s unikátní rozhlednou ze skokanského můstku, Boubínský prales, Lenora, Volary, Kubova Huť a z Pošumaví je nejznámější rozhledna Javorník u Vacova a město Stachy, kde rostou hřiby přímo na náměstí.

Aktuality z oblasti

1. duben 2021 5:50

#světovéČesko a Zlatá stezka: místo soli s krokoměrem, místo soumarů třeba na kole

Prachatice
Lákají vás dálkové treky, máte rádi Šumavu a rádi byste ji poznali z obou stran hranice? Vyzkoušejte Zlatou stezku: kdysi po ní putovaly karavany se solí, dnes se vám budou hodit spíš krokoměry, chytré telefony, trekové hole a solidní outdoorové vybavení. Čeká vás totiž pořádná divočina!

Ubytování a restaurace

Hájenka na Knížecích pláních

Hájenka na Knížecích pláních

Borová Lada, Jižní Čechy
Pekárna na Kvildě

Pekárna na Kvildě

Kvilda, Jižní Čechy