!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Les Prašivice - pohádkové místo v Nalžovských horách
Příroda

Les Prašivice - pohádkové místo v Nalžovských horách

U Nalžovských hor v lese Prašivice si nechal kolem roku 1840, Hrabě Taafe, majitel zdejšího panství původně z Irska, postavit věrnou kopii irského rodového sídla, hradu Ballymotte. K parku a zřícenině vede z Nalžovských Hor modrá značka, u lesa parkoviště není.
Les Prašivice je protkaný řadou cest a stezek, takže v něm určitě nezabloudíte. Kolem zříceniny postupně vyrostl svérázný lesní park s jezírkem, v jehož těsné blízkosti objevíte i kamenného draka, želvu a rozpadlé zbytky dalších kamenných zvířat.

Místní pamětníci vzpomínají nejen na čápa, ale i na obrovské dřevěné muchomůrky a trpaslíky, volně rozmístěné v prostoru mezi hradem a altánkem v zarostlé lesní aleji. Ruiny pravého hradu Bhaile an Mhóta neboli Ballymote můžete v Irsku vidět dodnes. Leží 15 mil jižně od města Sligo. Celý les na vás dýchne pohádkovou pohodu.

Park je přístupný z městečka Nalžovské Hory po modré turistické značce. Nejlepší je zaparkovat v centru města a k lesu dojít kilometr a půl pěšky. U lesa není místo k zaparkování.

 

Zobrazit více
Naposledy změněno: 22. 9. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Sport Pension Santa Fé

Sport Pension Santa Fé

Plánice, Šumava
Pension u sovy

Pension u sovy

Sušice, Šumava