Úvod > Výlety > Výlety za vánoční atmosférou > Objevte tiché kouzlo zimních prohlídek Rabí a Kašperku

Objevte tiché kouzlo zimních prohlídek Rabí a Kašperku

Užijte si Vánoce netradičně - do tajemství středověkých Vánoc vás vtáhnou netradiční zimní prohlídky na hradě Rabí před Vánoci anebo na hradě Kašperku po Vánocích, kdy se jeho dveře otevřou všem milovníkům historie a ukáží jim, jak se slavily svátky vánoční ve středověku.

Tichá atmosféra zimního Rabí

Vánoce na RabíTajuplnou atmosférou ožije 7. prosince 2019 hrad Rabí, kde proběhnou prohlídky s názvem Vánoce na hrdě Rabí. Je to jedinečná příležitost vidět hrad v zimním čase a dozvědět se, jak se slavily Vánoce v čase středověku.
 
Po prohlídce se můžete ohřát u jednoho z velkých ohňů na nádvoří a ochutnat čaj či svařené víno a přitom poslouchat v konírně středověkou hudbu Gutta. Prohlídka trvá 45 až 60 minut. Prohlídky potrvají od 16:00 do 19:30 hod (poslední prohlídka v 18:10).
 

Na sklonku roku otevírá své brány hrad Kašperk

KašperkZa návštěvu stojí také nedaleký hrad Kašperk. V době vánočních svátků se jeho brány otevřou všem zájemcům. Speciální prohlídky s programem se zde budou konat od 28. prosince 2019 až do 1. ledna 2020.

Návštěvníci se dozvědí, jak lidé ve středověku prožívali zimu, co jedli, pili, čím topili, jakým aktivitám se věnovali ve volném čase, jak slavili Vánoce a mnoho dalších zajímavých informací.  Chybět samozřejmě nebude občerstvení – svařené víno, čerstvě upražená káva z místní pražírny, čaj, medovina, poctivá horská čokoláda či teplé placky. Během sváteční otevírací doby vždy od 10 do 16:30 hodin.
Celý popis