Úvod > Co chcete dělat? > Pohádková stezka Po stopách Popelky na Švihově
Příroda

Pohádková stezka Po stopách Popelky na Švihově

Pohádkovou stezku po stopách nejslavnější pohádkové postavy Popelky, naleznete nedaleko hradu Švihova. Stezka vás zavede například do sadu, kde Popelka chovala svou sovu Rozárku nebo k rybníku, do kterého se i s kočárem převrhla zlá macecha s Dorou.
Na hradě Švihově začíná pohádková stezka, která vás zavede na místa, kde se natáčela oblíbená pohádka Tři oříšky pro Popelku s Libuší Šafránkovou. Místo, kde Popelka žila se svou zlou macechou a nafoukanou nevlastní sestrou Dorou poznáte na nádvoří hradu Švihova. Svého koně Juráška měla ustájeného v konírně, která je dnes výstavním hradním sálem.

Za dalšími místy se musíte už vydat mimo hrad. Stezka vede nejprve po žluté značce směrem na Meziboří. Za fotbalovým hřištěm trasa odbočuje mimo značku okolo potoka na Švihovská pekla. Tam, blízko silnice mezi Švihovem a Mezihořím bydlela sova Rozárka. Tam Popelka také rozlouskávala oříšky. Poté se trasa opět přiblíží ke žluté značce a zavede vás do vsi Meziboří.

V Mezihoří jde trasa kolem rybníka, do kterého spadl kočár s macechou a Dorou. Poté se trasa obrací zpět do Švihova přes pole do míst zvaného Na křižovatkách, poté lesem až se připojí na modrou značku, která vás dovede zpět do Švihova. Celá trasa měří 9 km.
Zobrazit více

Provozovatel

Informační centrum Švihov

Nám. Dr. E. Beneše 38
340 12 Švihov
Tel.:
+420 376 393 244
Email:
mu@svihov.jz.cz
WWW:
www.svihov.cz
GPS:
49,480778 13,285479
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Pošumaví
Město:
Švihov
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Country Saloon Klatovy – Beňovy

Country Saloon Klatovy – Beňovy

Klatovy, Plzeňský kraj
Penzion U jezu

Penzion U jezu

Přeštice, Plzeňský kraj