!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Česká Kanada
Česká Kanada
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Česká Kanada

Oblast rozkládající se mezi Kunžakem, Dačicemi, Slavonicemi, Novou Bystřicí a Jindřichovým Hradcem má specifické přírodní podmínky, charakter krajiny připomíná nespoutanou kanadskou divočinu. Česká Kanada, to je mozaika lesů a pastvin, keře jalovců, kamenní mužíci, pastviny a osamocené balvany, jejichž povrch často zdobí miskovité prohlubně. Bizarní skalní útvary jsou častým cílem výletů.
Drsná krajina, nespočet rybníků připomínající jezera uprostřed lesů a spousta skalních útvarů roztroušených v krajině, to je Česká Kanada. Jsou zde města s bohatou historií, jako je Jindřichův Hradec, Dačice nebo Slavonice. Nádherné výhledy do krajiny si lze vychutnat také z vláčku jedoucího po úzkokolejkách do Nové Bystřice či Obrataně.
 
A zapomínat nesmíme ani na zdejší pamětihodnosti – hrad Landštejn, zámek Červenou Lhotu nebo zámek v Dačicích. Na Jindřichohradecku i Slavonicku se dochovala řada pěkných lidových staveb, zejména zděných statků se zdobenými branami, ovlivněnými barokem.

Krajina České Kanady je ideální pro pěší i cyklistické výlety a množství zdejších rybníků přímo láká ke koupání, rybaření i vodním sportům. Oblast nabízí také velké množství zimních běžeckých tras.

Aktuality z oblasti

19. srpen 2020 6:00

Hrad Landštejn obsadí Páni z Hradce

Slavonice
O víkendu 22. a 23. srpna 2020 obsadí hrad Landštejn Páni z Hradce, kteří předvedou umění středověkých mistrů řemeslníků a komentované oblékání rytíře do zbroje. Při prohlídce hradního areálu můžete obdivovat ukázky rané hradní architektury, která patří v českých zemích k nejpozoruhodnějším.

Ubytování a restaurace

Hotel Frankův Dvůr - relaxace uprostřed přírody

Hotel Frankův Dvůr - relaxace uprostřed přírody

Jindřichův Hradec, Jižní Čechy
Rekreační areál Zvůle

Rekreační areál Zvůle

Kunžak, Jižní Čechy
Zámecký Pivovar Český Rudolec

Zámecký Pivovar Český Rudolec

Český Rudolec, Jižní Čechy