Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Česká Kanada
Česká Kanada
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Česká Kanada

Překrásná oblast na pomezí jižních Čech a Vysočiny je místo, kde se dá prožít skvělá dovolená plná zážitků, zato bez davů turistů. Název Česká Kanada jako první použil pražský novinář Jaroslav Arnošt Trpák, rodák z Jindřichova Hradce. Severní Ameriku skutečně procestoval a krajina se spoustou lesů, rybníků a kamenných útvarů mu zaoceánskou divočinu v lecčems připomínala.
Téměř nedotčená a málo známá oblast jižních Čech se spoustou rybníků je ideální pro koupání a rybaření, klidné toulky přírodou a pěší i cyklistické výlety. Česká Kanada ale není jen divočina, kopce, husté lesy a rybníky, ale také magicky krásné renesanční město Slavonice, Jindřichův Hradec a tamní hrad a zámek, opředený legendami o bílé paní, anebo Dačice, empírový zámek a příběh o vzniku první kostky cukru. V okolí města Kunžak čeká na objevení spousta kamenných útvarů, je tu i Nová Bystřice a rekreační oblast u rybníka Osika nebo impozantní hrad Landštejn. O dobrodružství se postarají jindřichohradecké úzkokolejky anebo putování po Graselových stezkách po místech, kde loupil a skrýval se známý lupič Johann Georg Grasel.

Aktuality z oblasti

11. září 2021 6:00

Parní vlak vás sveze babím létem i barevnou podzimní přírodou jižních Čech

Jindřichův Hradec
Vychutnejte si jedinečný podzimní zážitek – jízdu parního vlaku babím létem i barevnou podzimní přírodou na jihu Čech. Parním vlakem do Nové Bystřice se projedete v sobotu 11., 18. i 25. září 2021 z Jindřichova Hradce.