Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Česká Kanada
Česká Kanada
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Česká Kanada

Překrásná oblast na pomezí jižních Čech a Vysočiny je místo, kde se dá prožít skvělá dovolená plná zážitků, zato bez davů turistů. Název Česká Kanada jako první použil pražský novinář Jaroslav Arnošt Trpák, rodák z Jindřichova Hradce. Severní Ameriku skutečně procestoval a krajina se spoustou lesů, rybníků a kamenných útvarů mu zaoceánskou divočinu v lecčems připomínala.
Téměř nedotčená a málo známá oblast jižních Čech se spoustou rybníků je ideální pro koupání a rybaření, klidné toulky přírodou a pěší i cyklistické výlety. Česká Kanada ale není jen divočina, kopce, husté lesy a rybníky, ale také magicky krásné renesanční město Slavonice, Jindřichův Hradec a tamní hrad a zámek, opředený legendami o bílé paní, anebo Dačice, empírový zámek a příběh o vzniku první kostky cukru. V okolí města Kunžak čeká na objevení spousta kamenných útvarů, je tu i Nová Bystřice a rekreační oblast u rybníka Osika nebo impozantní hrad Landštejn. O dobrodružství se postarají jindřichohradecké úzkokolejky anebo putování po Graselových stezkách po místech, kde loupil a skrýval se známý lupič Johann Georg Grasel.

Aktuality z oblasti

21. červenec 2021 11:30

Na jihu Čech děti čeká do konce srpna kukuřičné bludiště

Roseč
Rodinný penzion Veverčí Dvůr v Roseči opět láká na projekt Léto v kukuřici. Jedná se o bludiště v kukuřici, unikátní atrakci, která zaujme nejen děti, ale i dospělé. Procházet kukuřičným polem není jediná místní zábava. Vedle se nachází hřiště ze slámových balíků, plácek pro badminton, fotbal, pétanque či trampolína. Otevřeno je každý den od 10 do 18 hodin.

Ubytování a restaurace