Úvod > Výlety > Cesty krajinou > Výlet Českou Kanadou pro všechny, co mají rádi železnici

Výlet Českou Kanadou pro všechny, co mají rádi železnici

Máte rádi železnice a všechno, co s nimi souvisí? Pak musíte poznat dvě poslední úzkorozchodné železnice v Čechách, které se klikatí nádhernou jihočeskou krajinou z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice a do Obrataně. Pozveme vás také na návštěvu do sídla slavné jindřichohradecké Bílé paní a do zámku plného hraček!
Rybník v České KanaděKdy se sem vypravit? Kdykoliv, i když nejlepší čas pro návštěvu jsou letní měsíce, kdy na Jindřichohradeckých úzkokolejkách jezdí pravidelné parní vlaky. Můžete také prozkoumávat zajímavá místa kolem trati: viklany a skalní útvary v oblasti České Kanady, mohutný hrad Landštejn anebo oblíbené místo letních dovolených rybník Osika v Albeři s tajuplným Klášterem.
 
Mezi hlavní lákadla Jindřichova Hradce patří hrad a zámek, kde žila legendární Bílá paní, vodomilové zajásají nad jindřichohradeckým aquaparkem. Pokud cestujete s dětmi, nezapomeňte navštívit Jindřichohradecké muzeum s úžasnými Krýzovými jesličkami a vydejte se také po méně známé druhé trase úzkokolejky směrem do Obrataně. Trať do Nové Bystřice je dlouhá 33 km, severní větev úzkokolejky do Obrataně měří 46 km.
 
 

Objevte romantiku malých nádražíček a lesních zastávek

Česká KanadaV zámku v Kamenici nad Lipou totiž objevíte Muzeum hraček s krásnými historickými kousky ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, a Muzeum pro všechny smysly, které vás hravou formou a s využitím zraku, hmatu, čichu, sluchu a chutě seznámí s více než 750 let dlouhou historií města.
 
Malebná nádražíčka a zastávky decentně ukryté před shonem dnešní doby v lesním tichu jen podtrhují romantiku cesty. Mezi ty nejkrásnější patří například lesní zastávka Kaproun. Od nich vychází hustá síť turistických a cykloturistických tras propojujících další zajímavosti okolí. Pokud dojedete vlakem až do Nové Bystřice, nezapomeňte se podívat do nového Regionálního muzea úzkokolejné dráhy. Představuje se zde historie JHMD a drážní dopravy. Nechybí zde ani historické exponáty vážící se k úzkokolejné dopravě.
 
Vlaky Jidnřichohradeckých místních drah můžete cestovat jak pěšky, tak i s kolem. V nádražních objektech je také možnost ubytování.