!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Budějovicko > České Budějovice
České Budějovice
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

České Budějovice

Metropole jižních Čech na soutoku řek Vltavy a Malše nabízí pestrou mozaiku turistických zajímavostí. Kromě míst, kde na vás dýchne staletá historie, se můžete vypravit po trase první koněspřežné železnice na evropském kontinentě, ochutnat vyhlášené jihočeské kapry anebo skvělé pivo. České Budějovice kandiduji na Evropské hlavní město kultury 2028.

Co musíte vidět v Českých Budějovicích

Jméno krále Přemysla Otakara II., který v roce 1265 České Budějovice založil, připomíná hlavní náměstí s rozměry 133 x 133 m, největší čtvercové náměstí v Česku a jedno z největších v Evropě. V jeho středu stojí barokní Samsonova kašna, poblíž je v dlažbě zasazen pověstmi opředený bludný kámen; poznáte ho podle vyrytého křížku. Z výšky náměstí střeží gotická Černá věž s renesanční bání; je o 36 cm odkloněná od svislé osy, největší z jejích zvonů se jmenuje Bummerin a váží 3 700 kg.
 

Co byste měli znát z historie piva Budweiser Budvar

Originální prémiový ležák Budweiser Budvar znají milovníci kvalitních piv po celém světě – a kde jinde byste se s ním měli důvěrně seznámit než právě v Českých Budějovicích? V návštěvnickém centru pivovaru si můžete prohlédnout multimediální expozici s názvem Příběh budějovického piva, zlatým hřebem prohlídky je ochutnávka piva přímo v ležáckém sklepě. Pivo přímo z tanků můžete ochutnat také v Masných krámech, nejznámější českobudějovické pivnici.
 

Cestovatelská potěšení z okolí jihočeské metropole

Pokud vás to táhne spíš za město a do přírody, vydejte se na zříceninu Dívčí Kámen, jehož impozantní zdi vyrůstají ze strmého skalnatého ostrohu nad údolím řeky Vltavy. Hrad založili roku 1349 Rožmberkové, v jejich držení zůstal téměř po celou dobu své existence a dnes se řadí k nejrozsáhlejším hradním areálům v Česku.

Aktuality z města

17. listopad 2021 8:00

Jihočeskou metropoli rozzáří Českobudějovický advent

České Budějovice
Letošní ročník Českobudějovického adventu zve na pravou vánoční atmosféru a bohatý kulturní program. Hudební program Českobudějovického adventu láká na Poutníky, Aničku Slováčkovou, Jana Skleničku a dává opět velký prostor regionálním umělcům. Zajímavostí je vystoupení dua Flaškinet, které pro svou hru používá skleněné lahve. Českobudějovický advent začíná v pátek 19. listopadu 2021 a potrvá až do 6. ledna 2022. Denně bude otevřeno také ledové kluziště a to od 10:00 do 22:00 hodin.

Turistická informační centra


1.3.
Masopust v Českých Budějovicích – masopustní koleda

Masopust v Českých Budějovicích – masopustní koleda

České Budějovice, Jižní Čechy
3.3.
Talkshow Posedlí Dakarem 2022 v Českých Budějovících

Talkshow Posedlí Dakarem 2022 v Českých Budějovících

České Budějovice, Jižní Čechy
3.3.
Lord of the Dance České Budějovice

Lord of the Dance České Budějovice

České Budějovice, Jižní Čechy
17.5.
19.5.
Rallye Český Krumlov 2022

Rallye Český Krumlov 2022

České Budějovice, Jižní Čechy