Úvod > Aktuality > Na farmářské trhy vyrazte do zámku v Doudlebech nad Orlicí

Na farmářské trhy vyrazte do zámku v Doudlebech nad Orlicí

Vydáno 11. července 2019 Zážitky
Malé městečko Doudleby nad Orlicí leží v malebném údolí Divoké Orlice. Jméno Doudleby je zřejmě odvozené od slovanského kmene Doudlebů, kteří přišli na naše území v době stěhování národů. Město má bohatou historii a jejím dokladem je také renesanční zámek, který vybudoval na konci 16. století Mikuláš Starší z Bubna. V neděli 14. 7. 2019 jste opět zváni na tradiční zámecké farmářské a řemeslné trhy. A bude i muzika!
Flašinetář z DoudlebTradiční farmářské trhy se na zámku budou konat už v neděli 14. července od 9:00 hodin. Na červencovém trhu zastihnete farmářské i řemeslné stánky, prodejce i výrobce, pěstitele i obveselovatele. Pro děti bude jako bonus přichystané malování na obličej, pro všechny generace pak oblíbený harmonikář Míra a dokonce i opravdový flašinetář! Trhy budou v zámeckém areálu až do 15:00, avšak pan flašinetář však pouze dopoledne. Doporučujeme tudíž s návštěvou neotálet.

Připraveny jsou i prohlídky zámeckých interiérů (v každou celou hodinu), kniha paní Eleonory "Vzpomínání" a lákavé dobroty ze zámecké kavárny. Děti by pak určitě neměly zapomenout zajít pozdravit zvířátka v Babiččině dvorečku. Těšit se můžete také expozici v zámecké sýpce, unikátní Rok na vsi a originální lesní diorama.

Doudleby zámekZámek uprostřed anglického parku zaujme nádhernými sgrafity, ale také průřezovou kolekcí nábytku od renesance až po moderní styly 19. století. Areál nabízí také prohlídku selského dvora, kde jsou k vidění domácí zvířata tradičně chovaná v českém hospodářství. Exteriéry a interiéry doudlebského zámku také zaujaly filmaře – slovenský režisér Juraj Jakubisko je využil při natáčení historického velkofilmu Bathory.
Tradiční farmářské trhy na zámku Doudleby nad Orlicí

Tradiční farmářské trhy na zámku Doudleby nad Orlicí

Dámy a pánové, vážení přiznivci doudlebských zámeckých farmářských trhů. Pro vaše diáře, poznámkovníky a kalendáře tu máme oficiální letošní termíny.

Babiččin dvoreček v Doublebech nad Orlicí

Babiččin dvoreček v Doublebech nad Orlicí

Menší zookoutek s názvem Babiččin dvoreček můžete navštívit v rámci prohlídky zámku Doudleby nad Orlicí. Uvidíte exotická, ale i domácí zvířátka.

Muzeum přírodovědy v Doudlebech nad Orlicí

Muzeum přírodovědy v Doudlebech nad Orlicí

V prvním patře zrekonstruované zámecké sýpky se nachází stálá expozice přírodovědného muzea. Bohatá sbírka, čítající stovky až tisíce exponátů potěší všechny milovníky přírodovědy.

Zámek Doudleby nad Orlicí

Zámek Doudleby nad Orlicí

Renesančně-barokní zámek Doudleby nad Orlicí, rodové sídlo Bubnů z Litic, vás uchvátí unikátní sgrafitovou výzdobou fasád i výmalbou interiérů. Park za zámkem je jako stvořený k vycházkám. Na zámku se natáčel také film Juraje Jakubiska Bathory.

Divoká Orlice - divoká řeka z Orlických hor

Divoká Orlice - divoká řeka z Orlických hor

Divoká Orlice pramení v Polsku, pak tvoří společnou hranici a u Zemské brány se stáčí do Čech. Svižně tekoucí řeka v krásné přírodě láká po celém svém toku rybáře a při dostatku vody udělá z vodáckého výletu dokonalý zážitek.

Další aktuality