Úvod > Aktuality > Víkendové zahradnické trhy lákají na Kuks

Víkendové zahradnické trhy lákají na Kuks

Vydáno 24. dubna 2019 Zážitky
Zahradnické trhy v Kuksu, které pořádá České farmaceutické muzeum ve spolupráci s NKP Hospital Kuks a obcí Kuks se budou konat od 26. do 28. dubna na nádvoří Hospitalu Kuks. Zahradnické trhy nabídnou široký sortiment balkónových i zahradních rostlin, ovocných stromků, skalniček, kaktusů, masožravek a doplňkového zahradnického zboží. Samozřejmostí je pestrá nabídka občerstvení.
Nedávno se po obnově celého areálu představil v novém kabátě Hospital Kuks. Do jeho zahrad se vrátily bylinkové záhony a ovocný sad a opět se pak konala také oblíbená jarní prodejní zahradnická výstava. Letos se Zahradnické trhy opakují již po čtvrté, a to poslední dubnový víkend od pátku 26. do neděle 28. dubna.

Zahradnické trhy letos nabídnou široký sortiment balkónových i zahradních rostlin, ovocných stromků, skalniček, kaktusů a doplňkového tematického zboží.

Akce bude doplněna přednáškami odborníků z Katedry farmaceutické botaniky a ekologie Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové na téma "Jak na zahradě s přírodou nebojovat, ale spolupracovat"; "Zelené superpotraviny: naše divoké byliny, jedlé plevele"; "Domácí přírodní lékárnička: Výroba bylinných mastí, tinktur, odvarů a dalších" a "Moudrost včel v každodenním životě".
České farmaceutické muzeum v Kuksu

České farmaceutické muzeum v Kuksu

České farmaceutické muzeum je střediskem Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. V prostorách Hospitálu Kuks provozuje dvě stálé expozice k dějinám české farmacie.

Naučná stezka Betlém - procházka barokem na Kuksu

Naučná stezka Betlém - procházka barokem na Kuksu

7 km dlouhá okružní naučná stezka Betlém - Kuks. Na trase naučné stezky jsou umístěny informační panely, které vás seznámí s historií jednotlivých památek.

Galerie českého vína Kuks

Galerie českého vína Kuks

Prodejní expozice vín českého vinařského regionu. Ucelená kolekce produkce českých vinařů, svým rozsahem ojedinělá a největší v naší republice.

Rentzovo muzeum barokního tisku v Kuksu

Rentzovo muzeum barokního tisku v Kuksu

Muzeum barokního tisku v Kuksu připomíná významnou osobonost dvorního mědirytce Michaela Heinricha Rentze hrabětě Františka Antonína von Sporcka.

Hospital Kuks - zcela ojedinělá barokní architektura

Hospital Kuks - zcela ojedinělá barokní architektura

Hospital Kuks naleznete ve stejnojmenné obci Kuks nedaleko městečka Jaroměř. V malebném údolí Labe na začátku 18. století nechal postavit František Antonín Špork (Sporck - 1662 – 1738) nejprve lázeňské budovy se zámkem a panským hostincem, a to díky léčivému pramenu, který zde vyvěral.

Další aktuality