Úvod > Aktuality > Kam s dětmi během jarních prázdnin 2019? Máme pro vás další tipy!

Kam s dětmi během jarních prázdnin 2019? Máme pro vás další tipy!

Vydáno 18. února 2019 Zážitky
Portál Kudy z nudy každý den nabízí řadu tipů na zábavu pro celou rodinu. Najdete tu také nápady pro právě probíhající jarní prázdniny, ať už je trávíte na sněhu nebo na blátě. Tento týden (18. až 24. 2. 2019) maji volno děti z Prahy 6 až 10, Chebu, Karlových Varů, Sokolova, Nymburka, Jindřichova Hradce, Litoměřic, Děčína, Přerova, Frýdku-Místku a o týden později (25. 2. až 3. 3. 2019) si odpočinou od učení v Kroměříži, Uherském Hradišti, Vsetíně, Zlíně, okrajových částech Prahy, Mělníku, Rakovníku, Plzni, Hradci Královém, Teplicích a Novém Jičíně.

O prázdninách za masopustním veselím

Maska KobylkyLetošní „jarňákyse leckde kryjí s masopustem. Velkým zážitkem bude pro děti masopust ve Valašském muzeu v Rožnově, kde se v sobotu 23. února chystají masopustní obchůzky z valašské obce Študlov a rožnovské masopustní obchůzky v podání souboru písní a tanců Javořina

Také Dlaskův statek u Turnova ožije v sobotu masopustním veselím. Návštěvníci si budou moci prohlédnout všechny tradiční masky: Turky, kominíky, slaměné, nevěstu, ženicha, šašky, ženušku, židy, medvěda a mnohé další. Chybět nebudou tradiční speciality domácí zabijačky, masopustní koblihy a samozřejmě i dobré moky pro zahřátí.

Velkou událostí jsou také masopustní obchůzky pod hlavičkou UNESCO na Hlinecka. Tento týden (v sobotu 23. 2.) potkáte maškary ve Studnicích a Jeníkově.
 

Pražská Matějská pouť začíná o víkendu

Matějská VýstavištěMatějská pouť se koná tradičně od 23. 2. do 22. 4. 2019 v areálu Výstaviště Praha, kde na vás čekají oblíbené i nové zahraniční atrakce. Můžete tu vyzkoušet desítky domácích i zahraničních atrakcí. Mezi nejznámější patří obří ruské kolo, trojpatrový strašidelný zámek, dům smíchu, řetízkový kolotoč vysoký 50 metrů, bezpočet houpaček a skákacích hradů, staročeská střelnice či stále vyhledávané a oblíbené autodromy.

Pobavíte se také na horské dráze, centrifuze, ve strašidelném zámku, domě smíchu, u střelnic, na kolotočích, houpačkách, skákacích hradech, houpacích lodích nebo na lochnesce. Samozřejmě nechybí stánky s rychlým občerstvením, obvyklým suvenýrem z Matějské pouti bývají orientální cukrovinky a perníková srdce.
 

Jarní prázdniny na hradě Kašperk

Hrad KašperkJak vypadá legendární hrad Kašperk v zimě? Přijďte se podívat na vlastní oči, protože na jarní prázdniny tu připravili speciální prohlídky pro děti, zaměřené na každodenní život na středověkém hradě. Prohlídky se konají od 6. 2. do 16. 3. každou středu a sobotu od 10 do 16:30 hodin. Prohlídky začínají vždy v těchto časech: 10:15, 11:30, 12:45, 14:00, 15:15 hodin. O prohlídky je velký zájem, proto si své místo určitě rezervujte předem. Vstupenka pro dospělé stojí 100 Kč, pro děti, studenty a seniory 75 Kč, za rodinné vstupné zaplatíte 285 Kč.

Přestože Kašperk patří k nejvýše položeným hradům, dostanete se sem docela pohodlně i v zimě – od hlídaného parkoviště u Českých Domků vede k hradu asi 1,2 km dlouhá cesta téměř po rovině.
 

Prázdninové programy v zoo

Lední mědvědOriginální svátek oslaví Zoo Brno ve středu 27. února se tam bude slavit Mezinárodní den ledních medvědů. Pokud jsou vám bílí chlupáči sympatičtí, přijďte je pozdravit do zoo. Pro zájemce bude připravená zábavná soutěž a stezka, na které si budou moct vyzkoušet své znalosti o těchto krásných šelmách. Soutěžní kartu bude možné vyzvednout přímo u pokladen a vyplněnou vhodit do boxu v přednáškovém sále správní budovy. Bude na ní celkem šest otázek a mapa s umístěním nápověd. Tři výherci se mohou těšit na plyšové lední medvědy a další ceny od Zoo Brno.

Zoo DěčínVezměte své děti a přijďte si užít jarní prázdniny do zoo Zlín. Návštěva zlínské zoo může být hezkým zpestřením prázdninového týdne od 25. února do 1. března. Zlínská zoo je i v zimě plná života a rozhodně stojí za návštěvu. Až do konce února platí zvýhodněné vstupné, které pro děti do 15 let činí 40 Kč, pro dospělé 80 Kč, pro studenty a seniory 60 Kč.

V sobotu 2. března se koná přímo v Zoo Děčín masopust! Veselá muzika, tanečky, připomínka masopustních tradic, dobroty a soutěže. Tak to je jen hrubý nástin toho, co vás už za pár dnů čeká v děčínské zoologické zahradě. Program masopustního veselí začne jako již tradičně v areálu zoo ve 14 hodin. V první řadě se zde budou moci blýsknout ti, kteří se nebojí postavit k plotně a umějí připravit ty nejlahodnější koblihy.
Jarní prázdniny v zoo Zlín

Jarní prázdniny v zoo Zlín

Vezměte své děti a přijďte si užít jarní prázdniny do zoo. Po celý týden od 25. února do 1. března.

Jarní prázdniny na hradě Kašperk

Jarní prázdniny na hradě Kašperk

V zimním období návštěvníci lépe pochopí, že i přes velké úsilí nebyl život na hradě jednoduchý.

Masopust 2019 v Rožnově

Masopust 2019 v Rožnově

V sobotu 23. 2. 2019 ožije Dřevěné městečko tradičním masopustním veselím!

Masopustní obchůzky ve Studnicích

Masopustní obchůzky ve Studnicích

Jižně od města Hlinska na Českomoravské vysočině se nachází obec Studnice. Z poklidného života je malá víska každoročně vytržena masopustním veselím, které bylo roku 2010 zapsáno na Reprezentativní seznam nemateriálního kulturního dědictví lidstva UNESCO.

Masopust v Jeníkově u Hlinska

Masopust v Jeníkově u Hlinska

Historii masopustních průvodů obnovili v Jeníkově teprve před třemi lety, ale už nyní je z toho jedna z významných hlineckých událostí, kterou si nesmíte nechat ujít.

Mezinárodní den ledních medvědů v Zoo Brno

Mezinárodní den ledních medvědů v Zoo Brno

Zoo Brno si 27. února 2019 připomene den, který na celém světe připadá ledním medvědům.

Jarní prázdniny v Zoo Děčín se soutěží

Jarní prázdniny v Zoo Děčín se soutěží

Zajímavou stanovištní soutěž pro dospělé přichystala na dny prázdninového volna děčínské zoologická zahrada.

Jarní prázdniny v Zoo Ústí nad Labem

Jarní prázdniny v Zoo Ústí nad Labem

Přijďte si zpříjemnit jarní prázdniny do ZOO Ústí nad Labem.

Tradiční masopust - Vyhánění zimy z plzeňské kotliny

Tradiční masopust - Vyhánění zimy z plzeňské kotliny

Na konci února už mají zimy všichni dost - v neděli 24. Iúnora proto dostane z plzeňské kotliny vyhazov! Alespoň tak si to naplánovali organizátoři této každoroční oblíbené taškařice.

Jarní prázdniny v iQlandii

Jarní prázdniny v iQlandii

Od 1. 2. do 16. 3. máme v iQLANDII a iQPARKU otevřeno od 9.00 do 19.00. Spolu s rozšířenou otevírací dobou jsme nakombinovali program pro školy i pro dovolenkáře na jarních prázdninách.

Jarní prázdniny - exkurze na Letišti Václava Havla Praha

Jarní prázdniny - exkurze na Letišti Václava Havla Praha

Individuální exkurze budou postupně vypsány na všechny termíny jarních prázdnin v době od 4. 2. – 17. 3., nejen o víkendy, ale i ve všední dny. Vždy budou v době , kdy je na ploše A 380.

Jarní prázdniny v Aqualandu Moravia

Jarní prázdniny v Aqualandu Moravia

Mírná zima venkovním radovánkám nepřeje? Navštivte o jarních prázdninách nejmodernější český aquapark Aqualand Moravia. Těšit se můžete na zcela nové venkovní bazény s termální vodou i novinky v gastro provozu. Děti pak ocení pravidelné víkendové animace.

Jarní prázdniny v Techmania Science Center

Jarní prázdniny v Techmania Science Center

Mimochodem, už tušíte, co budou vaše ratolesti dělat o jarních prázdninách? Pokud v tomto směru zatím tápete a současně je ve vašem dosahu plzeňské science centrum Techmania, možná už se vám program pro děti rýsuje.

Masopust na Dlaskově statku (1)

Masopust na Dlaskově statku

V sobotu 23. února se v areálu Dlaskova statku v Dolánkách u Turnova uskuteční první program roku 2019 – Masopust.

Masopust v Zoo Děčín

Masopust v Zoo Děčín

Veselá muzika, tanečky, připomínka masopustních tradic, dobroty a soutěže. Tak to je jen hrubý nástin toho, co vás už za pár dnů čeká v děčínské zoologické zahradě. Oslavy masopustu chystá zoo na první březnovou sobotu 2. 3. 2019. Nebude chybět ani oblíbený masopustní průvod masek městem.

Matějská pouť 2019 v Praze

Matějská pouť 2019 v Praze

Matějská pouť se koná v areálu Výstaviště Praha, kde na vás čekají tradiční i nové zahraniční atrakce. Pobavíte se na horské dráze, centrifuze, ve strašidelném zámku, domě smíchu, u střelnic, na kolotočích, houpačkách, skákacích hradech, houpacích lodích nebo na lochnesce.