!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Óóó Indiáni
Výstavy

Óóó Indiáni

  • 17. červen 2021 9:0017. červenec 2022 17:00
Výstava o indiánech, jejich obydlí, obživě, ošacení, obřadech a obyčejích. O tom všem je nová výstava, kterou Moravské zemské muzeum připravilo do Pavilonu Anthropos. Na téměř 350 metrech čtverečních se tu návštěvníci seznámí s historií a kulturou původních obyvatel Severní Ameriky.
Pozornost je zaměřena jak na každodenní život indiánů, roli žen a mužů, či výchovu dětí, tak i na náboženské obřady a válečnictví. Geograficky se jedná o Velké pláně a prérie, Severozápadní pobřeží, Jihozápad i oblast Arktidy. Jak už název napovídá, hlavním symbolem výstavy je kruh. Ten je u indiánů posvátný. Mnoho indiánských skupin pojímá plynutí času jako kruhové, což můžeme pozorovat v nepřetržitém koloběhu života a smrti, slunce a měsíce, vody a deště, ročních období. Pro indiány je kruh symbolem rodiny a přátel spojených v míru. A právě především rodinám je výstava určena – jako zdroj zábavy i poučení.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecký hotel Parkhotel Brno

Zámecký hotel Parkhotel Brno

Brno, Jižní Morava
Qb coffee roasters

Qb coffee roasters

Brno-Jundrov, Jižní Morava
Hotel Global v Brně

Hotel Global v Brně

Brno-Kohoutovice, Jižní Morava