Úvod > Aktuality > Jak si užít výlet do Plzně mimo hlavní turistickou sezonu
Jak si užít výlet do Plzně mimo hlavní turistickou sezonu
"> "> "> ">
Zážitky

Jak si užít výlet do Plzně mimo hlavní turistickou sezonu

  • Vydáno2. ledna 2020
I když hlavní turistická sezóna skončila a do nové je ještě daleko, rozhodně to neznamená, že by nyní Plzeň nestála za návštěvu. Naopak. Nicméně při přípravě vašeho výletu je dobré dopředu počítat se změnami, které zimní období v Plzni přináší. Zároveň vám přinášíme také pár tipů na to, jak si výlet maximálně užít i za špatného počasí.
Techmania PlzeňOd 1. listopadu až do konce března 2020 je uzavřený DinoPark. Zkrácenou provozní dobu má také zoologická zahrada, které má otevřeno pouze od 9 do 17 hodin. Procházku slavnostně vyzdobenou zoologickou zahradou můžete až do Tří králů (6. ledna) zakončit prohlídkou vyřezávaného betlému na statku Lüftnerka. Pokud se do Plzně vydáte s dětmi a nevyjde vám počasí, vezměte je do science centra Techmania. Najdou zde celou řadu zajímavých exponátů, které jim pomohou proniknout do tajemného světa vědy a techniky. Všichni se skvěle pobavíte a možná se i poučíte.

Na zimní sezonu zavírá také Muzeum církevního umění, které sídlí v původní budově bývalého františkánského kláštera. Studené měsíce a zima nesvědčí ani exponátům, ani návštěvníkům. Vydat se však můžete na některou ze zajímavých dočasných výstav do Západočeské galerie či Západočeského muzea. V Západočeském muzeu můžete navštívit středověkou městskou zbrojnici, stálé expozice historie a archeologie nebo zbrusu novou expozici užitého umění.

Pivovarské muzeumNa zimu se zavírají také VelkáStará synagoga. O hodinu dříve, tedy v 18 hodin, zavírá věž katedrály sv. Bartoloměje. Interiér katedrály je z důvodů rekonstrukce pro návštěvníky v roce 2020 uzavřen. Naopak po rekonstrukci má otevřeno muzeum Patton Memorial Pilsen. Nová expozice nabízí ucelenější pohled na působení Spojenců v Evropě na sklonku druhé světové války. Mapuje nejen osvobozování českého západu, ale celý postup amerických vojsk od vylodění v Normandii přes bitvu v Ardenách až po Plzeň

pivovar plzeňPokud byste se do Plzně dostali za deště a přeci jen stáli o to prohlédnout si historické centrum z výšky, využijte k výhledu kavárnu Cross Cafe v nejvyšším patře místního „mrakodrapu“ na Anglickém nábřeží, čp.1. Sice přes sklo, ale pěkně v teple a s šálkem dobré kávy se vám Plzeň bude líbit třeba i ve sněhové vánici.

Počty prohlídek v zimních měsících omezuje na svých návštěvnických trasách i Plzeňský Prazdroj, proto doporučujeme si prohlídku pivovaru objednat dopředu na webu prazdrojvisit.cz. A historií piva vás provede také Pivovarské muzeum. To je otevřeno je každý den od 10 do 17 hodin. Nicméně pozor! V období od 7. ledna do 3. února 2019 bude muzeum zavřené, stěně jako historické podzemí, jehož vstup se nachází ve stejné budově.
 

Kam vyrazit o tříkrálovém víkendu?

plzeňské betlémyMinimálně do Tří králů budou k vidění jesličky na různých místech po Plzni. Jak jsme již zmínili, katedrála sv. Bartoloměje je kvůli rekonstrukci momentálně zavřená, avšak doporučujeme zajít se podívat minimálně k františkánům a redemptoristům. Betlém v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Františkánské ulici si můžete prohlédnout v pátek od 14 do 15 hodin, v sobotu od 15 do 17 hodin a v neděli od 16 do 17 hodin. Slavný „plzeňský betlém“ je k vidění v kostele sv. Jana Nepomuckého na Chodském náměstí.

V pátek a v sobotu se můžete vydat na komentované prohlídky bytových interiérů od světoznámého architekta Adolfa Loose. Vybírat můžete ze dvou prohlídkových tras, doporučujeme navštívit hned obě. Vstupenky na prohlídky, které se konají v předem stanovených časech, jsou v prodeji v Turistickém informačním centru anebo na webu adolfloosplzen.cz.

Divadlo Kajetána TylaNa to, že by zamrzly rybníky či dokonce plzeňské řeky, to v dohledné době nevypadá. Pokud byste si přeci jen rádi zabruslili, můžete využít jeden ze dvou plzeňských zimních stadionu. Ledová plocha vedle Home Monitoring Areny v Doudlevcích bude tento víkend pro veřejnost otevřena v sobotu od 10 do 11:30 hodin a v neděli od 14 do 15:30 hodin. Hned dvě ledové plochy nabízí také Kooperativa aréna na Košutce.

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla zve v sobotu i v neděli na Novou scénu milovníky muzikálu. Hrát se bude muzikál Elisabeth. Celosvětově úspěšné dílo představuje životní osudy proslulé císařovny Alžběty, zvané Sisi, v nichž se prolínala láska, nenávist, radost i smrt. V neděli ovládne prkna Velkého divadla balet Korzár francouzského skladatele Adolpha-Charlese Adama. Romantický příběh podle básnické povídky lorda Gordona Byrona je posledním skladatelovým opusem označovaným jako balet-pantomima, který měl premiéru v Paříži v roce 1856.

ledové sochy plzeňNejvětší výstava ledových soch v České republice "Ledové sochy v Plzni" by vám neměla ujít. Začala už 1. prosince 2019 a bude pokračovat, až do 31. ledna 2020. Sochy vznikají v pivovarských sklepech Prazdroje a bude na ně použito více než 35 tun ledových bloků. Ledové sochy tvoří cestu kolem světa s interaktivní aplikací i výkladem o historii sklepů. Pro návštěvníky je připravena i aplikace s možnosti výhry ledové sochy dle vlastního výběru. Podmínkou je správná odpověď na všechny soutěžní otázky. Výstava ledových soch je otevřena v týdnu ve 14:00, 16:00 a 17:00 hodin, o víkendech 10:00, 12:00 a 14:00, 15:00 a 17:00 hodin. Vstupné stojí 150 Kč.
První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

Co je lepší než dva rozměry? Přece rozměry tři! V Techmanii Science Centra v Plzni můžete zavítat do supermoderního 3D planetária, prvního svého druhu v České republice, které nabízí trojrozměrné projekce na kulovou plochu a mnoho dalšího. Poznejte nejen vesmír, ale i svět moří, oceánů nebo hmyzu.

Loosovy interiéry v Plzni – cenné bohatství evropské architektury 20. století

Loosovy interiéry v Plzni – cenné bohatství evropské architektury 20. století

Adolf Loos (1870 – 1933) je považován za nejvýznamnějšího středoevropského architekta první třetiny 20. století. Na přelomu 20. a 30. let Adolf Loos v Plzni často pobýval. V Plzni Adolf Loos realizoval přestavbu tzv. Brummelova domu (Husova 58) a 13 bytových interiérů.

Západočeská galerie v Plzni – výtvarné umění od gotiky po současnost

Západočeská galerie v Plzni – výtvarné umění od gotiky po současnost

Západočeská galerie v Plzni patří k významným galerijním institucím. Její sbírky pokrývají období od 14. století po současnost a vedle jednotlivých špičkových děl obsahují kvalitní soubory umění 19. století, umění přelomu století a české moderny, zahrnující zvláště hodnotnou sbírku kubismu.

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí zoo je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný DinoPark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Katedrála sv. Bartoloměje v Plzni

Katedrála sv. Bartoloměje v Plzni

Dominantou náměstí Republiky v Plzni je zcela určitě katedrála sv. Bartoloměje. Chrám je zřetelný již z dálky se svou téměř 103 m vysokou věží. Klenotem chrámu je Šternberská kaple z první poloviny 16. století, která sloužila jako rodinná hrobka.

Západočeské muzeum v Plzni

Západočeské muzeum v Plzni

Západočeské muzeum v Plzni patří k předním muzejním institucím v České republice s více než dvěma miliony sbírkových předmětů ze všech oblastí vývoje přírody a společnosti.

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.

Pivovarské muzeum v Plzni

Pivovarské muzeum v Plzni

V Pivovarském muzeu vás pohltí atmosféra středověku, sídlí totiž ve starobylém právovárečném domě pocházejícím z 15. století, který se jako zázrakem zachoval ve své původní podobě.