Úvod > Aktuality > Za tajemstvím Popelčina střevíčku se vydejte na Švihov
Za tajemstvím Popelčina střevíčku se vydejte na Švihov
"> "> "> "> ">
Památky

Za tajemstvím Popelčina střevíčku se vydejte na Švihov

  • Vydáno18. dubna 2019
Hrad Švihov láká na Velikonoce na otevření zbrusu nového prohlídkového okruhu věnovaného Popelce, která na švihovském hradě bydlela ve filmu Tři oříšky pro Popelku. Okruh je individuální, lze jej tedy navštívit samostatně bez omezení doby prohlídky. Expozice je umístěna v Bílé baště, která má samostatný vchod přímo z velkého hradního nádvoří. V sobotu 20. dubna 2019 proběhne slavnostní otevření této nové výstavy pro fanoušky filmu Tři oříšky pro Popelku za přítomnosti prince Pavla Trávníčka.
Popleka na ŠvihověNa hradě Švihově se od 19. dubna otevírá nový prohlídkový okruh Popelka – za tajemstvím Popelčina střevíčku. O Velikonocích bude otevřena od pátku do pondělí v čase od 10:00 do 15:00 hodin. V pátek, v sobotu a v neděli se navíc konají prohlídky pro děti, které začínají v 11.00, 13.00 a 15.00.

V sobotu 20. dubna 2019 proběhne slavnostní otevření za přítomnosti prince Pavla Trávníčka a pro princezny a prince v kostýmu bude vstup na výstavu zcela zdarma! Na Bílou sobotu bude sraz princů a princezen od 12:00 do 13:00 hodin, kdy děti čekají hry a plnění úkolů na nádvoří. Pak přijde na řadu Popelčin dětský velikonoční ples na nádvoří. Ve 14:00 bude nová výstava slavnostně otevřena a od 15:00 se můžete těšit na besedu a autogramiádu s Pavlem Trávníčkem.

Popelka ŠvihovVýstavní prohlídkový okruh věnovaný Popelce a natáčení slavného filmu Tři oříšky pro Popelku se nachází ve čtyřech podlažích Bílé bašty, do které se dostanete samostatným vchodem přímo z velkého hradního nádvoří. Prohlídka je samostatná, průvodce zde nepodává výklad, ale je spíše společníkem na cestě za tajemstvím střevíčku. Část výstavy je věnována dětem, které mohou výstavou projít se sovou Rozárkou při plnění různých úkolů a hádanek. Ve výstavní expozici najdete Vincka na cestě s kouzelnými oříšky, Popelku u potoka, Popelku ve své chaloupce se sovou Rozárkou, scénu ze soutěže o nejlepšího střelce, pohled od kuchyně s nešikovným kuchtíkem, pohled do světnice s množstvím látek na šaty, přebírání hrachu v popelu, královský ples i nezapomenutelnou závěrečnou scénu se střevíčkem, prstenem... Uvidíte také množství zajímavostí o filmu, obrázky z natáčení na Švihově, několik ukázek z filmu, ale také pohled do originálního scénáře nebo zákulisí a soukromí některých představitelů.
Vodní hrad Švihov – skvost, který stojí za to vidět zblízka

Vodní hrad Švihov – skvost, který stojí za to vidět zblízka

Jednou z nejmohutnějších fortifikačních staveb v Čechách je vodní hrad Švihov nedaleko Klatov. Po celou turistickou sezónu hrad žije nejen prohlídkami, ale také nesčetnými doprovodnými akcemi.

Pohádková stezka Po stopách Popelky na Švihově

Pohádková stezka Po stopách Popelky na Švihově

Pohádkovou stezku po stopách nejslavnější pohádkové postavy Popelky, naleznete nedaleko hradu Švihova. Stezka vás zavede například do sadu, kde Popelka chovala svou sovu Rozárku nebo k rybníku, do kterého se i s kočárem převrhla zlá macecha s Dorou.

Vstupní věž hradu Švihov s expozicí stavebního vývoje hradu

Vstupní věž hradu Švihov s expozicí stavebního vývoje hradu

Expozice nazvaná "Od zříceniny k památce" je rozmístěná v pěti podlažích a mapuje stavební vývoj hradu i proměnu okolní krajiny. Seznamuje s obnovou hradu v polovině 20. století i středověkými stavebními řemesly. Nechybí ani interaktivní model věže či herní prvky pro nejmenší návštěvníky.