!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Toulava
"> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Toulava

Kopce vlnící se až za obzor, barevné lány, hluboké lesy. V oblasti Toulava naleznete to nejtypičtější, čím se vyznačuje česká krajina. Také zde ale potkáte zajímavosti, které byste v Česku nečekali. Třeba Český Merán podle italského města Merano.
Toulava je oficiální turistickou oblastí zasahující nejen do jižních Čech, ale i na okraj Středočeského kraje, Jedná se o území Táborska, Sedlčanska a okolí Milevska. Centrem rozsáhlé oblasti je město Tábor. Krajina na pomezí jižníchstředních Čech není nikde jinde tak typicky česká – zelené kopce, na kterých se pasou stáda krav, údolí skrývající vesnice, kde jako by se zastavil čas, hluboké lesy se staletými stromy, to vše zve k pěším i cyklistickým výletům po bohaté síti značených stezek.
 
Také zde ale potkáte zajímavosti, které byste v Česku nečekali. Tak třeba okolí Sedlce-Prčice se přezdívá Český Merán - je totiž proslavená množstvím menhirů. Na západním svahu Javorové hory potkáte například Chlístovské menhiry, tedy tři bloky tvořící půlkruh o průměru osm metrů. Pokud holdujete tajemným podzemním komplexům, vydejte se do obce Chýnov. Nedaleko se nachází Chýnovská jeskyně, objevená roku 1863 při pracích v lomu. Milovníky selského baroka potěší výlet na Veselská Blata, do obcí Borkovice, Mažice, Komárov, Klečaty a dalších.
 
Máte rádi historické památky? V tom případě můžeme doporučit zámek Bechyně, hrad Kotnov v Táboře, Milevský klášter, hrad Choustník, Borotín, Šelmberk nebo Kozí hrádek. Krásný je i skanzen Vysoký Chlumec či poutní místo Klokoty. Z technických památek by vám neměl uniknout Stádlecký řetězový most, Duhový most v Bechyni a Elinka - nejstarší meziměstská elektrická dráha ve střední Evropě. Unikátem oblasti je také první česká pěší trasa Best of Europe v údolí řeky Lužnice.
Zobrazit více

Aktuality z oblasti

Užijte si po čertech dobré běžkování v okolí Čertova břemena na České Sibiři
14. leden 2021 12:00

Užijte si po čertech dobré běžkování v okolí Čertova břemena na České Sibiři

Jistebnice
Znáte běžkařské trasy mikroregionu „Společenství obcí Čertovo břemeno“ nedaleko Jistebnice? Oblast České Sibiře na rozhraní středních a jižních Čech má běžkařům co nabídnout! Pravidelně je zde udržována síť běžeckých tratí s délkou kolem 85 km. Stopy mají mírně zvlněný profil a nabízí skvělou projížďku nádherou krajinou.
12.2.
13.2.
Milevské maškary

Milevské maškary

Milevsko, Jižní Čechy
27.3.
Velikonoční jarmark 2021 v Táboře

Velikonoční jarmark 2021 v Táboře

Tábor, Jižní Čechy
13.6.
Závody dračích lodí v Táboře

Závody dračích lodí v Táboře

Tábor, Jižní Čechy
19.6.
Dračí lodě Sedlčany 2021

Dračí lodě Sedlčany 2021

Sedlčany, Jižní Čechy