Úvod > Aktuality > Světový pohár FIS Masters Cup se letos opět bude konat v Peci pod Sněžkou
Svetový pohár FIS Masters Cup se letos opet bude konat v Peci pod Snežkou
"> Svetový pohár FIS Masters Cup se letos opet bude konat v Peci pod Snežkou "> "> Historie konání FIS Masters Cup v Peci pod Snežkou sahá až do roku 2008 "> "> V sobotu 7. brezna je na programu slalom a o den pozdeji následuje obrí slalom

Světový pohár FIS Masters Cup se letos opět bude konat v Peci pod Sněžkou

Vydáno 21. března 2019 Zimní sporty
Pec pod Sněžkou bude po roční přestávce hostit závod světového poháru ve sjezdovém lyžování FIS Masters Cup 2019. Aktuální sněhové podmínky jsou vynikající a vše nasvědčuje tomu, že takové budou i o víkendu 23. a 24. března, kdy se zde pojede již 14. ročník tohoto divácky velmi atraktivního lyžařského klání. Zápolit se bude na sjezdovkách Javor III a Javor I., v jednom z nejlepších lyžařských areálů v České republice. Raritou mezi závodníky bude 94letý Otto Krajňák ze Slovenska.
Fis slalomSvětový pohár v alpském lyžování FIS Masters Cup je v Peci už jako doma, pořádá se zde již od roku 2008 a účastní se ho muži i ženy ve věku 30 let+, v kategoriích odstupňovaných po pěti letech. Jezdit se bude opět na sjezdovkách Javor.

V sobotu 23. března je na Javoru III na programu dvoukolový slalom a o den později, v neděli 24. března následuje na Javoru I jednokolový obří slalom. Oba závody se pojedou na sjezdovce Javor, která je díky místnímu SkiResortu vždy ve skvělé kondici. Vedle města Pec pod Sněžkou a SkiResortu Černá Hora - Pec je tradičním partnerem této akce i známý hotel Horizont. V hotelu Horizont je většina účastníků nejen ubytována, ale proběhne zde i oblíbený společenský večer spojený s vyhlášením výsledků slalomu.
 

Do Pece pod Sněžkou se sjedou závodníci z celého světa

Fis SlalomHistorie konání FIS Masters Cup v Peci pod Sněžkou sahá až do roku 2008. Závodů se účastní muži i ženy ve věku od 30 let v kategoriích odstupňovaných po 5 letech. V letošním ročníku FIS Masters Cupu se očekává účast minimálně 200 závodníků z více než 17 zemí světa včetně silného domácího zastoupení. Na seznamu najdeme i závodníky z exotických zemí, jako je Chile, Austrálie nebo Kazachstán. Pravidelně do Krkonoš přijíždějí i Novozélanďané a Australané. Na trati budou samozřejmě i Američané, ale hlavně Evropané, a to včetně Řeků, kteří zde roku 2014 závodili vůbec poprvé. Silné zastoupení mají každoročně i závodníci z Ruska a Ukrajiny.

Také letos se závodů bude účastnit také legenda lyžování Masters, aktivní slovenský reprezentant, několikanásobný mistra světa Otto Krajňák. Na závodníka s ročníkem narození 1925 dnes už na závodech Masters hned tak často nenarazíte.
Areál Pec pod Sněžkou

Areál Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou je známá nejen jako výchozí bod na nejvyšší horu České republiky Sněžku, ale také jako aktivní horské středisko jak v létě, tak i v zimě. Lyžařský areál nabízí lyžování na 14,1 km sjezdovek.