!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti
Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Zimní sporty

Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Lyžařský areál Dolní Morava leží v údolí obce Dolní Morava nedaleko od vrcholu Králického Sněžníku (1 424 m n. m.). Zdejší sjezdové tratě patří k tomu nejlepšímu, co může lyžař v České republice najít. Obsluhovány jsou 2 lanovkami a 3 vleky.

Lanovky a vleky

Dvě moderní čtyřsedačkové lanovky, 3x lyžařský vlek Doppelmayr, dětský pojízdný koberec Sun Kid, dětský kolotoč Sun Kid, Lanovka U Slona v délce 1 124 metrů s převýšením 293 metrů, přepravní kapacitou 2 400 osob/hodina a rychlostí jízdy 2,6 m/s. Lanovka Sněžník v délce 1 167 metrů s převýšením 369 metrů, přepravní kapacitou 2 400 osob/hodina a rychlostí jízdy 5 m/s.


Sjezdové tratě

V areálu Dolní Morava relax & sport resort se nachází celkem 7 sjezdovek všech stupňů obtížnosti, kde si „svůj“ terén najde skutečně každý lyžař. 
Minimální šířka všech sjezdových tratí je 50 m což hovoří samo za sebe. 
Velkým tahákem pro lyžaře je sjezdovka U Slona, která nadchne všechny vyznavače carvingového lyžování s unikátní šířkou 80 metrů a délkou 1 200 metrů. Právě tato sjezdovka zvítězila v hlasování čtenářů iDnes o nejoblíbenější sjezdovku v JeseníkáchBeskydech.
 
 • 1 Ondráš (modrá) 600 m
 • 1a Velký Slon (červená, modrá) 1 200 m
 • 1b Malý Slon (modrá) 700 m
 • 2 Sněžník Áčko (černá, červená) 1 200 m
 • 3 Sněžník Béčko (červená) 1 750 m
 • 4 Slamník (červená) 600 m
 • 5 Spojovací lyžařská/sáňkařská cesta (modrá) 2 500 m
 • 7 Dětský Ski park Amálka (modrá) 200 m
 • 8 Vyhlídková (modrá) 1 050 m
 • Funline
 • Crossová trať
 • Snowpark

V areálu si užijete také vyhlídková místa a odpočívadla přímo na sjezdovkách. K dispozici je dále ski alpové centrum (půjčovna, prodej, servis) v areálu Točna Dolní Morava, hlídání dětí v lyžařské škole v chatě Amálka, pravidelné animační programy a hlídání dětí ve Wellness hotelu Vista nebo víkendová cvičení a přednášky ve Wellness hotelu Vista.

Dopravu ve skiareálu zajišťuje zdarma skibus, který jezdí v hlavní sezoně mezi nástupními stanicemi lanovek U Slona, Sněžník a parkovišti každých 15-20 min.
 

Freestyle, Funline a Crossová trať – zábava na sněhu

Zábavná trať s klopenými zatáčkami a terénními vlnami zakončená 8 metrů dlouhým tunelem a nově také nejdelším 12 metrovým tunelem na českých horách, to je Funline ve spodní části sjezdovky U Slona napravo od sedačkové lanovky a je určena lyžařům i snowboardistům všech věkových kategorií i výkonností. Kombinuje prvky mladých olympijských disciplín jako je boardcross, skicross nebo freestyle. Návrh, stavbu a údržbu trati má na starosti zkušený tým sestavený z parkdesignera, rolbaře a shapera, kteří se každý den starají o perfektní stav trati a její pravidelnou inovaci.

Freestylová crossová trať, na které vystartujete stylově ze závodních branek a projedete se na poctivě postavené trati s profesionálními zatáčkami a skoky se nachází ve spodní části sjezdovky U Slona nalevo od vleku Ondráš. Hlavním designerem trati je český olympijský reprezentant Emil Novák a je pravidelně upravována zkušenými shapery. Na crossové trati trénuje i české reprezentace a během zimní sezóny tu probíhají české i zahraniční poháry ve skicrossu a snowboardcrossu.

Snowpark u Slona nabízí řadu překážek pro začátečníky ale i pokročilé jezdce: rail 4 m, mailbox 4 m, speed rail 5 m, rainbow rail 5 m, bedna 3 m, rainbow bedna 4 m, lomená bedna 4 m a 6 m. Za ideálních sněhových podmínek je ve snowparku celkem 8 kovových překážek a skoků různých velikostí. Snowpark se nachází pod lanovkou U Slona přímo vedle trati Funline.
 

Novinky sezóny

Díky propojení areálu si od letoška budete moci užívat dlouhé jízdy na čtyřech mamutích sjezdech. Více než deset kilometrů sjezdovek si tak nyní vychutnáte ještě víc.

Každá z tras nadchne jinou vlastností. Jedno však mají všechny mamutí sjezdy společné – několik kilometrů dlouhé a silné zážitky. Propojením oblíbené panoramatické sjezdovky Slamník a červené sjezdovky Sněžník B vznikla zajímavá trasa dlouhá téměř 2,5 kilometru. Pokocháte se na ní přírodou, ale také se do toho pořádně obujete. Spojením jízdy po Slamníku, Sněžníku A a Kamile se dočkáte intenzivních zážitků. V úvodu si můžete užít zasněženou horskou krajinou, ve střední části vám zvedne adrenalin jedna z nejprudších černých sjezdovek v Česku a uklidnit se můžete v závěrečné pohodové části. Dohromady jde téměř o 2 kilometry.

Pro ty, co si rádi užívají výhledy, je určená trasa vedoucí přes Slamník, Vyhlídkovou, horní spojovací sjezdovku a Kamilu a délce více než 3 kilometry. Užijete si pohled na horské svahy a projedete se kolem Stezky v oblacích ozdobené námrazou. Vyhlídkovou jízdu zakončíte na červené sjezdovce Kamila. Propojení sjezdovek Slamník, Vyhlídková, Velký Slon a Ondráš, táhnoucí se bezmála 3 kilometry, se proměňuje z příjemného rozjezdu až po adrenalinovou zábavu na snow trailech, terénních vlnách na crossové trati, klopenkách a tunelech ve fun trailu nebo na skokáncích a bednách ve snowparku.
 
Mezi letošními novinkami by nemělo zapadnout chystané večerní lyžování na sjezdovce Kamila. Podél široké trati roste 16 výkonných LED světel, které si posvítí na zasněženou sjezdovku po setmění. Prodlouženou radost z lyžování si užijete několikrát týdně.
 

Běžecké tratě

Celkem je v okolí Králického Sněžníku spolu s napojením na Jesenickou lyžařskou magistrálu cca 50 km upravovaných stop. Stopy jsou strojově upravovány dle sněhových a povětrnostních podmínek. Nástupním a výchozím místem běžeckých upravovaných stop je chata Slaměnka na horní stanici lanovky Sněžník. Upravovaná stopa vede od chaty Slaměnka přes rozcestí U Sedmi cest až na druhou stranu hřebene do Hynčic pod Sušinou a dále až k chatě Návrší – 20 km. Další upravovaná trasa je okruh přímo v Dolní Moravě. Parkoviště Na Konečné – pod Mléčným pramenem – Tvarožné díry – Pod Strašidly – Mokrá cesta zpět na parkoviště Na Konečné. Okruh měří 14 km.  
 • Chata Slaměnka – Dolní Morava 16 km
 • Chata Slaměnka – Návrší a zpět 40 km
 • Parkoviště Na Konečné – pod Mléčným pramenem – Tvarožné díry – Pod Strašidly – po Mokré cestě zpět 14 km.
   

Sáňkařská trasa

Jedinečný zážitek z nočního sáňkování na osvětlené trati dlouhé 2,5 km. Jízda je povolena pouze na saních s brzdou. Saně půjčujeme na dolní stanici U Slona. Skvělá zábava a zážitek pro lyžaře i nelyžaře. Podělte se pak o zážitky z jízdy s přáteli u venkovního aprés ski baru U Slona.
 

Bobová dráha

Skvělá atrakce a adrenalinový zážitek na jedné z nejdelších a profilem nejzajímavějších bobových drah ČR. Svézt se můžete celou zimní sezonu na nejmodernějším typu bezpečné bobové dráhy s množstvím zatáček, 360 stupňovými otočkami a terénními zlomy ve výšce až 6 m. 
Naplánujte si výlet s dětmi, přáteli či známými a užijte si parádní, více než kilometrovou jízdu. Bobová dráha je osvětlená.
 

Dětský Ski Park

Jedním z hlavních cílů střediska je orientace na rodiny s dětmi. Vytvořili jsme pro ně bezpečné zázemí, aby se u nás cítili skvěle. Celý prostor dětského parku je bezpečně ohraničen, aby nedošlo k ohrožení ze strany ostatních lyžařů. Pro naše nejmenší je k dispozici dětský kolotočpohyblivý pás v délce 75 m a lanový vlek. Součástí parku je i spousta zábavních, herních a výukových pomůcek pro výuku lyžování nebo samotný pobyt dětí v parku. Samozřejmostí je sociální zázemí včetně přebalovacího pultu a občerstvení v aprésski baru "Hříbek" u dětského parku.
Zobrazit více

Sněhové zpravodajství

 • Výška sněhu: 45 - 95 cm
 • Nový sníh: 0 cm
 • Typ sněhu: vlhký
 • Otevřené lanovky a vleky: 8 z 8
  Název Typ Délka Kapacita Večerní lyžování
  LD U Slona čtyřsedačka 1 124 m 2 400 os./h ano
  LD Sněžník čtyřsedačka 1 167 m 2 400 os./h ano
  LV Ondráš vlek 600 m 1 200 os./h ano
  LV Kamila vlek 600 m 1 200 os./h ano
  LV Slamník vlek 600 m 900 os./h ano
  Dětský LV Amálka vlek 120 m 600 os./h ano
  SunKid pás malý a kolotoč sunkid 48 m 1 000 os./h ano
  SunKid pás velký sunkid 100 m 1 000 os./h ano
 • Otevřené sjezdovky: 10,4 z 10,4 km
  Název Obtížnost Délka Převýšení Večerní lyžování
  Ondráš lehká 600 m 110 m ano
  Velký Slon lehká - střední 1 200 m 293 m ano
  Malý Slon lehká 700 m 140 m ano
  Sněžník A střední - těžká 1 200 m 369 m ano
  Kamila střední 600 m 140 m ne
  Sněžník B střední 1 750 m 369 m ano
  Slamník střední 600 m 120 m ano
  Spojovací lyžařská cesta lehká 2 500 m 303 m ano
  Dětský ski park Amálka lehká 200 m 70 m ano
  Vyhlídková lehká 1 050 m 165 m ano

Počasí

Teplota: 0 °C

polojasnoWebkamera

3.3.
Testovačka sněžných bruslí na Dolní Moravě zdarma

Testovačka sněžných bruslí na Dolní Moravě zdarma

Dolní Morava, Východní Čechy
4.3.
Testovačka sněžných bruslí na Dolní Moravě zdarma

Testovačka sněžných bruslí na Dolní Moravě zdarma

Dolní Morava, Východní Čechy
21.5.
Králický maraton

Králický maraton

Dolní Morava, Východní Čechy
26.2.
27.2.
JeLyMan – Jesenický lyžařský maraton

JeLyMan – Jesenický lyžařský maraton

Staré Město, Střední Morava a Jeseníky

Ubytování a restaurace v okolí

Chata U Slona v Dolní Moravě

Chata U Slona v Dolní Moravě

Dolní Morava, Východní Čechy
Apartmán Cardovi v Dolní Moravě

Apartmán Cardovi v Dolní Moravě

Dolní Morava, Východní Čechy
Wellness Hotel Vista

Wellness Hotel Vista

Dolní Morava, Východní Čechy