Úvod > Co chcete dělat? > Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy
Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> špicák1.JPG "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Zimní sporty

Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák – Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.

Ski areál Špičák se nachází v západních Čechách nedaleko Železné Rudy v těsné blízkosti hranic s Německem. Špičák nabízí celkem pět sjezdových tratí a další cvičná a dětská lyžařská hřiště. Přepravu lyžařů zajišťuje čtyřsedačková lanová dráha a 10 vleků, celková přepravní kapacita je 5500 osob/hodinu. 6,7km, tj. 80%, sjezdových tratí je uměle zasněžováno. Snowpark nabízí raily i skoky pro začínající i pokročilé ridery. Snowpark je denně upravovaný profesionálním shaperem.

Od sezóny 2014 je na Špičáku v provozu další vlek. Mírnou spodní část jinak černé sjezdovky Šance si proto užijí i rodiny s dětmi pro příjemné rodinné lyžování. Tato část sjezdovky v délce 650 je velmi mírná a dostatečně široká. Sjezdovka je osvětlená a bude na ní přesunuto i pravidelné večerní lyžování.

Modernizace a rozšíření sjezdovek přinesly již roku 2012 areálu homologaci lyžařské federace FIS pro pořádání mezinárodních závodů.
 

Lyžařské Pohádkové Česko

Pohádkové Česko je dětské lyžařské hřiště s baby vlekem, pohyblivým kobercem, figurkami zvířátek a dalšími pomůckami pro výuku lyžování. Svah s mírným sklonem umožní i nejmenším první bezpečné krůčky na lyžích. Celý prostor je ohraničen a tím je zajištěna především bezpečnost malých lyžařských nadějí. Své dítě můžete přihlásit do kurzu lyžování v naší dětské lyžařské školce. O zábavu dětí se postarají také na snowtubingu.
 

Snowpark Freestyle Area Špičák

Snowpark Freestyle Area Špičák se nachází na sjezdovce Lubák. Nejde o nijak těžké ani příliš náročné úseky pro ryzí specialisty, ale možnost zpestřit si lyžování jízdou po různých vlnách, railech či hranách.
 

Lyžařská a snowboardová škola

Lyžařskou školu - Ski school Špičák najdete přímo u nástupní stanice lanovky ve Skiareálu Špičák. Svojí širokou programovou nabídkou uspokojí všechny, kdo se chtějí naučit lyžovat nebo snowboardovat, případně se chtějí jen zdokonalit.

Nabídku služeb lyžařské školy zahrnuje také hlídání dětí – Baby sitting. Vaše děti si mohou užít zábavy na horách i bez lyží. O děti je tu postaráno! Železnorudsko nabízí desítky kilometrů strojově upravovaných běžeckých tras. Tratě jsou každé úterý a pátek při dostatku sněhu upravovány rolbou. V areálu nabízí i letní aktivitu Bikepark.
 

Restaurace jako v Alpách

Ve skiareálu vyrostla samooblužná obří restaurace alpského typu, a to naproti objektu půjčovny a lanové dráhy. Střecha objektu půjčovny je využita jako terasa restaurace. Ulice mezi stávající budovou a novou stavbou bude přemostěná. Vstup do restaurace je vybudován jednak z ulice mezi dvěma budovami, zároveň mohou návštěvníci vstoupit přes terasu od lanové dráhy. Takže vyjdete z restaurace a budete deset metrů od turniketů lanové dráhy.

Samoobslužnou restauraci pozdržela změna regulačního plánu, začátek stavby je reálný na jaře 2019, hotová by měla být v roce 2020.

Provozovatel

Sport service spol. s r.o.

Špičák 182
340 00 Železná Ruda
Tel.:
+420 376 397 167
Email:
info@spicak.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://lyzovani....
GPS:
49,162849 13,222690
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Šumava
Město:
Železná Ruda
 

Vstupné

Cena: 750 Kč

Snížená cena: 655 Kč

Rodinné vstupné: 1 795 Kč

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Stella na Šumavě

Hotel Stella na Šumavě

Železná Ruda, Plzeňský kraj
Restaurace & Penzion Avalanche Špičák

Restaurace & Penzion Avalanche Špičák

Železná Ruda, Plzeňský kraj
Hotel Špičák

Hotel Špičák

Železná Ruda, Plzeňský kraj
Resort Horizont Šumava

Resort Horizont Šumava

Železná Ruda, Plzeňský kraj