!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy
Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy
"> "> špicák1.JPG "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Zimní sporty

Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák - Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.

Ski areál Špičák se nachází v západních Čechách nedaleko Železné Rudy v těsné blízkosti hranic s Německem. Špičák nabízí celkem pět sjezdových tratí a další cvičná a dětská lyžařská hřiště. Přepravu lyžařů zajišťuje čtyřsedačková lanová dráha a 10 vleků, celková přepravní kapacita je 5500 osob/hodinu. 6,7km, tj. 80%, sjezdových tratí je uměle zasněžováno. Snowpark nabízí raily i skoky pro začínající i pokročilé ridery. Snowpark je denně upravovaný profesionálním shaperem. Novinkou sezóny 2014/15 je propojení Špičáku s areálem Nad Nádražím jedním skipasem.

Od sezóny 2014 je na Špičáku v provozu nový vlek. Mírná spodní část jinak černé sjezdovky Šance bude tak moci být využívána pro příjemné rodinné lyžování. Tato část sjezdovky v délce 650 je velmi mírná a dostatečně široká. Sjezdovka je osvětlená a bude na ní přesunuto i pravidelné večerní lyžování. Modernizace a rozšíření sjezdovek přinesly již roku 2012 areálu homologaci lyžařské federace FIS pro pořádání mezinárodních závodů. Od letošní zimy bude také areál dopravovat lyžaře a snowboardisty z Prahy. Každou sobotu v hlavní sezoně bude v 06:00 odjíždět od Hlavního nádraží autobus přímo na Špičák. Návrat bude večer po lyžování.
 

Lyžařské Pohádkové Česko

Pohádkové Česko je dětské lyžařské hřiště s baby vlekem, pohyblivým kobercem, figurkami zvířátek a dalšími pomůckami pro výuku lyžování. Svah s mírným sklonem umožní i nejmenším první bezpečné krůčky na lyžích. Celý prostor je ohraničen a tím je zajištěna především bezpečnost malých lyžařských nadějí. Své dítě můžete přihlásit do kurzu lyžování v naší dětské lyžařské školce. O zábavu dětí se postarají také na snowtubingu.
 

Snowpark Freestyle Area Špičák

Snowpark Freestyle Area Špičák se nachází na sjezdovce Lubák. Nejde o nijak těžké ani příliš náročné úseky pro ryzí specialisty, ale možnost zpestřit si lyžování jízdou po různých vlnách, railech či hranách.

Letos jej postavili hlavně pro začátečníky, takže začíná základní vlnou a jednoduchými boxy, pak následuje rail a zakončen je cornerem.       
 

Lyžařská a snowboardová škola

Lyžařskou školu - Ski school Špičák najdete přímo u nástupní stanice lanovky ve Skiareálu Špičák. Svojí širokou programovou nabídkou uspokojí všechny, kdo se chtějí naučit lyžovat nebo snowboardovat, případně se chtějí jen zdokonalit.

Nabídku služeb lyžařské školy zahrnuje také hlídání dětí - Baby sitting. Vaše děti si mohou užít zábavy na horách i bez lyží. O děti je tu postaráno! Železnorudsko nabízí desítky kilometrů strojově upravovaných běžeckých tras. Tratě jsou každé úterý a pátek při dostatku sněhu upravovány rolbou. V areálu nabízí i letní aktivitu Bikepark.
 

Restaurace jako v Alpách do roku 2020

Ve skiareálu pomalu roste obří restaurace alpského typu. Restaurace vyroste v místě stávajících občerstvení umístěných dnes naproti objektu půjčovny a lanové dráhy. Střecha objektu půjčovny bude využita jako terasa restaurace. Ulice mezi stávající budovou a novou stavbou bude přemostěná. Vstup do restaurace bude vybudován jednak z ulice mezi dvěma budovami, zároveň budou moct návštěvníci vstoupit přes terasu od lanové dráhy. Takže vyjdete z restaurace a budete deset metrů od turniketů lanové dráhy.

Samoobslužnou restauraci pozdržela změna regulačního plánu, začátek stavby je reálný na jaře 2019, hotová by měla být v roce 2020.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 30. 9. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Stella na Šumavě

Hotel Stella na Šumavě

Železná Ruda, Šumava
Orea Hotel Špičák

Orea Hotel Špičák

Železná Ruda, Šumava
Orea Resort Horizont Šumava

Orea Resort Horizont Šumava

Železná Ruda, Šumava