Úvod > Aktuality > Skiinterkriterium v Orlických horách – Ski centrum Říčky hostí závody ve slalomu a obřím slalomu
Zimní sporty

Skiinterkriterium v Orlických horách – Ski centrum Říčky hostí závody ve slalomu a obřím slalomu

  • Vydáno23. ledna 2024
Mezinárodní lyžařský závod žactva ve sjezdovém lyžování Skiinterkriterium se stal nejstarší akcí svého druhu na celém světě. Ve dnech 26. – 27. ledna 2024 se koná již 61. ročník této unikátní akce. Závody jsou volně přístupné pro diváky přímo na místě a lze je také sledovat na streamu.
SkiinterkriteriumVe Skiareálu Říčky, které jsou jedničkou Orlických hor, se v pátek 26. a v sobotu 27. ledna 2024 koná mezinárodní lyžařský závod s poněkud komplikovaným názvem Skiinterkriterium. Jde o závody ve sjezdovém lyžování, tedy ve slalomu a obřím slalomu, které patří k nejstarší akcí svého druhu na celém světě. Nynější závod je již 61. ročníkem této unikátní akce.

První závodní den je naplánován na pátek 26. ledna v disciplíně obří slalom a hned na to v sobotu 27. ledna se pojede závod ve slalomu. Akce, která probíhá vždy od 8:00 do 15:00 hodin je volně přístupná pro diváky přímo na místě nebo ji bude možné sledovat na streamu. V prostoru cíle závodu je možné sledovat závody naživo. Prosíme diváky o dodržování platných vládních nařízení. Zejména se jedná o prokázání bezinfekčnosti, dodržování rozestupů a ochranu dýchacích cest.
 

Skiareál Říčky pro sjezdaře i běžkaře

ski říčkySki centrum Říčky, které se nachází na jihovýchodní straně vrchu Zakletý (992 m n. m.), zahrnuje čtyři sjezdovky (1 000, 1 200, 1 500 a 300 m), moderní čtyřsedadlovou lanovku a dva vleky. Na sjezdovce Můstek si v pátek a v sobotu můžete zalyžovat i ve večerních hodinách, k dispozici je také malý snowpark. Pro výuku dětí slouží lyžařská škola s malým provazovým vlekem, nabídku doplňuje ski servis, půjčovna lyžařského vybavení, úschovna, restaurace Skirest se 150 místy k sezení uvnitř a rozlehlou terasou, Ski bar a několik stánků s občerstvením.

Lanovku, která vede až na hlavní hřeben Orlických hor, s oblibou využívají běžkaři, pro něž je vrch Zakletý a blízké křížení turistických cest Pěticestí ideálním výchozím místem pro dlouhé hřebenové túry. Z vrchu Zakletý se otvírají krásné výhledy na polskou stranu Orlických hor, na hřebeny KrkonošJeseníků, v okolí jsou upravené běžecké tratě v délce minimálně 36 km jak pro klasický styl, tak i pro bruslení.
Skicentrum Říčky v Orlických horách – nejlepší sjezdovky Orlických hor

Skicentrum Říčky v Orlických horách – nejlepší sjezdovky Orlických hor

Ski centrum Říčky se nachází v Orlických horách na jihovýchodní straně vrchu Zakletý. Díky své nadmořské výšce, moderní lanovce, výhodné orientaci sjezdových tratí, jejich délce a systému technického sněhu se jedná o nejlepší středisko sjezdového lyžování v Orlických horách.

Další aktuality

Když milujete Krkonoše: vodopády, lanovky a výlety na kolech i pěšky, za sucha i v dešti

Jeden z nejnavštěvovanějších národních parků Evropy má co nabídnout po celý rok. Jaro je ideální na pěší turistiku, léto a podzim pak pro pěší i cyklisty: prozkoumejte horské květnaté louky a kousky dochované tundry na hřebenech, anebo se vydejte na výlet lanovkou. Dětem se budou líbit hravé naučné stezky. Podívejte, jaké tipy pro vás přichystal portál Kudy z nudy.
Královéhradecký kraj | Příroda

Ve Dvoře Králové se poběží Safari běh na záchranu psů hyenových

V sobotu 13. dubna bude v Safari Parku Dvůr Králové odstartován další ročník Safariběhu. Jako jediný závod v České republice nabídne tratě vedoucí Africkým nebo Lvím safari. Tentokrát bude běh zaměřen na záchranu psů hyenových v Africe.
Královéhradecký kraj | Příroda

Krása jarních Krkonoš: burácející vodopády a dravé řeky

Věděli jste, že v Krkonoších je bezkonkurenčně nejvíc vodopádů ze všech českých pohoří? Nebo že tu najdete ten nejvyšší i nejvodnatější? Objevte krásu jarních Krkonoš – naplánujte si báječný výlet k právě hučícím vodopádům, které mají právě teď, díky tání sněhových zásob, tu největší sílu! Zaposlouchejte se do zvuků padajících vod, burácejících potoků a šumících řek. Berte však v úvahu, že v podhůří sice nastalo jaro, ale na hřebenech stále vládne pevnou rukou zima. Kvalitní obuv a teplé oblečení se tak bude určitě hodit.
Královéhradecký kraj | Příroda

Farmářské trhy opět lákají na zámek Doudleby

Jaro je letos s předstihem již tu a seriál letošních zámeckých trhů začíná! V neděli 14. 4. 2024 se můžete na zámku Doudleby nad Orlicí těšit na letošní první Farmářské zámecké trhy, v dubnu tradičně na jarní téma. Šikovné farmáře a pěstitele doplní řemeslné stánky, v nabídce budou mimo jiné i jarní sadby a květiny, občerstvení je zajištěno a sortiment pro celou rodinu bude tradičně k dispozici. A samozřejmě bude také otevřen i samotný zámek!
Královéhradecký kraj | Památky

Dřevěné mosty: oceněné i zapomenuté, vedoucí do pekla i do zahrad

Betonové mosty se drolí a padají, dřevěné přežívají často i celá staletí. Navíc dřevo se dá snadno vyměnit: když některý most či lávku poničí povodeň, vichřice anebo zub času, celkem snadno se dá nahradit. Kde najdete ty nejkrásnější či nejstarší dřevěné mosty u nás?
Královéhradecký kraj | Památky

Do Krkonošského národního parku se vracejí bobři

Milovníci přírody mají důvod k radosti – podle očitých pozorování se do Krknošský národní park opět stává, po velmi dlouhé době, domovem bobra evropského. Horské, rychle tekoucí bystřiny však nejsou pro tohoto hlodavce, s šupinami pokrytým ocasem, vhodným biotopem. Odborníci proto očekávají, že se krkonošská populace na české straně hor usídlí spíše na lučních potocích v podhůří.
Královéhradecký kraj | Příroda

Do Adršpašských skal se od dubna vydejte vždy s on-line rezervací

Adršpašské skály čeká čtvrtá sezóna s rezervačním systémem. Jestliže se do skalního města chystáte, je nejlepším řešením nákup vstupenky a místa k zaparkování online. Rezervační systém, který ve skalách platí, zaručuje v národní přírodní rezervaci omezený počet zájemců, který nezatěžuje přírodu. Vstupenky se sice dají koupit i na místě, ale riskujete dlouhé stání ve frontě i beznadějně plná parkoviště. S online vstupenkami máte zkrátka jistotu, že své výletní plány nebudete muset na poslední chvíli měnit.
Královéhradecký kraj | Příroda

50 tipů, kam na výlet v okolí Hradce Králové

Hradec Králové patří k našim nejkrásnějším a nejoblíbenějším metropolím. Krásné historické město, které pulzuje moderním životem. Naláká každého, kdo miluje architekturu, kulturu i historii. Potkává se zde gotika s renesancí, barokem, i moderní architekturou. Stavěli zde Kotěra, Gočár, Giovanni Santini či Carlo Lurago. Univerzitní město je kulturním centrem Východních Čech. Po celý rok zde probíhají hudební, divadelní či filmové festivaly i literární akce. Hradec Králové je vyhledávaným centrem českých i zahraničních turistů. Je dobrým výchozím bodem do Krkonoš, Orlických hor, i Českého ráje. V blízkém okolí se v malebných městečkách nacházejí významné zámky Opočno, Nové Město nad Metují či Rychnov nad Kněžnou.
Královéhradecký kraj | Zážitky