Úvod > Aktuality > Hradcem Králové se proženou běžci
Hradcem Králové se proženou běžci
">
Zimní sporty

Hradcem Králové se proženou běžci

  • Vydáno11. ledna 2020
Běžecký závod v lednu? Jednoho takového se můžete zúčastnit už tuto sobotu v Hradci Králové. Jedná se o 7. ročník zimního závodu pro všechny s názvem Winter Run Hradec Králové. Běží se za každého počasí.
Winter Run HradecLákavý program běhu Winter Run Hradec Králové slibuje skvělý zážitek v podobě běžeckých závodů v centru města. Trať je certifikována Českým atletickým svazem.

Trať závodu v běhu bude na 8,6 km nebo 4,3 km a povede ze Smetanova nábřeží na Plácky. Vše vypukne v sobotu 11. ledna v 9:00 hodin, kdy budou startovat děti. Dospělí závodníci pak přijdou na řadu v 11:30 (běh na 4,3 km) a ve 12:30 (běh na 8,6 km). Pro registraci slouží prodejna Bikero, přihlásit se můžete i těsně před závodem, a to v restauraci Náplavka, kde se můžete i občerstvit.

Koho nelákají hromadné akce, může vyrazit za sportem do městských lesů blízko Hradce Králové, kde může běhat, jít na procházku a najdete zde i naučné stezky, například Galaktickou a Planetární.
Lesní okruh pro in-line bruslení u Hradce Králové

Lesní okruh pro in-line bruslení u Hradce Králové

Lesní okruh pro in-line bruslaře a cyklisty v lesích u Hradce Králové je téměř dokonalý. Rovná a dostatečně široká silnice s pěkným asfaltem protíná s geometrickou přesností les. Svým profilem a přehledností je inline stezka bez problémů vhodná od začátečníků, dětí až po výkonnostní bruslaře.

Hradeckými Městskými lesy na běžkách

Hradeckými Městskými lesy na běžkách

V Městských lesích u Hradce Králové mohou za dobrých sněhových podmínek běžkaři využít upravené stopy o celkové délce 25 kilometrů. Rovinatý terén zaručuje i začátečníkům bezpečné podmínky bez prudkých sjezdů a stoupání.

Galaktická a Planetární stezka v Hradci Králové

Galaktická a Planetární stezka v Hradci Králové

Pokud se chcete vydat na procházku do přírody a ještě se něco užitečného dozvědět, rozhodně nevynechejte putování po Galaktické nebo Planetární stezce, které vás vedle krásné přírody Nového Hradce Králové a městských lesů povedou i po naší sluneční soustavě a mléčné dráze.