Úvod > Aktuality > Orlický maraton představuje výzvu v podobě členitého terénu

Orlický maraton představuje výzvu v podobě členitého terénu

Vydáno 31. ledna 2019 Zimní sporty
První únorový víkend, tedy 2. až 2. 2. 2019 ožije již po 35. Deštné v Orlických horách a Šerlich oblíbeným Orlickým maratonem. Je libo 40 kilometrů klasicky, nebo si dáte raději dvacetikilometrové kolečko, kde si lze vybrat mezi volnou a klasickou technikou? Náročná trasa dá pořádně zabrat, jen těžko se na ní najdou místa, kde by si závodníci mohli dovolit trochu odpočinku. Pro méně zdatné běžkaře je i na Orlickém maratonu 10 km trasa.
Orlický maratonPrvní únorový víkend je v Deštném v Orlických horách vyhrazen tradičnímu Orlickému maratonu. Závod se svou trasou a profilem řadí mezi náročné podniky, které na oplátku nabízejí účastníkům i přihlížejícím pěkný sportovní zážitek.
 
Závodníky, kteří přijedou na Orlický maraton, čekají tratě v nádherné přírodě Orlických hor. Podle schopností můžete vybírat z trasy hlavního závodu na 40 km – velice krásná, náročná trať, která závodníky prověří po všech stránkách nebo poloviční distance, která nemá tak velké převýšení.
 

V sobotu 20 km, v neděli 40 km

Orlický maratonStartuje se od běžeckého lyžařského areálu v Deštném. V sobotu 2. 2. startují závodníci na 20 km ve 12:00 hodin, v neděli 3. 2. se jede od 10:00 hodin celých 40 km klasickou technikou.
 
Po závodě na vás bude čekat občerstvení v podobě teplého jídla přímo v zázemí závodu, těšit se můžete na místní poctivý gulášek. Pro závodníky nedělní klasiky je v cíli kromě medaile přichystaná i sladká odměna.
Vrch Šerlich v Orlických horách

Vrch Šerlich v Orlických horách

Vrch Šerlich (1027 m) leží v hlavním hřebenu Orlických hor. Je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů Orlických hor. Původně zde stávala horská osada Schierlichhäuser, která vznikla koncem 17. století.

Jiráskova horská cesta po hřebenech Orlických hor

Jiráskova horská cesta po hřebenech Orlických hor

Cesta Aloise Jiráska zpřístupňuje prakticky celý hlavní hřeben Orlických hor a dá se projít pěšky i projet na kole. Jiráskova cesta je vůbec první značenou turistickou trasou na hřebenech Orlických hor a má své významné místo v celé turistické historii tohoto krásného regionu.

Orlické hory - dominanta východních Čech

Orlické hory - dominanta východních Čech

Orlické hory jsou horskou oblastí, která se táhne od Olešnice na severozápadě po Heřmanovice na jihovýchodě a která je proťata hlubokými údolími Divoké a Tiché Orlice.

Královská hřebenovka – cyklotrasa po hřebeni Orlických hor

Královská hřebenovka – cyklotrasa po hřebeni Orlických hor

Oblíbená cyklotrasa o délce 23 km vede po horské cestě přímo po hřebeni a je bez velkých převýšení. Cestou narazíte na dva výborné bufety, které vás dostanou rychle do formy.