Úvod > Aktuality > V Deštém se pojede Orlický maraton
V Deštém se pojede Orlický maraton
"> "> "> ">
Zimní sporty

V Deštém se pojede Orlický maraton

  • Vydáno4. února 2022
První únorový víkend, tedy 5. až 6. 2. 2022 ožije okolí Deštné v Orlických horách již po 38. oblíbeným Orlickým maratonem. Členitý terén dává závodníkům pořádně zabrat a jen těžko najdou místo, kde by si mohli dovolit trochu odpočinku. Ale právě podhorské louky zapadané sněhem a náročnější běžecké tratě jsou to, co závodníky nejvíce láká. Startuje se na trasu 40 km klasicky, či poloviční distance s menším převýšením klasicky i volně. Pro méně zdatné běžkaře je přichystána 10 km trasa.
Orlický maratonPrvní únorový víkend je v Deštném v Orlických horách vyhrazen tradičnímu Orlickému maratonu. Závod seriálu SkiTour se svou trasou a profilem řadí mezi náročné podniky, které na oplátku nabízejí účastníkům i přihlížejícím pěkný sportovní zážitek.
 
Závodníky, kteří přijedou na Orlický maraton, čekají tratě v nádherné přírodě Orlických hor. Podle schopností můžete vybírat z trasy hlavního závodu na 40 km – velice krásná, náročná trať, která závodníky prověří po všech stránkách nebo poloviční distance, která nemá tak velké převýšení.

Orlický maratonZačátek tras je v Běžeckém areálu v Deštném, trasa vede okolo říčky Deštná a dále k Chatě Kačenka v Sedloňově. Dále se běží v úbočí Kamenného vrchu zpět k Deštnému, nedaleko chaty Špitálka. Trasa se pak vinne po horských loukách, až přijde znovu do místa startu. Po skončení závodu je připraveno pro závodníky teplé občerstvení, na které dostane každý závodník poukázku ve startovním balíčku. V sobotu bude gulášová polévka, v neděli rizoto. V zázemí závodu bude k dispozici stánek s občerstvením, dále je možné využít i nedalekých restaurací (Kozí Chlívek, Hotel Praha, Srub Karolina).

Mini Orlický maraton a VW Orlický půlmaraton 20 km volně se pojede v sobotu 5. února; ČT Orlický maraton 10 km klasicky, půlmaraton 20 km klasicky a maraton 40 km klasicky startují v neděli 6. února 2022.
Orlické hory na běžkách – běžkařské tratě v okolí Deštného v Orlických horách

Orlické hory na běžkách – běžkařské tratě v okolí Deštného v Orlických horách

Orlické běžkařské tratě poblíž Deštného v Orlických horách nabízí maximální komfort. Jsou pravidelně udržované, nenáročné terénem a na hřebenu poskytují lyžařům skvělý výhled. Tratě mají úhrnem víc než 50 km a můžete si vybrat z několika tras a okruhů.

Orlické hory – dominanta východních Čech

Orlické hory – dominanta východních Čech

Orlické hory jsou horskou oblastí, která se táhne od Olešnice na severozápadě po Heřmanovice na jihovýchodě a která je proťata hlubokými údolími Divoké a Tiché Orlice. Celá oblast je protkaná hustou sítí pěších, cyklo i lyžařských tras.