Úvod > Aktuality > Na brněnské Vaňkovce se otevřou vánoční venkovní trhy
Na Vankovce se otevrou vánocní venkovní trhy
"> Na Vankovce se otevrou vánocní venkovní trhy "> Od pátku 28. listopadu bude pripraveno zhruba 50 prodejních stánku "> Poradatelé Vánocních trhu na Vankovce pripravili pro návštevníky také doprovodný kulturní program
Zážitky

Na brněnské Vaňkovce se otevřou vánoční venkovní trhy

  • Vydáno22. listopadu 2014
Letos poprvé mohou lidé navštívit venkovní Vánoční trhy na Vaňkovce, přesněji mezi nákupním centrem Vaňkovka a galerií Richard Adam Gallery. Od pátku 28. listopadu bude připraveno zhruba 50 prodejních stánků s tradičními řemeslnými výrobky, dárkovými předměty, keramikou, tradičními pochutinami a jiným zajímavým sortimentem. Samozřejmostí je několik stánků s občerstvením a horkými nápoji jako je například populární brněnský nápoj Turbomošt.
VánoceProvozovatelé Turbomoštu si navíc připravili originální výtvarnou výstavu brněnských umělců přímo na Vánočních trzích na Vaňkovce. Horké nápoje a další občerstvení si návštěvníci adventních trhů, v netradičním místě s industriální historií, mohou užívat u stylových odkládacích barelů dekorovaných místními výtvarníky. Výchozím tématem výtvarníků je Brno druhýma očima. Umělci měli na jeho zpracování časový limit dvanáct hodin.

Pořadatelé Vánočních trhů na Vaňkovce připravili pro návštěvníky také doprovodný kulturní program. Každý den od 16 hodin do 21 hodin budou na podiu probíhat divadelní, taneční a hudební vystoupení pro celou rodinu i širokou veřejnost. Zastoupeny jsou různé styly od folku, cimbálovek,  koled, ale i rock, swing a jazz – např. Karel Gott Revival Morava, Japka, Eva Adams, Milan Kašuba, Sabrage.

VánocePro děti zde budou každý všední den od 14:00 do 16:00 hodin, o víkendu navíc mezi 10:00 – 12:00 hodin, nachystány Vánoční dílničky. Povedou je vyškolené lektorky, které dětem budou pomáhat s výrobou tradičních vánočních předmětů, například lité ozdoby z cínu, papírové ozdoby na stromečky aj.

Vánoční venkovní trhy na Vaňkovce probíhají od pátku 28. 11. do úterý 23. 12. 2014, denně od 10:00 do 22:00 hodin. Aktuální kulturní program i sortiment bude průběžně doplňován na webových stránkách a facebookovém profilu Vánoce na Vaňkovce.
Galerie Vaňkovka – nákupní a společenské centrum

Galerie Vaňkovka – nákupní a společenské centrum

Nákupní a společenské centrum Galerie Vaňkovka je vybudováno na ploše 28.800 m2 na kraji historického jádra města Brna, přímo mezi vlakovým a autobusovým nádražím Zvonařka. Moderní nákupní centrum obohacuje obchodní a společenský život v centru Brna.

Další aktuality

24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
19.9.
2022
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jihomoravský kraj | Kultura