Úvod > Aktuality > Na Špilberku proběhne Valentýnská aukce pro UNICEF
Na Špilberku probehne Valentýnský aukce pro UNICEF
"> Na Špilberku probehne Valentýnský aukce pro UNICEF "> Hrad Špilberk
Zážitky

Na Špilberku proběhne Valentýnská aukce pro UNICEF

  • Vydáno13. února 2014
Oslavte svátek zamilovaných netradičním způsobem – zúčastněte se benefiční aukce, která se koná 14. února 2014 od 19. hodin v Královské kapli Muzea města Brna na hradě Špilberk. Během večera se budou dražit umělecké panenky vyrobené známými českými osobnostmi, jejichž výtěžek poputuje na podporu dětských očkovacích programů UNICEF.
Panenka UNICEFOrganizátorem akce je Národní centrum regionů, s.r.o. Patronkou aukce a slavnostního večera je herečka a choreografka Tereza Herz Pokorná. Celým večerem bude provázet známý moderátor Karel Voříšek, který také patří mezi autory uměleckých panenek.

Mezi další osobnosti, které pro UNICEF vyrobili své dílo, patří herec, scénárista a režisér Arnošt Goldflam, výtvarnice Bohuslava Olešová, kostýmní výtvarnice Šárka Hejnová, šperkařka a režisérka Blanka Šperková, šperkař a modelář Václav Kostohryz, tvůrce plastik, masek a šperků Jiří Jahelka, malířka a fotografka Kateřina Dubovcová, fotograf Robert Vano a v neposlední řadě režisér Jan Hřebejk.

Umělecká díla, která budou dražena, mají několikanásobně vyšší hodnotu, než je jejich vyvolávací cena, a tak jejich dražitel může získat jedinečný dárek a udělat dobrý skutek. Kompletní výtěžek aukce poputuje na podporu dětských očkovacích programů UNICEF. Vyvolávací cena panenek je 3000 Kč, což je cena za očkování pro 5 dětí. Aukce proběhne na hradě Špilberku v pátek 14. února 2014 od 19 hodin, v Královské kapli Muzea města Brna.
Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad Špilberk vytváří už více než sedm staletí výraznou dominantu města Brna, kterému v minulosti poskytoval ochranu a pocit bezpečí. Kasematy patří ke stavebním kuriozitám hradu Špilberku a představují jednu z nejnavštěvovanějších turistických atraktivit v Brně.

Další aktuality

24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
19.9.
2022
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jihomoravský kraj | Kultura