Úvod > Aktuality > Ochutnejte dýňové speciality v restauracích CzechSpecials
Gurmánská turistika

Ochutnejte dýňové speciality v restauracích CzechSpecials

  • Vydáno27. října 2022
Už od 18.století se ve starých kuchařkách objevuje dýně. Nejčastěji v podobě kaší, na sladko i na slano, dávala se do polévek i nádivek a pak i do neoblíbených kompotů. Ale už jsou pryč doby, kdy jsme dýně znali jen ve formě podivných kompotů od našich babiček a tetiček, naši kuchaři se s dýní naučili pracovat a vytvářejí zajímavé dýňové pokrmy. Přijďte je ochutnat do našich certifikovaných restaurací CzechSpecials!

Zavítejte třeba do Malešického Mikropivovaru, kde můžete vyzkoušet speciální dýňové menu a dýňová piva na čepu. Na Zámku Liblice v zámecké restauraci nabízejí až do neděle 30.10. speciální Halloween menu: krásně barevné, tříchodové a dýňové. Beach Klub Ládví si pro své hosty připravil 31.10. speciální halloweenské menu: Dýňovou polévku se zázvorem, kokosovým mlékem, koriandrem a čerstvým chlebem s dýňovými semínky, pečené kuřecí supreme prsíčko na tymiánu s bramborovo.dýňovým pyré a jako sladkou tečku pečený koláč z dýně hokkaido s krémovou polevou a dýňové latte se skořicí.

Hotel Selský dvůr má ve svém menu zase Jelení gulášek s bramborovo-dýňovými noky. A pokud se chystáte vyrazit na výlet na sever Čech, tak si zajeďte do Pece pod Sněžkou do Hotelu Horizont, kde si pro menší hosty připravili „dýňodlabání“ a pro ty větší tříchodové menu z dýňových specialit. Nebo se zastavte u Máchova jezera v Hotelu Port na krém z pečené dýně s kokosovým mlékem a zázvorem, dýňové špagety a vepřovou panenku s dýňovým rizotem.

Ale i v Jižních Čechách mají co nabídnout. Např. Zájezdní hostinec U Jiskrů pro vás chystá 30.10. Halloweenský brunch. Tak si nechte chutnat!

Zájezdní hostinec U Jiskrů v Kbelnici u Písku

Zájezdní hostinec U Jiskrů v Kbelnici u Písku

Tradice zájezdního hostince v Kbelnici, který poskytoval stravu a zázemí lidem i koním na císařské cestě ze Strakonic do Prahy, sahá až do 19. století. V roce 2019 tato historie znovu ožila v moderním pojetí, pod rukama zkušeného šéfkuchaře Martina Jiskry a jeho rodiny.

Hotel Port

Hotel Port

Hotel Port leží přímo na břehu Máchova jezera v romantickém prostředí nedaleko hradu Bezděz. Hotel má vlastní parkoviště, pláž, venkovní i vnitřní bazén, vířivku, saunu, páru, bowling, restauraci s terasou a výhledem na jezero, sportovní a vodní půjčovnu.

Restaurace Beachklub Ládví

Restaurace Beachklub Ládví

Restaurace leží uprostřed jednoho z největších sportovních areálů v Praze – Beachklubu Ládví, kousek od metra C Ládví a Ďáblického Háje. Restaurace má certifikát CzechSpecials a šéfkuchař Josef Holkup pro vás denně chystá menu z čerstvých a kvalitních surovin. Na čepu máme Plzeň.

Malešický mikropivovar

Malešický mikropivovar

Pivovarská restaurace s letní zahrádkou a s odděleným salónkem až pro 50 osob, oblíbeným pro pořádání soukromých či firemních večírků. 10 rotujících výčepních kohoutů, výběrová pivotéka s lahvovými pivy z celého světa. Domácí kuchyně včetně každodenního poledního menu.

Zámecká restaurace na zámku Liblice

Zámecká restaurace na zámku Liblice

Přímo v historických prostorách zámku Liblice se nachází zámecká restaurace s kapacitou 80 míst. Každého z návštěvníků jistě zaujme její pozdně barokní výzdoba s freskami, která přispívá, společně s vynikající nabídkou zámecké kuchyně, k mimořádnému kulinářskému zážitku.

Hotel Selský Dvůr

Hotel Selský Dvůr

Hotel Selský Dvůr patří mezi špičku čtyřhvězdičkové hotelové kategorie v Praze. Hotel je obklopen zelení a pro svoji neopakovatelnou atmosféru a kvalitu poskytovaných služeb se stal vyhledávaným místem pobytů hostů.

Další aktuality

Tradice: příběh obloženého chlebíčku aneb nejchutnější český vynález

Typická součást silvestrovských oslav, dobrota na dvě tři kousnutí a zároveň bytostně česká tradice, dokonalá ve své jednoduchosti: to jsou obložené chlebíčky. Do pražského lahůdkářství Jana a Štěpánky Paukertových na Národní třídě se na ně chodilo ještě dřív, než vznikla samostatná Československá republika.
Gurmánská turistika

Svatý Martin je tu – a s ním mladá vína a tradiční husa!

Dne 11. listopadu se každoročně slaví svatý Martin, který podle tradice má přivézt první sníh, mladá vína a husí pochoutky. Na sníh to sice letos nevypadá, ale koštování mladého vína, martinské trhy a husí speciality určitě budou! Kam se za prvními letošními víny a gastronomickými dobrotami vypravit vám pradí Kudy z nudy. A nezapomeneme ani na připomenutí života svatého Martina a nejznámější legendy s ním spojené!
Gurmánská turistika

Fenomén Svatomartinské víno! Kde ochutnáte letošní ročník?

Tak jako každý rok se i letos rozezní v České republice ladný zvuk sklenic na stopkách naplněných bílou Večerkou, Müllerkou, Moravským muškátem, červeným i růžovým Modrým Portugalem a Svatovavřineckým nebo růžovým Zweigeltrebe, a vy si budete přiťukávat prvním letošním vínem. Letos se budou moci prodávat Svatomartinská vína ročníku 2022 tradičně až od pátku 11. listopadu. Čekají na vás tóny plané švestky a sušeného ovoce, květinová vůně po pivoňkách, lučním kvítí a jemné tóny lesního ovoce, které následně polechtají vaše čichové receptory i chuťové pohárky. Svatomartinské víno 2022 je na světě! A kde jej můžete ochutnat?
Gurmánská turistika

Svatý Martin 2022: tipy na slavnosti, kde ochutnáte první mladé víno a křehoučkou husičku

Ať už svatý Martin letos přijede na bílém nebo blátivém koni, opět s sebou přiveze svatomartinské víno, lampionové průvody, hody a slavnosti. Pozadu samozřejmě nesmí zůstat husy – svým kejháním prý světce kdysi natolik rušily při kázání, že za to dodnes končí na pekáčích.
Gurmánská turistika