Úvod > Aktuality > CzechSpecials má již 346 certifikovaných restaurací
CzechSpecials má již 346 certifikovaných restaurací
">

CzechSpecials má již 346 certifikovaných restaurací

  • Vydáno12. ledna 2012
Ve druhém pololetí roku 2011 zdvojnásobil projekt na podporu české gastronomie Czech Specials počet svých certifikovaných restaurací. Ke dnešnímu dni tak mají hosté možnost ochutnat české speciality ve 346 provozovnách označených logem CzechSpecials, ještě v červnu jich bylo „pouze“ 155.
Projekt Czech Specials vznikl v roce 2009 z iniciativy agentury CzechTourism za spolupráce AHR ČR a AKC ČR. Cílem je podpořit a propagovat kvalitní českou gastronomii, a to nejen na domácím trhu cestovního ruchu, ale také směrem k potenciálním návštěvníkům ze zahraničí. Proto vznikla síť restaurací, která je zárukou kvalitní české kuchyně, kde si každý může vybrat národní či regionální specialitu.

V červenci 2011 spustil CzechTourism v souvislosti s certifikací nových a recertifikací původních restaurací marketingovou kampaň s důrazem na tištěná a online média, vydány byly také nové propagační materiály, jež byly distribuovány do turistických informačních center, certifikovaných restaurací a nabízeny v rámci veletrhů a gastronomických akcí.  Kampaň oslovovala čtenáře a potenciální cestovatele v České republice, na Slovensku, v Rakousku, Německu, Polsku a v Itálii.

Na konci loňského roku navázal projekt Czech Specials spolupráci také s Jídelními a lůžkovými vozy ČD a se společností MauMau popularizátora kvalitní gastronomie Pavla Maurera. CzechSpecials tak bude součástí lednového Grand restaurant festivalu, který se uskuteční v 63 restauracích ve dvanácti krajích České republiky. Jedním ze tří degustačních jídel bude právě Czech Specials v podobě tradičního nebo lokálního pokrmu.

V roce 2012 bude certifikace kontinuálně pokračovat a uvažuje se také o rozšíření projektu do zahraničí. Posílí se především celkové PR projektu Czech Specials a česká gastronomie se mnohem intenzivněji propojí se všemi produkty cestovního ruchu, na které se CzechTourism v roce 2012 zaměří.