!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Desátý ročník soutěže Vinařství roku zná své vítěze

Desátý ročník soutěže Vinařství roku zná své vítěze

Vydáno 4. února 2020 Gurmánská turistika
Vítězem desátého ročníku soutěže Vinařství roku 2019, pořádané Svazem vinařů ČR, se stalo Vican rodinné vinařství, které zároveň zvítězilo v kategorii střední vinařství s produkcí do 250 000 litrů za rok. V kategorii malé vinařství do 50 000 l/rok uspělo Gala Vinařství, a.s. a v kategorii velké vinařství nad 250 000 l/rok komisi nejvíce zaujal Vladimír Tetur.

Vinařství VicanOdborná komise navštívila devět nominovaných vinařství přímo v jejich provozech, kde dle nastavených kritérií a odborného posouzení zhodnotila činnost vinařství od vinohradu, přes sklepní hospodářství až po reprezentační prostory včetně dalších aktivit, kterými se vinařství zabývají. Úroveň vinařství v letošním ročníku byla velmi vysoká a v rámci jednotlivých kategorií i vyrovnaná. Vyhrát ale mohl jen jeden, a tím je Vican rodinné vinařství - mladé a moderní, barevné a pozitivní vinařství, které se nachází v Mušlově u Mikulova, v samém srdci Pálavy. Ostatně s Pálavou je toto vinařství úzce spjato a hrdě se k ní hlásí.
víno
Vinařství obhospodařuje pět viničních tratí, které se nacházejí v mikulovské vinařské podoblasti, a právě s ohledem na terroir kolem Mikulova nesou vína vinařství Vican vinařství osobitý a jedinečný charakter. Kromě provozních kapacit přímo v areálu vinařství v Mušlově disponuje vinařství Vican také rekonstruovanými sklepy v obci Bulhary, jichž využívá nejen pro uchování vín v dřevěných sudech, ale také v kvevry nádobách. Odborná porota každoročně vybírá vítěze na základě toho, jak celkově přispívá vinařskému oboru. Vítězné vinařství to plní hned v několika směrech. Jedná se o rodinné a zároveň moderní vinařství orientované na lidi a s tím spojenou vinařskou turistiku. Ve všech svých činnostech podporuje a zároveň zachovává autentičnost regionu Pálavy. Kromě prvotřídních vín vyrábí i další produkty, a to primárně z regionálních surovin. Za vinařstvím je vidět nejen kus tvrdé práce, ale zároveň nadšení, určitá hravost a láska k oboru.

vínoKategorii malé vinařství opanovalo Gala Vinařství. I v tomto případě jde o rodinnou vinařskou firmu působící nad malebnou obcí Bavory v centru Pálavských vrchů. Rodina kolem Jaromíra Galy si zakládá na šetrném přístupu k přírodě. Referenční odrůdou vinařství je především Ryzlink vlašský. V kategorii velké vinařství získalo titul vinařství Vladimír TeturVelkých Bílovic, za kterým se skrývá úspěšná práce již několikáté generace Teturů. Ta současná povýšila vinařství na úroveň moderního a významného tuzemského producenta s vyváženým portfoliem bílých i červených vín.

Soutěž vyhlašuje a titul „Vinařství roku“ uděluje Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem, za významné podpory Vinařského fondu ČR, Jihomoravského kraje a statutárního města Brna.

Gala Vinařství Bavory u Mikulova

Gala Vinařství Bavory u Mikulova

Gala Vinařství nabízí rodinný přístup, preciznost, čistotu a harmonii. Produkuje originální vína vysoké kvality. Vína pocházejí z výborných vinařských poloh a z historicky vyhlášených vinic s daným původem.

Vinařství Vladimír Tetur - přívlastková vína z Velkých Bílovic

Vinařství Vladimír Tetur - přívlastková vína z Velkých Bílovic

Ochutnejte jakostní a přívlastková vína z Velkých Bílovic. Přijďte se podívat na moderní vinařství a seznámit se s výrobou vína. Uvidíte špičkové zařízení na výrobu červených a bílých vín, degustační zónu, ležení vín v nerezových tancích i speciální místnost pro ležení červených vín.

Vinařství Vican v Mikulově

Vinařství Vican v Mikulově

Spojení minulosti a budoucnosti, úcta k tomu, co nám zanechali předci, a zároveň moderní přístup. To charakterizuje Vican rodinné vinařství.

Další aktuality

7.3.
2020
Zavítejte do Salonu vín ochutnat nejlepší vína Moravy a Čech

Zavítejte do Salonu vín ochutnat nejlepší vína Moravy a Čech

Jižní Morava | Gurmánská turistika
27.2.
2020
Vinaři se utkají o titul mistra ČR v řezu révy vinné

Vinaři se utkají o titul mistra ČR v řezu révy vinné

Jižní Morava | Gurmánská turistika
24.2.
2020
Slavnosti moravského uzeného provoní hrad Veveří

Slavnosti moravského uzeného provoní hrad Veveří

Jižní Morava | Gurmánská turistika