!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Návštěvnické centrum vinařství Annovino
Návštěvnické centrum vinařství Annovino
"> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Gurmánská turistika

Návštěvnické centrum vinařství Annovino

Minutu jízdy z centra Lednice a od zámku (Nejdecká 714 – směr Bulhary) máte možnost navštívit unikátní návštěvnické centrum vinařství Annovino z mušličkového vápence tvořeného zkamenělinami.
Léta jsme ve vlastních vinicích sbírali a z okolí od spřízněných duší shromažďovali místní mušličkový vápenec. Když ho bylo dost, postavili jsme z něj unikátní budovu, která citlivě propojuje vše typické pro zdejší výjimečný terroir.

Podle odborníků jsou zkameněliny staré až 20 milionů let. Zdi jsou z nich precizně vystavěné pěkně po staru beze spár a úprav. Jen tak, jak je stvořila matka příroda. Stejně uctivě přistupujeme ke starým vyřazeným sudům. Tak vznikl soubor originálního nábytku, u kterého je radost popíjet víno.

Najdete toho u nás ale mnohem víc. Výstavu historických vinařských potřeb. Unikátní expozici zkamenělých živočichů, symbolu dávných prehistorických moří. Nechybí upoutávka na naše atraktivní Valtické Podzemí. Garantujeme, že u nás bezproblémově zaparkujete, a to včetně kol a autobusů.
 

Do vinařství na loďce či koloběžce

Vinařství ANNOVINO Lednice má vlastní přístav na Zámecké Dyji přezdívané též Moravská Amazonka. Ve spolupráci se společností SUNDISK jsme připravili možnost přijet do vinařství z centra Lednice netradičně po vodě nebo na koloběžce.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Grand Moravia v Lednici

Restaurace Grand Moravia v Lednici

Lednice, Jižní Morava
Relax Hotel Štork

Relax Hotel Štork

Lednice, Jižní Morava
Restaurace Onyx v Lednici

Restaurace Onyx v Lednici

Lednice, Jižní Morava