Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Znovín Znojmo – výrobce tradičních moravských vín
Gurmánská turistika

Znovín Znojmo – výrobce tradičních moravských vín

Společnost Znovín Znojmo, a.s. se řadí mezi přední výrobce vína a pěstitele révy vinné, obhospodařuje 500 ha vlastních vinic na Znojemsku a Hustopečsku, včetně vyhlášené vinice Šobes.
Již v 90. letech zahájila společnost výrobu tzv. řízeným kvašením, uvedla do života zásilkovou službu. Dnes má silný internetový obchod a velkou základnu fyzických odběratelů. Organizuje putování po sklepích a vinicích a je známa také svým propracovaným Vinařským turistickým programem.

V širokém portfoliu výrobků najdete jak velké spektrum jakostních i méně známých odrůdových vín, tak suché a polosuché pozdní sběry, výběry z hroznů a výběry z bobulí, vína ledová, slámová vína i sekty a další speciality. Společnost klade důraz na terroir, které umocní jedinečnost prostředí vinic, z nichž hrozny pocházejí.
 

Vyráběné kategorie vín a webová aplikace

Zemské víno, Jakostní víno, Pozdní sběr, Výběr z hroznů, Výběr z bobulí, Výběr z cibéb, Ledové víno, Slámové víno, Šumivá vína, Vína originální certifikace, Svatomartinské víno, Růžové víno.

Ve Znovínu pro vás vytvořili webovou aplikaci, v níž najdete přehledně rozdělená zde vyráběná vína. U jednotlivých vín z nabídky si můžete během degustací zapisovat informace a vaše poznatky.
 

Vyráběné odrůdy bílých vín

 • Aurelius
 • Děvín
 • Hibernal
 • Chardonnay
 • Irsai Oliver
 • Kerner
 • Müller Thurgau
 • Muškát moravský
 • Muškát Ottonel
 • Neuburské
 • Pálava
 • Rulandské bílé
 • Rulandské šedé
 • Ryzlink rýnský
 • Ryzlink vlašský
 • Sylvánské zelené
 • Tramín červený
 • Veltlínské červené rané
 • Veltlínské zelené
 • Veritas
 • Sauvignon


Vyráběné odrůdy červených vín

 • André
 • Cabernet Moravia
 • Cabernet Sauvignon
 • Dornfelder
 • Frankovka
 • Merlot
 • Modrý Portugal
 • Rulandské modré
 • Svatovavřinecké
 • Zweigeltrebe
 • Blauburger
 

Speciality v nabídce:

Archivní vína, bariková vína, červený sekt, malé partie vín, dárková balení
 

Podnikové prodejny Znovínu:

Podnikovou prodejnu naleznete v Louckém klášteře, který je sídlem Znovínu Znojmo. Otevřeno má celoročně. Zakoupíte zde lahvová vína za katalogové ceny. Nechybí zde možnost platby kartou. V lednu a v únoru je otevřeno ve všední dny od 9:00 do 12:30 a od 13:00 do 18:00 hodin, v sobotu od 13:00 do 18:00 hodin. Od března do prosince pak denně (i během svátků) od 9:00 do 12:30 a od 13:00 do 18:00 hodin.

Prodejnu sudových vín, sýrů a sazenic révy vinné najdete přímo naproti Návštěvnickému centru v Louckém klášteře. Kromě běžných sýrů zde můžete zakoupit i kozí sýry. Sudové stáčené víno zde můžete nakoupit i do vlastních přinesených nádob, cena je 65-70 Kč/litr. Můžete zde také platit platebními kartami. Prodej sazenic révy vinné stolních odrůd v plastových květináčích probíhá v Louckém klášteře (květen–září). Otevírací doba je stejná jako v podnikové prdejně Louckého kláštera.
 

Ocenění zdejších kvalitních vín:

V soutěž AWC VIENNA (mezinárodní ocenění kvality vína uznávaná Evropskou unií) získalo zlatou medaili víno z „Narozeninové kolekce“, Sauvignon, šarže: 1350 ve výběru z hroznů z Petrovic, z viniční tratě Kokusové hory.
Uspěla i vína typická pro Znojemský region, vína s označením VOC Znojmo z ročníku 2021. Stříbrnou medaili dostalo Sauvignon VOC, šarže: 1344 z Tasovic z viniční tratě Kamenný vrch a Veltlínské zelené VOC, šarže: 1315 z Krhovic, viniční trať Skalky.

Na Vinalies Internationales 2022 v Paříži získal Znovín dvě velké zlaté medaile ze čtyř, které byly do České republiky uděleny. Navíc přidal ještě dvě zlaté medaile. Velkou zlatou medaili obdržela vína Rulandské šedé 2018, č. š. 8382 ve výběru z bobulí pocházející z vinice Středohoří ve Starovicích a Tramín červený 2017, č. š. 7357 ve výběru z cibéb z viniční trati Dívčí vrch ve Strachoticích. Odborná porota pak dále ocenila zlatou medailí Veltlínské zelené 2018, č. š. 8321 ve výběru z bobulí z vinice Punty ve Velkých Němčicích a Tramín červený 2018, č. š. 8372 ve výběru z hroznů z viniční trati Weinperky v Miroslavi.

Velkou zlatou medaili a ocenění pro nejlepší víno soutěže přivezl Znovín Znojmo z prestižního klání Mondial des Pinots 2021 ve švýcarském Sierre za polosladké Rulandské bílé 2018 ve výběru z hroznů.

V hodnocení Národní soutěže vín se šampionem - nejlepším vínem na Znojemsku, stal Müller Thurgau 2021. Národní soutěž vín je nejvyšší a největší soutěž vín v České republice.

Na mezinárodní soutěži vín Mondial du Rosé v Marseille získalo zlatou medaili Rulandské modré 2017, pozdní sběr, z řady πnot noir 3,14, šarže 7397. Stejné víno získalo i titul světového šampiona polosuchých rosé ve Španělsku na Concours Mondial de Bruxelles Rosé Wine Session.

Každoročně drží vína vinařství Znovín Znojmo pevné pozice mezi 100 nejlepšími víny České republiky v Salonu vín ČR ve Valticích.

Znovínská vína chutnají i za oceánem! Koncem roku 2020 uspěla vína Znovínu Znojmo na soutěžích v USATexas International Wine Competition 2021 a San Francisco International Wine Competition 2021. Ze Spojených států doputovalo do Šatova dohromady dvanáct medailí, mezi nimi dvě velké zlaté, dvě zlaté, šest stříbrných a dvě bronzové.

Na soutěži Le Mondial Des Vins Blancs ve francouzském Štrasburku získala vána Znovín Znojmo čtyři medaile, z toho jednu zlatou a tři stříbrné. Porota, kterou tvořilo sedm desítek sommeliérů více než dvaceti národností, ověnčila ze sedmi stovek vín zlatou medailí i znovínský Sauvignon 2020, č. š. 0358, VOC Znojmo pocházející z viniční tratě Staré vinice v Havraníkách.

Aktuality

A sportuj! – host Jan Koller

Motivační beseda v rámci projektu Podej Ruku Sportu s bývalým elitním fotbalovým útočníkem Honzou Kollerem. Cílem je hlavně v dětech probudit touhu po pohybu a sportu.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Zpátky v čase ve Znojmě

Retro rodinný festival Zpátky v čase se letos již podruhé představí ve Znojmě. Těšíme se 22.6.2024 v areálu Znovínu u Louckého Kláštera.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Královský košt Znojmo

Přijďte ochutnat nejlepší česká a moravská vína! Přidejte se k nám na nezapomenutelnou degustaci plnou výjimečných vín a vzácných chvil.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Týdny vinaře v Šaldorfských sklepech

Od května do začátku října každý den pro vás otevírají vinné sklepy novošaldorfští vinaři – každý týden alespoň jeden z vinařů. Otevřeno vždy od 17:00 do 21:00 hodin.
Nový Šaldorf-Sedlešovice, Jihomoravský kraj

Májové otevřené sklepy v Šaldorfských sklepech

Již třetí májovou sobotu se můžete těšit na otevřené sklepy v Novém Šaldorfu. Čeká na vás skvělé víno šaldorfských vinařů, kouzelná atmosféra místních sklepů a také zajímavý doprovodný program.
Nový Šaldorf-Sedlešovice, Jihomoravský kraj

Fascinující svět zvířat v Jihomoravském muzeu ve Znojmě

Výstava Fascinující svět zvířat vznikla na konci roku 2023 jako jedna z připomínek 70. výročí založení Ústavu biologie obratlovců Akademie věd ČR.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Znojemské vinobraní 2024

Znojemské historické vinobraní, které přinese 13.–15. 9. 2024 oblíbené historické i hudební scény, odpočinkové zóny, kvalitní víno a gastronomii nebo třeba sběratelské mince. Během slavností se můžete těšit i na velkolepý ohňostroj.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Přednáškový cyklus Jihomoravského muzea ve Znojmě

Již 44. přednáškový cyklus chystá Jihomoravské muzeum ve Znojmě.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Loucký klášter ve Znojmě

Vřelého přijetí se vám dostane v premonstrátském klášteře v Louce u Znojma, který byl po staletí jedním z nejvýznamnějších klášterních komplexů ve střední Evropě. Současné dění v Louckém klášteře je úzce propojeno se jménem společnosti Znovín Znojmo.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Stará škola u Louckého kláštera – Centrum Louka

Stará škola u Louckého kláštera ve Znojmě byla zrekonstruována v roce 2022. V jedné z nejstarších částí bývalého premonstrátského sídla se nachází infocentrum, lapidárium a sál určený pro konání kongresů. Nechybí ani prostory pro prezentaci starých řemesel.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Krytý bazén Louka ve Znojmě

Krytý areál městského bazénu ve Znojmě obsahuje osm plaveckých drah, relaxační bazén s tryskami, dětské brouzdaliště, vířivku, finskou, bylinnou a ceremoniální saunu i Kneippův chodník.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Městská plovárna Louka ve Znojmě

Městskou plovárnu Louka najdete v atraktivním prostředí v blízkosti Louckého kláštera v jižní části města Znojma. Kapacita plovárny je 2450 návštěvníků.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Řeka Dyje – královna národního parku Podyjí

Jednou z největších řek na jižní Moravě je Dyje, která pramení v sousedním Rakousku pod názvem Thaya. Celková délka toku činí 311 kilometrů, z toho na našem území 235 km. Větší část říčního toku na území ČR je sjízdná, dohromady v délce 209 km.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Nová věž ve Znojmě

Nižší válcová věž, takzvaná Nová věž, se nachází v jižním cípu Kapucínské zahrady ve Znojmě. Stejně jako hradby a nedaleká Prašná věž prošla rozsáhlou rekonstrukcí.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Prašná věž ve Znojmě

Prašná věž se nachází v Jižním hradebním příkopu, pod Kapucínskou zahradou. Přístupná je veřejnosti v rámci prohlídek Hradebního opevnění s průvodcem.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Vlkova věž a vinařské informační centrum Znojmo

Vlkova věž se původně nazývala "vlčí" a byla pevnostní věží nedaleké Dolní brány, která stávala přibližně v místech, kde dnes stojí Okresní soud. Vlkova se jí začalo říkat podle městského hradního velitele markrabího Vlka.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Vinařský dům Nešetřil ve Znojmě

enesanční dům na náměstí ve Znojmě si před lety vyhlédlo vinařství Nešetřil. Nabídneme vám pestrou paletu pozoruhodných a pěkných vín, v Mikropivovaru Jonatán neméně početnou škálu řemeslných piv, vaše chuťové buňky budeme rozmazlovat i vybranou kuchyní.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Hotel Mariel

Hotel Mariel Znojmo se nachází v historickém centru Znojma a nabízí stylové pokoje s moderním designem, vlastní restauraci s barem a krytou terasou.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Stará pekárna

Citlivě zrekonstruovaný historický dům ve Znojmě, jehož prapůvod sahá až do 13. století. Měšťanský dům odkazuje ve svém názvu na více jak 350 let zachovalou původní židovskou pec.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Arte Vini – umění vinařského řemesla

Vinařství Arte Vini je výrobcem vín z Nového Šaldorfu na Znojemsku. Nabízí vína té nejlepší kvality, která vychází z nejlepších tradic moravského vinohradnictví a vinařství. Vinice jsou obhospodařovány ekologicky a v rovnováze.
Nový Šaldorf-Sedlešovice, Jihomoravský kraj

Krásný sklep v Novém Šaldorfě

Krásný sklep se zcela odlišuje od tradičních sklepů v Novém Šaldorfě. Z původně velmi starého (a bohužel také velmi zničeného) sklepa vznikl nový, moderně zařízený a velmi útulný vinný sklep 'nové generace' s nádherným ubytováním a jedinečným prostředím.
Nový Šaldorf-Sedlešovice, Jihomoravský kraj

Balance coffee & wine

Kromě výběrové kávy vám naservírujeme také pestré snídaně po celý den.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Cyklopenzion U Mikuláše ve Znojmě

V cyklopenzionu U Mikuláše naleznete půjčovnu a úschovnu kol, kavárnu, vinotéku, vyhlídkovou terasu do NP Podyjí a výstavu historických fotografií. penzionu. Pro cyklisty je připravena úschovna a půjčovna kol a cyklo mapy zdarma. Cyklostezky jsou značeny od penzionu.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Rajská vinice v Karolininých sadech Znojmo

Rajská vinice leží přímo v centru Znojma na svahu pod chrámem sv. Mikuláše. Právě tato dominanta dává vinici její kouzlo. Vinohrad vysadilo a následně jej má v péči Vinařství Lahofer.
Znojmo, Jihomoravský kraj