Úvod > Co chcete dělat? > Rodinné vinařství Kadrnka v Březí u Mikulova
Gurmánská turistika

Rodinné vinařství Kadrnka v Březí u Mikulova

Již čtvrtá generace vinařů provozuje své vinice ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti Pavlovských a Dunajovských vrchů.
V současné době obhospodařuje vinařství 5 ha vinic v Mikulovské vinařské podoblasti na úbočí Dunajovských kopců, na jednom z nejteplejších míst u nás. Jedná se o tratě Liščí vrch a Ořechová hora.

Jde o vynikající polohu, která produkuje nádherná a velmi specifická vína. Trať je jižní expozice, nadmořská výška je kolem 260 m.n.m. Půda je zde jílovitá, místy sprašovitá s vápencovým podložím a obsahem pro révu dostupného vápníku kolem 10 %. Obzvláště odrůda Ryzlinku vlašskýho zde poskytuje výjimečná vína, která se ve vyšší zralosti hroznů vyznačují: ve vůni vlašský ořech v různých zralostech, suché listí ořešáku, rozinky, minerálností a ovocitostí. V chuti pak mohutností, medovostí, ovocitostí a slaností. Tyto vlastnosti a jim podobné můžeme najít i v jiných vínech. Vynikající poloha je to také pro pěstování burgundských odrůd, Ryzlinku vlašského, Ryzlinku rýnského a Pálavy.

Provozovatel

Vinařství Kadrnka

Mládežnická 411
691 81 Březí
Tel.:
+420 731 187 012
Email:
jindrich@vinokadr...
WWW:
www.vinokadrnka.cz
GPS:
48,818246 16,559554
 
 

Časová náročnost

1,0 hodina