Úvod > Aktuality > Mládež a děti mohou i letos zdarma do Národní galerie v Praze
Mládež a děti mohou i letos zdarma do Národní galerie v Praze
"> "> "> "> "> "> "> ">
Kultura

Mládež a děti mohou i letos zdarma do Národní galerie v Praze

  • Vydáno3. října 2021
Národní galerie v Praze i letos nabízí volný vstup pro děti, mládež do 18 let a studenty do 26 let. Neomezený přístup do stálých expozic platí pro děti, mládež a studenty jak ve školním roce 2021/22, tak i mimo něj (během prázdnin). Mladí návštěvníci, stejně jako mladé umění, jsou pro Národní galerii i nadále jednou z priorit.
Šternberský palácDlouhodobým cílem Národní galerie v Praze je zpřístupnit výtvarné umění v maximální možné míře veřejnosti. Letos se to ve spolupráci s Komerční bankou podařilo. Iniciátoři chtějí dosáhnout toho, aby se sledování výtvarného umění stalo pro mladou generaci samozřejmou součástí jejich kulturního života.
 
Komerční banka je dlouholetým partnerem institucí, projektů a akcí celospolečenského významu. Cílí na oblast kultury, neprofesionálního sportu a vzdělávání. Právě podpora české kultury je hlavní sférou sponzorských aktivit banky.

Návštěvnicky nejsilnějšími měsíci jsou březen, duben a říjen, kdy dochází ke kombinaci několika pozitivních faktorů – počasí, průběhu školního roku i přílivu zahraničních turistů. Otevírací doba Národní galerie je od úterý do neděle od 10 do 18 hodin.
 

Mládež může bezplatně navštívit všechny stálé expozice

impresionisté ngAnežský klášter – v autentickém prostředí prvního kláštera klarisek v Čechách je zpřístupněna expozice středověkého a raně renesančního umění v Čechách a střední Evropě.
 
Schwarzenberský palác – expozice starých mistrů od 16. do 18. století. Prohlédnete si zde například malby Petra Brandla a Karla Škréty, Albrechta Dürera, El Greca, Rembrandta či Lucase Cranacha.

Šternberský palác – ve Šternberském paláci naleznete expozice Staří mistři II, představující kolekce italské malby 14. a 15. století, nizozemského umění 17. a 18. století a středoevopské malířství 17. a 18. století.

veletržní palácVeletržní palác – stálá expozice umění Umění 19., 20. a 21. století seznamuje ve třech podlažích Veletržního paláce s vývojem českého i zahraničního výtvarného umění.

Mimo Prahu je možné navštívit zámek Žďár nad Sázavou a zámek Fryštát. V Paláci Kinských je otevřeno Kafkovo knihkupectví a vzniklo zde také informační centrum Národní galerie, kavárna a muzejní obchod. Salmovský palác je uzavřen. Několikrát do roka je možné navštívit NGP zcela bezplatně v rámci Dnů volného vstupu. Ty nejbližší nastanou na státní svátky 28. října a 17. listopadu 2021.
 

Za jednu cenu do všech expozic pro dospělé návštěvníky

Národní galerieNárodní galerie se rozhodla vyjít vstříc i dospělým milovníkům umění. Za 500 Kč tak mohou během deseti dnů navštívit všechny budovy NGP.

Stálé expozice starého, moderního i současného umění je tedy možné zhlédnout za jednotnou cenu 500 Kč. Během desetidenní platnosti vstupenky je možné navštívit všechny budovy Národní galerie, v ceně je i vstup do grafického kabinetu ve Veletržním paláci.

Další možností je vstoupit do Klubu přátel NGP. Jedná se o členský program, jehož cílem je vybudovat silnou komunitu milovníků umění a všech příznivců Národní galerie Praha k podpoře NGP a práce s naším kulturním dědictvím, současně tak vytvářet prostor k setkávání a případnou diskusi. Členství stojí 990 Kč a člen klubu získá neomezený vstup do stálých expozic a na krátkodobé výstavy NGP. Nechybí ani e-mailové pozvánky na vybrané vernisáže a akce Klubu přátel NGP.
Národní galerie zdarma pro děti a studenty

1.1.
31.12.
Národní galerie zdarma pro děti a studenty

Národní galerie v Praze nabízí neomezený přístup do stálých expozic pro děti, mládež do 18 let a studenty do 26 let.

Národní galerie Praha – Klášter sv. Anežky České

Národní galerie Praha – Klášter sv. Anežky České

V autentickém prostředí prvního kláštera klarisek v Čechách, založeného pravděpodobně roku 1231 sv. Anežkou Českou, dcerou krále Přemysla Otakara I., je zpřístupněna expozice středověkého a raně renesančního umění Národní galerie Praha.

Národní galerie v Praze – Veletržní palác – stálá expozice Umění 19., 20. a 21. století

Národní galerie v Praze – Veletržní palác – stálá expozice Umění 19., 20. a 21. století

Stálá expozice umění Umění 19., 20. a 21. století seznamuje ve třech podlažích Veletržního paláce s vývojem českého i zahraničního výtvarného umění v kontinuitě posledních dvou staletí. Od roku 2000 jsou zde vystavovány také sbírky umění 19. století.

Národní galerie v Praze – Schwarzenberský palác s expozicí starých mistrů

Národní galerie v Praze – Schwarzenberský palác s expozicí starých mistrů

Schwarzenberský palác se otevřel po delší rekonstrukci od 6. 11. 2019 a představuje výběr mistrovských děl ze Sbírky starého umění od 16. do 18. století. Prohlédnete si zde například malby Petra Brandla a Karla Škréty, Albrechta Dürera, El Greca, Rembrandta či Lucase Cranacha.

Expozice Národní galerie Praha – největší sbírka výtvarného umění

Expozice Národní galerie Praha – největší sbírka výtvarného umění

Národní galerie Praha je státní organizací, která spravuje největší sbírku výtvarného umění v ČR. Hlavním cílem galerie je shromažďování, evidence, uchovávání, odborně zpracování a vědecký výzkum, ale také vystavování malířských, sochařských a grafických děl domácího i cizího umění.

Národní galerie v Praze – Šternberský palác

Národní galerie v Praze – Šternberský palác

Ve Šternberském paláci byla od 11. prosince 2020 otevřena nová stálá expozice Staří mistři II, představující kolekce italské malby 14. a 15. století, nizozemského umění 17. a 18. století a středoevopské malířství 17. a 18. století.

Valdštejnská jízdárna

Valdštejnská jízdárna

Valdštejnská jízdárna byla postavena v roce 1630 jako součást raně barokního paláce Albrechta z Valdštejna. V současnosti Valdštejnská jízdárna slouží jako prestižní výstavní prostor Národní galerie pro konání krátkodobých výstav.

Národní galerie zdarma – Den boje za svobodu a demokracii

17.11.
Národní galerie zdarma – Den boje za svobodu a demokracii

Národní galerie v Praze v rámci Dne boje za svobodu a demokrecii zve návštěvníky do všech svých stálých expozic. Na tento den také Lektorská oddělení ve všech budovách připravila bohatý doprovodný program.