!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Staří mistři II: Expozice ve Šternbernském paláci
Staří mistři II: Expozice ve Šternbernském paláci
">
12.6.
31.12.
+ Přidat foto

Staří mistři II: Expozice ve Šternbernském paláci

Kdy 12. červen 2020 - 31. prosinec 2020 Výstavy
Expozice doplní v roce 2019 otevřenou sbírkovou expozici Staří mistři ve Schwarzenberském paláci. Obě expozice se budou vzájemně doplňovat tak, aby utvořily jeden celek, a zároveň představí umělecká díla v různých souvislostech.
Hlavním záměrem revitalizace prvního a druhého patra stávající expozice ve Šternberském paláci je navázat na historickou tradici prezentace mistrovských děl v tomto objektu, v němž sídlila v letech 1811–1871 Společnost vlasteneckých přátel umění, předchůdkyně dnešní Národní galerie Praha. Koncepce prezentace počítá s vystavením děl v kontextu uměleckých center a jejich vzájemného prolínání. Důraz expozice ve Šternberském paláci bude kladen na srozumitelný, atraktivní způsob muzeální prezentace mířící na všechny věkové skupiny návštěvníků (tuzemských i zahraničních).

Expozice doplní v roce 2019 otevřenou sbírkovou expozici Staří mistři ve Schwarzenberském paláci.
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 12. 2019