Úvod > Kalendář akcí > Den architektury 2022
Den architektury 2022
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
30.9.
6.10.
Přidat foto
Společenské akce

Den architektury 2022

Den architektury – nejrozsáhlejší festival o architektuře u nás ve dnech 30. 9. až 6. 10. opět nabídne stovky zdarma přístupných akcí ve stovce měst a obcí po celé České republice i na Slovensku. Mottem dvanáctého ročníku festivalu je “Nebourej, transformuj!”.
Festival Den architektury letos zaostří na rekonstrukce a vzdá poctu Josipu Plečnikovi i Aleně Šrámkové
 
Den architektury také připomene osobnost Josipa Plečnika, od jehož narození uplynulo v letošním roce 150 let, a sleduje i na jeho následovníky a kolegy z Vídeňské školy Otto Wagnera. U této příležitosti bude mimo jiné uvedena kompozice Emila Viklického Pocta Josipu Plečnikovi v pražském kostele Nejsvětějšího Srdce Páně. Festival vzdá také napříč regiony i poctu české architektce Aleně Šrámkové.

Za architekturou známou i neznámou se mohou zájemci vydat pěšky, za běhu nebo na kole, ale i třeba na skatu, a to vždy s odborným výkladem. Pod tradičním názvem Hurá dovnitř! se otevřou veřejnosti i desítky běžně nepřístupných budov. Festival představuje jak současné zajímavé stavby, tak architekturu 20. století, a na některých místech zamíří i hlouběji do historie. Hlavním dějištěm zdarma přístupného festivalu bude Praha, kde se bohatý program tradičně odehraje v samotném centru, ale i na území Prahy 7 nebo Prahy 10 či v okolí Pražského hradu. Rozsáhlý program chystají  i Brno, Ostrava ale i další desítky měst.
 
Paralelně se Dnem architektury probíhá letos po desáté i jeho sesterský festival Film a architektura. Pořadatelem obou festivalů je spolek Kruh, který čerpá z více než dvou desítek let zkušeností v oboru a dlouhodobé spolupráce s architekty, spolky a institucemi ve všech regionech. Vznikla tak síť, do níž se v průběhu deseti let zapojilo na 180 měst na území České republiky i na Slovensku. Den architektury se tradičně koná u příležitosti Světového dne architektury, který připadá na první pondělí v říjnu.

Provozovatel

Spolek Kruh

Londýnská 54
120 00 Praha 2
Tel.:
+420 272 657 121
Tel.:
+420 733 538 889
Email:
kruhos@seznam.cz
WWW:
https://www.denar...
WWW:
www.kruh.info
GPS:
50,075716 14,433384
 
Region:
Praha
Město:
Praha 2
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí