Úvod > Kalendář akcí > Den architektury 2020
Den architektury 2020
"> "> "> "> "> "> "> ">
1.10.
7.10.
+ Přidat foto

Den architektury 2020

Kdy 1. říjen 2020 - 7. říjen 2020 Společenské akce
Týden architektury se uskuteční od 1. do 7. října, a především o víkendu 3. až 4. října 2020. Mezinárodní den architektury jako takový je oficiálně stanoven na první říjnové pondělí.
V České republice a lokálně na Slovensku však neslavíme pouze jeden den, ale celý týden architektury. Spolek KRUH prostřednictvím festivalu umožňuje široké veřejnost nahlédnout na své okolí nevšední optikou pod vedením architektů, historiků a odborníků, kteří jim přibližují zajímavosti z jejich čtvrtě, bydliště i širšího okolí. Den architektury není jen architektura a urbanismu, ale i širší souvislosti, které stojí na pozadí vzniku každého domu, parku, čtvrtě či města.

Festival se koná každoročně průměrně v 85 městech a obcích či místech, a to během více než 350 akcí během jednoho týdne. V roce 2019 padl historický rekord a celkem 360 akcí se konalo v 102 městech, z toho 18 na Slovensku.

Den architektury nejsou jen procházky, ale také cyklojízdy, plavby, projekce, diskuze, workshopy pro rodinné publikum, umělecké instalace a happeningy. A přidružený festival Film a architektura.

V roce 2020 se můžete předběžně těšit na tato města a místa: 
Banská Bystrica, Benešov, Beroun, Bílovec, Bratislava, Brno, Broumovsko, Břeclav, České Budějovice, Česká Kamenice, Český Krumlov, Dobříš, Frýdek-Místek, Frýdlant, Hostivice, Hradec Králové, Hranice, Humpolec, Jaroměř, Jeseník, Jičín, Jihlava, Jindřichův Hradec, Kladno, Klatovy, Kolín, Košice, Kutná Hora, Lázně Luhačovice, Libčice nad Vltavou, Liberec, Litoměřice, Lomnice nad Popelkou, Mariánské Lázně, Mělník, Mikulov na Moravě, Nitra, Nymburk, Olomouc, Opava, Ostrava, Pardubice, Pavlov, Piešťany, Písek, Praha, Prachatice, Prostějov, Roztoky, Řehlovice, Tábor, Trenčín, Třebíč, Třinec, Turnov, Ústí nad Orlicí, Valašské Meziříčí, Volyně, Zlín, Znojmo, Zvolen, Žamberk, Žatec, Žďár nad Sázavou, Žilina
Celý popis
Naposledy změněno: 28. 4. 2020

Ubytování a restaurace v okolí