Úvod > Kalendář akcí > Open House Praha 2020
Open House Praha 2020
"> "> Všeobecný penzijní ústav – dům Radost "> Kongresové centrum Praha "> EXPO 58 "> Strakova akademie
5.9.
6.9.
+ Přidat foto

Open House Praha 2020

Kdy 5. září 2020 - 6. září 2020 Festivaly
Již pošesté se v Praze uskuteční víkendový festival Open House Praha, během kterého se otevřou brány desítek běžně nepřístupných budov a prostorů.
O víkendu 5. a 6. září 2020 si lidé mohou zdarma prohlédnout architektonicky cenné prostory historických paláců a reprezentativních vil, pokochat se moderními designovými kancelářskými prostory nebo si užít nezapomenutelné výhledy na město ze střech výškových budov. Cílem festivalu je přiblížit pražskou architekturu různých historických epoch a období co nejširší laické veřejnosti.
 
Historie Open House
Koncept festivalu vznikl v Londýně v roce 1992 a od té doby se rozšířil do 46 měst po celém světě. Před šesti lety se i Praha stala součástí mezinárodní sítě Open House Worldwide a od roku 2015 otevírá široké veřejnosti více budov. Patronkou pražského festivalu je od prvního ročníku světoznámá architektka českého původu Eva Jiřičná, která stála u počátků londýnského festivalu Open House a byla jeho součástí téměř dvacet let. Organizátorem akce je stejnojmenná organizace Open House Praha, z. ú., která se vedle pořádání festivalu věnuje také celoročním aktivitám, včetně rozvoji vzdělávacích programů pro dobrovolníky, děti, mladé dospělé či lidi s hendikepem.
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 5. 2020