Úvod > Aktuality > Kudy z nudy a nejpopulárnější akce a aktivity v roce 2016
Životní styl

Kudy z nudy a nejpopulárnější akce a aktivity v roce 2016

  • Vydáno17. února 2017
Než se vás kalendář víkendových výletů zaplní, bude se vám hodit přehled nejvyhledávanějších míst a akcí na portálu Kudy z nudy. Najdete mezi nimi všechno – atrakce, skvělá místa pro rodiny s dětmi, lákavé ubytování, místa s krásnou přírodou i zajímavé akce. Které z nich byste si vybrali právě vy?

Královny roku 2016: Stezky v oblacích a korunách stromů

Absolutním vítězem se stala Stezka v oblacích nad Dolní Moravou. Je 55 metrů vysoká a navíc stojí poblíž horní stanice lanovky Sněžník v nadmořské výšce 1 116 metrů, takže se z ní otvírají výhledy na vzdálené i blízké horské masivy v čele s Králickým Sněžníkem (a mezi námi, kdekoho z té výšky jímá závrať, obzvlášť na jedné ze zdejších atrakcí, obří zavěšené síti nad prázdným prostorem). V zimě můžete návštěvu spojit s lyžovačkou, ale pokud si počkáte na hlavní sezonu, objevíte na Dolní Moravě pravý ráj všech volnočasových aktivit. Čekají tu na vás obyčejné i singletrailové cyklotrasy a lanový park, děti se vyřádí v pískovém a vodním světě, ve Fun Parku a na pohádkové stezce, celý rok je v provozu bobová dráha.
 

Výlety do výšek

Že do oblak a korun stromů šplháte opravdu s velkou chutí napovídají i další úspěšné lokality: velký zájem byl o naučnou stezku Beskydské nebe s řadou zábavných zastavení a lávkami vysoko nad zemí i o Stezku korunami stromů u vodní nádrže Lipno na Šumavě. Podobné zážitky spojené s pohledy do hlubin nabídla také další oblíbená místa, třeba pražská televizní věž nebo český Grand Canyon aneb vápencové doly Velká Amerika, Malá Amerika a Mexiko. Najdete je ve středních Čechách a výlet můžete snadno spojit třeba s návštěvou hradu Karlštejna nebo jedinečného skanzenu Solvayovy lomy; slavnostní zahájení i první jízdy hornického vláčku se tu letos odehrají v sobotu 29. dubna.
 

Výlety do přírody, za čerty i za jinými zvířátky

Prim hrála nejenom místa zatím neokoukaná a nová, ale i osvědčené staré šlágry, slibující zábavu a často také kombinující zážitky s pobytem v přírodě a na čerstvém vzduchu. Na rodiny s dětmi se od dubna těší například zábavně-naučný park MirakulumMilovicích. Nezapomeňte navštívit i další ze zdejších zajímavostí, rezervaci divokých koní – budete koukat, kolik hříbat se tu už letos narodilo!

Řadu relaxačních a sportovních aktivit nabízí farma Čapí hnízdoEkocentrem a zvířecím labyrintem, zvířátka si děti pohladí i ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm, v kontaktním Zooparku ve středočeské Zvoli nebo v Pohádkové vesničce Podlesíčko; dokážete odolat lákavému ubytování v originálních chaloupkách v srdci Vysočiny poblíž Svratky?

Z Podlesíčka to budete mít jen kousek do Hlinska k dalšímu z oblíbených míst Kudy z nudy, Pohádkovému peklu Čertovina. Při poznávání pekla sestoupíte hluboko po zem a můžete si vychutnat i čertovské speciality v Pekelném šenku – ten je na povrchu a vstup do něj je zdarma.
 

Užijte si nejoblíbenější akce!

A neváhejte ani minutu, protože ta úplně nejoblíbenější, Matějská pouťPraze, už začala – užít si ji můžete až do poloviny dubna. Podobně úspěšná byla Řípská pouť, na kterou se můžete vypravit od 21. do 23. dubna. Mezi akcemi pro děti zabodoval Cyklohráček, rodinný výletní vlak přestavěný na pojízdné hřiště pro děti, který o víkendech od konce března až do konce října jezdí z Prahy k Okoři a do Slaného.

Na nejoblíbenější z festivalů, pražský Signal festival, si musíte počkat až do října, a tak se alespoň v pátek a sobotu 17. a 18. března vypravte do Plzně na Festival světla. Líbily se také Velikonoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze, které potrvají od 1. do 23. dubna, pražské Farmářské trhy na Náplavce u Palackého mostu a Jarní hrnčířské trhyBerouně; letos se na ně můžete vypravit o víkendu 6. a 7. května.
 
Resort Čapí hnízdo – volnočasový areál

Resort Čapí hnízdo – volnočasový areál

Poblíž Prahy, v srdci malebné krajiny Benešovska, je pro vás připraven výjimečný resort mnoha možností pro rodiny, jednotlivce, firmy – nebo například milovníky, golfu, tenisu, rybaření či jízdy na koních.

Mirakulum – výprava do země zábavy i poznání

Mirakulum – výprava do země zábavy i poznání

Zemi plnou her, zábavy, stromů, zvířat a dětské fantazie najdete v Milovicích nad Labem. Jedinečný zábavně-naučný park na ploše 12 hektarů našel inspiraci v tom nejlepším ze světových parků i v nejtajnějších dětských přáních.

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích na Dolní Moravě návštěvníkům umožní projít se v korunách stromů s jedinečným výhledem na horské masivy v okolí. Svým tvarem má připomínat let nočního motýla. Stezku najdete poblíž horní stanice lanovky Sněžník ve výšce 1 116 metrů.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Pohádková vesnička Podlesíčko – originální ubytování, které rozzáří dětské oči

Pohádková vesnička Podlesíčko – originální ubytování, které rozzáří dětské oči

Ubytujte se v pohádce! Nové, originální ubytování ve veselých pohádkových chaloupkách, které najdete za hotelovým resortem Podlesí. Nechte vzlétnout fantazii a vytvořte dětem nezapomenutelné dětství.

Pohádkové Peklo Čertovina u Hlinska

Pohádkové Peklo Čertovina u Hlinska

Hledáte originální výlet pro sebe a celou rodinu? Náš podnik, celý vyladěný pekelném stylu, si zaslouží vaši pozornost. Do Pekla se dostanete prostřednictvím našich různorodých programů. Těmi vás provedou naši čerti, jenž vdechují tomuto místu jedinečnost.

Další aktuality

Naše tradice – tradiční řemesla, svátky a zvyky, které obdivuje celý svět

Připomeňte si tradice, na které jsme už téměř zapomněli. Zvyky, rituály a svátky, které nás provází celým rokem. Původ některých svátků známe, u jiných je opředen tajemstvím a o přesném významu starých zvyků či rituálů se mohou odborníci dnes už jen přít. Přesto jsou tradice na českém a moravském venkově stále živé. Tradiční a lidová kultura tvoří nedílnou součást kulturního dědictví každé země. Objevte kouzlo života na venkově a objevujte krásná místa Čech, Moravy a Slezska!
Životní styl

Věda a historie není nuda: 100 let od prvního vánočního plavání ve Vltavě

Otužování a plavání v ledové vodě je pro někoho peklo na zemi, pro jiné báječný způsob relaxace. A také skvělý tip, co podniknout v Praze na Štěpána. Druhý vánoční svátek pravidelně vyláká k Vltavě tisíce lidí, aby u Národního divadla sledovali Memoriál Alfreda Nikodéma, nejstarší a nejznámější českou otužileckou soutěž.
Životní styl

Objevte tajuplná místa s pozitivní energií, která vám dobijí baterky

Cítíte se vyčerpáni a potřebujete znovu nabrat sílu? V našich tipech najdete mnoha lidmi osvědčená místa, kde se budete cítit skvěle a která vás nabijí pozitivní energií. Pokud patříte k těm, kdo naslouchají přírodě a chcete objevit něco víc než architektonické památky – něco, co nespatříte očima, nechte se vést a místo samo vám odhalí něco ze svého tajemství. Vyzkoušejte magickou sílu nedostavěného chrámu v Panenském Týnci, Božích kamenů na Strakonicku anebo poutního místa na Hostýně.
Životní styl

Tři pohádky, bez kterých se žádné Vánoce neobejdou

Přestože vždy o Vánocích nabízejí televizní stanice několik nových filmových pohádek, pořád je tu pár starších kousků, bez kterých by vánoční svátky byly o něco chudší. Vydejte se s portálem Kudy z nudy po stopách Popelky, Pyšné princezny a Anděla páně.
Životní styl

Třetí adventní neděle je stříbrná: užijte si setkávání během nejradostnější neděle adventu

3. adventní neděle je letos 17. prosince. Advent přináší sváteční atmosféru a neopakovatelné kouzlo. Pojďte s námi oprášit některé tradice. O třetí adventní neděli (latinsky Gaudete – radostná) zapalujeme růžovou svíci, tzv. pastýřskou. Vyjadřuje radost z blížícího se konce postního období a adventní období získává slavnostnější ráz. Všude vládne vánoční nálada, slavnostní výzdoba a rozsvícené vánoční stromky, trhy, svařené víno a tradiční sladkosti. Vyberte si z našich tipů pro stříbrnou adventní neděli!
Životní styl

Vánoční zvyky a tradice – znáte je všechny?

Vánoce, to je především svátek dětí a rodiny. Všechny sváteční dny se nesou ve znamení setkávání rodin i přátel a v poklidném vychutnávání zvláštní atmosféry. Vánoce patří k nejkrásnějším obdobím v roce. Staré tradice si připomínají nejen muzea a skanzeny, ale i lidé ve svých domovech.
Životní styl

Pět tipů, jak si užít Vánoce po celý rok

Máme pár skvělých tipů pro všechny, kdo milují Vánoce, svíčky, dárky, stromečky, zářící ozdoby, cukroví a vánočky! Víme o místech, kde nejkrásnější období roku můžete zažít kdykoliv – třeba v horkém létě anebo začátkem podzimu, když je do svátků ještě daleko. Začít loupat dobroty z adventního kalendáře můžete díky portálu Kudy z nudy kdykoliv!
Životní styl

100 tipů, kam vyrazit o Vánocích – tipy na 24. až 26. prosince 2023

Udělejte si o vánočních svátcích hezký výlet! Vánoce jsou pro všechny symbolem klidu. Překonejte lenost, opusťte příjemné teplo domova a prožijte kouzelný vánoční výlet. Poznejte magické kouzlo tradic a zvyků, které jsou s tímto svátkem spjaty, netradiční prohlídky zoo, užijte si svátečně vyzdobené hrady a zámky nebo zábavu na bruslích. Prohlédnout si během Vánoc můžete i řadu nádherných betlémů, kde se člověk musí klanět umu našich předků.
Životní styl