Úvod > Aktuality > Kudy z nudy a nejpopulárnější akce a aktivity v roce 2016
Kudy z nudy a nejpopulárnější akce a aktivity v roce 2016
"> "> ">
Životní styl

Kudy z nudy a nejpopulárnější akce a aktivity v roce 2016

  • Vydáno17. února 2017
Než se vás kalendář víkendových výletů zaplní, bude se vám hodit přehled nejvyhledávanějších míst a akcí na portálu Kudy z nudy. Najdete mezi nimi všechno – atrakce, skvělá místa pro rodiny s dětmi, lákavé ubytování, místa s krásnou přírodou i zajímavé akce. Které z nich byste si vybrali právě vy?

Královny roku 2016: Stezky v oblacích a korunách stromů

Absolutním vítězem se stala Stezka v oblacích nad Dolní Moravou. Je 55 metrů vysoká a navíc stojí poblíž horní stanice lanovky Sněžník v nadmořské výšce 1 116 metrů, takže se z ní otvírají výhledy na vzdálené i blízké horské masivy v čele s Králickým Sněžníkem (a mezi námi, kdekoho z té výšky jímá závrať, obzvlášť na jedné ze zdejších atrakcí, obří zavěšené síti nad prázdným prostorem). V zimě můžete návštěvu spojit s lyžovačkou, ale pokud si počkáte na hlavní sezonu, objevíte na Dolní Moravě pravý ráj všech volnočasových aktivit. Čekají tu na vás obyčejné i singletrailové cyklotrasy a lanový park, děti se vyřádí v pískovém a vodním světě, ve Fun Parku a na pohádkové stezce, celý rok je v provozu bobová dráha.
 

Výlety do výšek

Že do oblak a korun stromů šplháte opravdu s velkou chutí napovídají i další úspěšné lokality: velký zájem byl o naučnou stezku Beskydské nebe s řadou zábavných zastavení a lávkami vysoko nad zemí i o Stezku korunami stromů u vodní nádrže Lipno na Šumavě. Podobné zážitky spojené s pohledy do hlubin nabídla také další oblíbená místa, třeba pražská televizní věž nebo český Grand Canyon aneb vápencové doly Velká Amerika, Malá Amerika a Mexiko. Najdete je ve středních Čechách a výlet můžete snadno spojit třeba s návštěvou hradu Karlštejna nebo jedinečného skanzenu Solvayovy lomy; slavnostní zahájení i první jízdy hornického vláčku se tu letos odehrají v sobotu 29. dubna.
 

Výlety do přírody, za čerty i za jinými zvířátky

Prim hrála nejenom místa zatím neokoukaná a nová, ale i osvědčené staré šlágry, slibující zábavu a často také kombinující zážitky s pobytem v přírodě a na čerstvém vzduchu. Na rodiny s dětmi se od dubna těší například zábavně-naučný park MirakulumMilovicích. Nezapomeňte navštívit i další ze zdejších zajímavostí, rezervaci divokých koní – budete koukat, kolik hříbat se tu už letos narodilo!

Řadu relaxačních a sportovních aktivit nabízí farma Čapí hnízdoEkocentrem a zvířecím labyrintem, zvířátka si děti pohladí i ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm, v kontaktním Zooparku ve středočeské Zvoli nebo v Pohádkové vesničce Podlesíčko; dokážete odolat lákavému ubytování v originálních chaloupkách v srdci Vysočiny poblíž Svratky?

Z Podlesíčka to budete mít jen kousek do Hlinska k dalšímu z oblíbených míst Kudy z nudy, Pohádkovému peklu Čertovina. Při poznávání pekla sestoupíte hluboko po zem a můžete si vychutnat i čertovské speciality v Pekelném šenku – ten je na povrchu a vstup do něj je zdarma.
 

Užijte si nejoblíbenější akce!

A neváhejte ani minutu, protože ta úplně nejoblíbenější, Matějská pouťPraze, už začala – užít si ji můžete až do poloviny dubna. Podobně úspěšná byla Řípská pouť, na kterou se můžete vypravit od 21. do 23. dubna. Mezi akcemi pro děti zabodoval Cyklohráček, rodinný výletní vlak přestavěný na pojízdné hřiště pro děti, který o víkendech od konce března až do konce října jezdí z Prahy k Okoři a do Slaného.

Na nejoblíbenější z festivalů, pražský Signal festival, si musíte počkat až do října, a tak se alespoň v pátek a sobotu 17. a 18. března vypravte do Plzně na Festival světla. Líbily se také Velikonoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze, které potrvají od 1. do 23. dubna, pražské Farmářské trhy na Náplavce u Palackého mostu a Jarní hrnčířské trhyBerouně; letos se na ně můžete vypravit o víkendu 6. a 7. května.
 
Čapí hnízdo – rodinný resort pár minut od Prahy

Čapí hnízdo – rodinný resort pár minut od Prahy

Poblíž Prahy, v srdci malebné krajiny Benešovska, je pro vás připraven výjimečný resort mnoha možností pro rodiny, jednotlivce, firmy – nebo například milovníky, golfu, tenisu, rybaření či jízdy na koních.

Mirakulum – výprava do země zábavy i poznání

Mirakulum – výprava do země zábavy i poznání

Zemi plnou her, zábavy, stromů, zvířat a dětské fantazie najdete v Milovicích nad Labem. Jedinečný zábavně-naučný park na ploše 10 hektarů našel inspiraci v tom nejlepším ze světových parků i v nejtajnějších dětských přáních.

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích na Dolní Moravě návštěvníkům umožní projít se v korunách stromů s jedinečným výhledem na horské masivy v okolí. Svým tvarem má připomínat let nočního motýla. Stezku najdete poblíž horní stanice lanovky Sněžník ve výšce 1 116 metrů.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Pohádková vesnička Podlesíčko – originální ubytování, které rozzáří dětské oči

Pohádková vesnička Podlesíčko – originální ubytování, které rozzáří dětské oči

Ubytujte se v pohádce! Nové, originální ubytování ve veselých pohádkových chaloupkách, které najdete za hotelovým resortem Podlesí. Nechte vzlétnout fantazii a vytvořte dětem nezapomenutelné dětství.

Pohádkové peklo Čertovina u Hlinska

Pohádkové peklo Čertovina u Hlinska

Hledáte originální výlet pro sebe a celou rodinu? Náš unikátní podnik, celý vyladěný pekelném stylu, si zaslouží vaši pozornost. Stavba sahá do hloubky 12 metrů pod zem, kde jsou stovky chodeb a jeskyní, k nebesům pak míří osmi metry.