Úvod > Co chcete dělat? > Ekocentrum Čapí hnízdo
Ekocentrum Čapí hnízdo
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Příroda

Ekocentrum Čapí hnízdo

Ekocentrum Čapí hnízdo u Olbramovic na Benešovsku je od června 2012 otevřeno veřejnosti. Prohlédnout si zde můžete expozice divokých handicapovaných zvířat, exotická zvířat nebo se vydat na naučnou stezku mezi velká hospodářská zvířata.
Ekocentrum Čapí hnízdo v „Labyrintu zvířat“ poskytuje nejen domov handicapovaným divokým savcům a ptákům, kteří z různých důvodů nemohou být vráceni zpět do volné přírody, ale také se zde můžete setkat s některými druhy exotických a hospodářských zvířat.

Během prohlídky Labyrintu se zvířaty se vám budou věnovat pracovníci Ekocentra a trpělivě zodpovídat vaše zvídavé dotazy. Ti zdatnější mohou potom ještě vyrazit na 2km dlouhou naučnou stezku, která vede areálem resortu Čapí hnízdo mezi pastvinami s hospodářskými zvířaty a také tentokrát se bude doprovod těšit na váš zájem a případné dotazy.

V Ekocentru je k dispozici zázemí a plně vybavené prostory pro řemeslné dílny, přednášky a výukové programy pro děti i dospělé. Na recepci, kde se kupují vstupenky, si můžete zakoupit malou pozornost pro ty, kteří dnes bohužel museli zůstat doma.

K dispozici je i lanový hrad nebo občerstvení v Bistru U Čápa.

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace a galerie U Michala v Olbramovicích

Restaurace a galerie U Michala v Olbramovicích

Olbramovice, Středočeský kraj
Ranch Jestřebice

Ranch Jestřebice

Heřmaničky, Středočeský kraj
Restaurant Sequoia

Restaurant Sequoia

Ratměřice, Středočeský kraj