Úvod > Co chcete dělat? > Čapí hnízdo - areál nedaleko Prahy

Čapí hnízdo - areál nedaleko Prahy

Letní sporty
Čapí hnízdo je víceúčelový areál vhodný pro pro trávení volného času jednotlivců a rodin. Nachází se necelých 50 km jihovýchodně od Prahy, mezi Benešovem a Olbramovicemi.
Areál je umístěn uprostřed přírody na území přírodního parku Džbány – Žebrák a zahrnuje dvě hotelové budovy, stodolu – kongresový sál, restauraci Lihovar, recepci, hospodářský objekt se stájemi, jízdárnu, pastviny, rybník Slavnič a golfovou akademii.

Život na farmě nabízí důvěrný kontakt s přírodou, který moderním lidem často chybí. Na Čapím hnízdě se chová mnoho druhů ušlechtilých plemen koní, skotu, ovcí a koz, ale také lamy nebo roztomilá králičí plemena. Průvodcovskou službu na Ekocentru Čapí hnízdo a možnost školních výletů zajišťuje Ekocentrum Čapí hnízdo.

Čapí hnízdo nabízí pro ubytované hosty vyjížďky na koních, jezdecký výcvik v moderní jízdárně, jízdu v kočáře, návštěvu hospodářských objektů s domácími zvířaty, vyjížďky na lodičkách a rybaření na místním rybníce Slavnič. K vašemu odpočinku a relaxaci poslouží wellness centrum s bazénem, saunou, párou a whirpoolem. Aktivně odpočívat můžete při tenisu nebo ve fitness centru. Na farmě je také půjčovna kol, která vás vybaví na projížďku po místních cyklostezkách.

Součástí areálu je také Naučná stezka procházející různými biotopy, expozicí hospodářských zvířat a volně žijících živočichů.

Dominantou areálu a esteticky nejvýraznější stavbou farmy je jízdárna, která má symbolizovat čapí hnízdo. Pro podobu arény se architekti nechali inspirovat skutečným čapím hnízdem, jehož existence na komíně statku ovlivnila částečně i nákup nemovitosti investorem a následně se stala hlavním symbolem farmy.

Na Čapím hnízdě je k dispozici nekuřácká restaurace Lihovar, která je široké veřejnosti otevřena celý týden od 11:00 do 17:00 hodin. Po 17 hodině je nutná rezervace 24 hodin předem. Gastronomický um šéfkuchaře spolu se širokou nabídkou vín z celého světa či vysoce kvalitních koňaků vás inspirují a osvěží vaše tělo i ducha.
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurant Sequoia

Restaurant Sequoia

Ratměřice, Střední Čechy
Restaurace Stará myslivna na Konopišti

Restaurace Stará myslivna na Konopišti

Benešov, Střední Čechy