!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Cyklohráček - neobyčejný výletní vlak z Prahy na Okoř a do Slaného - zrušeno
Akce pro děti

Cyklohráček - neobyčejný výletní vlak z Prahy na Okoř a do Slaného - zrušeno

Kdy 30. květen 2020 9:001. listopad 2020 19:00
Omlouváme se všem výletníkům, kvůli opatřením v boji proti novému typu koronaviru musíme sezonu Cyklohráčku 2020 ukončit už v polovině října.
Cyklohráček je úžasný vlak, který vozí výletníky už 7. sezonu z Prahy do Slaného. Letos s ním můžete vyrazit za dobrodružstvím od 30. května až do 1. listopadu vždy o víkendech a státních svátcích. Vydáte se na malebnou projížďku po tzv. Pražském Semmeringu, navštívíte zříceninu hradu Okoře, podívate se za zvířátky do nedalekého Zooparku Zájezd, mrknete do vojenské historie v Bunkru Drnov a nebo můžete jet na výlet do Slaného, kde na vás čeká řada překvapení.
 

Co zažijte v Cyklohráčku


Cyklohráček má tři vozy upravené jako dětské herny a čtvrtý je připravený pro cyklisty a jejich kola. Jak to ve vlaku vypadá se můžete podívat ve fotogalerii. Dětské vozy jsou plné her, stavebnic a hraček. Najdete tu i pěkné balonkoviště a půjčit si můžete knížky nebo hry ke stolečku.

Zabaví se tu větší i menší děti, cestu na výlet si určitě užijete. Na palubě potkáte hrajvedoucí, kteří pro vás mají připravené menší dárky na památku, hry a rádi vám poradí, jak to ve vlaku chodí. 

Cyklohráček se neustále rozšiřuje a parta lidí, kteří se o něj starají, se snaží, abyste v něm vždy našli něco nového. Rok 2020 přinesl dvě velké novinky.

Jednou z nich je kompletně zrekonstruovaný oranžový nízkopodlažní vůz s hernou pro nejmenší děti a s upraveným stanovištěm strojvedoucího. Děti i rodiče se tu mohou posadit za řídící pult a vyzkoušet si, jak se cítí skutečný mašinfíra.

Tou druhou je občerstvení ve vlaku, po kterém jste se často ptali. V cyklovoze najedete nově minibar s obsluhou a vyberete si ze studených i teplých nápojů, drobností k zakousnutí nebo si tu dáte rovnou něco k obědu či večeři po náročném výletě.
 

Jízdní řád Cyklohráčku

Z Prahy vyjíždí Cyklohráček vždy ráno (9.04) a také po obědě (13.03), zpět do hlavního města se vrací po poledni a před sedmou hodinou večerní.

Začíná na pražském hlavním nádraží a jede přes Smíchov (severní nástupiště), Jinonice (metro B), Cibulku a Zličín směrem na Hostivici.

Cestou po tzv. Pražském Semmeringu se vám otevřou nádherné výhledy na Prahu a z výšky historických viaduktů uvidíte také Prokopské údolí.

Z Hostivice pokračuje vlak dále kolem ruzyňského letiště na Středokluky (sem se jezdí pozorovat přistávající letadla na letišti), Tuchoměřice a Noutnice. Právě v Noutonicích se nejčastěji vystupuje, pokud se chcete podívat na hrad Okoř.

Z Noutonic pak jede Cyklohráček dolů údolím Zákolanského potoka do Kovár (tato zastávka je nejblíž Zooparku Zájezd), Zákolan (tady najdete nejstarší dochovanou kamennou stavbu v Čechách - románskou rotundu na Budči), Kolče, Podlešína a do Slaného.

Ve Slaném můžete vyrazit s dětmi na dobrodružnou cestu za pokladem (herní plán vám dají hrajvedoucí ve vlaku), do aquaparku nebo třeba jen na zmrzlinu. Nudit se v tomto královském městě určitě nebudete.

Až budete s dětmi výlet plánovat, vězte, že odpolední vlak z Prahy je zpravidla volnější než ten ranní. Pokud byste cestovali ve větší skupině než 10 osob, dejte nám o sobě, prosím, vědět dopředu emailem na cyklohracek@ropid.cz, ať vám můžeme rezervovat místa.

Je třeba ale říct, že Cyklohráček slouží i běžným cestujícím, kteří si nechtějí cestou hrát nebo cestovat s kolem. I pro ty je zde dostatek místa.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 10. 2020