Úvod > Kalendář akcí > Cyklohráček – neobyčejný výletní vlak z Prahy na Okoř a do Slaného
Akce pro děti

Cyklohráček – neobyčejný výletní vlak z Prahy na Okoř a do Slaného

Speciální vlaková souprava Cyklohráčku vás letos doprovází již osmým rokem při vašich cestách za výlety. Jezdí z Prahy hl. n. do Slaného (Zlonic) opět každou sobotu, neděli a státní svátky od 26. března do 31. října 2022.
S Cyklohráčkem se opět svezete z pražského hlavního nádraží do královského města Slaný. Vláček vás proveze po nejhezčí pražské železniční trati, tzv. Pražském Semmeringu, přes Jinonice, Cibulku a Zličín se dostane až do středočeské Hostivice, odkud pokračuje malebným krajem kolem hradu Okoř a Zákolanským údolím, kde se můžete vydat na výlet do útulné zoo v obci Zájezd nebo k nejstarší dochovalé stavbě v celých Čechách, na rotundu sv. Petra a Pavla na Budči. Významným cílem je končená stanice Slaný, jež nabízí mnoho zajímavých aktivit pro malé i velké. Cyklohráček během sezóny několikrát zavítá až do Zlonic, kde se nedaleko nádraží nachází železniční muzeum.
 

Jízdné a rezervace

V našem výletním vláčku neplatí žádné speciální jízdné. Cyklohráček pro malé i velké dobrodruhy jezdí stále za standardní tarif Pražské integrované dopravy (PID) či tarif Českých drah (ČD). Jízdné PID platí ve vlaku jak v podobě předplatních papírových nebo elektronických kupónů, tak v podobě jízdenek PID pro jednotlivou jízdu, a to vždy podle jejich časové a pásmové platnosti. Jízdenky ČD si můžete zakoupit ve stanicích u pokladen, nebo u vlakvedoucího, pokud nastupujete tam, kde pokladna není.

Při skupině 10 a více osob doporučujeme provést si rezervaci míst k sezení, a to na e-mailu prahanostalgie@cd.cz nebo na cyklohracek@ropid.cz. V ostatních případech je výběr volných míst k sezení do vyčerpání volné kapacity jednotlivých vozů.
 

Hrajvedoucí řídí hru

Zatímco se strojvedoucí s vlakvedoucími Cyklohráčku postarají, abyste v pořádku dorazili do svého cíle, hrajvedoucí mají na starosti, aby vám cesta vláčkem příjemně uběhla. Děti dostanou na památku drobné upomínkové předměty, cyklisté obdrží reflexní pásku a cyklomapku. Poradí vám s výběrem společenských her, vysvětlí pravidla různých dětských aktivit (např. Namaluj nám obrázek a získej odměnu) nebo poradí, kam v okolí trati Cyklohráčku vyrazit na výlet, pokud nemáte pevně stanovený cíl cesty. Pokud se budete potřebovat na cokoliv ohledně vláčku zeptat, už víte, na koho se máte obrátit!
 

Kopec hraček do zatáček

Jednotlivé vozy Cyklohráčku jsou vybaveny tak, aby se během cesty vyřádili všichni bez ohledu na věk nebo důvod cesty. Hrajvedoucí dokáže tahat z rukávu spoustu nápadů!

Vůz plný her
V minulém roce byl do Cyklohráčku zažazen zcela nový vůz plný her, který nahradil původní motorový vagónek přezdívaný Esmeralda. Nový vůz nabízí dětem množství aktivit, které jim zpříjemní cestu na výlet i zpátky domů. Uvnitř vozu na vás čeká nové balónkoviště, podobné tomu, na jaké jsou cestující již dlouhá léta zvyklí z růžového vozu plného balónků. Nechybí tu ani tabule na kreslení s barevnými a bílými křídami, dva kreslicí stolky či knihovnička nejen pro malé cestovatele, ve které si můžete na cestu naším vláčkem zapůjčit knížku.

Nově zrekonstruovaný vůz plný hraček
Ve voze s dětským koutkem na tebe čeká spousta hravých překvapení:
 • Pestrobarevné stavebnice
 • Houpací pytel
 • Dřevěná vláčkodráha a spousta mašinek
 • Leporela a knížky pro nejmenší
 • Stanoviště strojvedoucího přestavěné na dětskou hernu

Pokud si nechceš jen hrát a troufneš si pomáhat s vypravováním vlaku, hrajvedoucí ti klidně na celou cestu svěří:
 • Výbavu malého průvodčího
 • Výbavu malého výpravčího

Vůz plný balónků
Jedním z nejoblíbenějších vozů je u dětí vůz plný balónků. Uvnitř vagonu na vás čeká velké balónkoviště se skluzavkou, velká stavebnice a speciální dřevěné hry na stěnách. V tomto vagonu, stejně jako v ostatních, také najdete deskové hry, ke kterým si můžete půjčit figurky od hrajvedoucích.
 

Vůz plný kol a servis pro cyklisty

Jestliže jste zodpovědní sportovci a namísto her vás spíše zajímá, jestli je vaše kola připravena na výlet, tak myslíme i na cyklisty! Na palubě Cyklohráčku je k dispozici:
 • Kompresor na huštění pneumatik
 • Sada lepení
 • Základní nářadí pro opravu kola
 • Reflexní pásek

Ve voze bude nově zajištěna služba ČD Minibar, při které České dráhy, a.s. ve spolupráci se svým smluvním partnerem nabízejí základní sortiment občerstvovacích služeb, jež cestující znají z vlaků dálkové dopravy a těší se stále větší oblibě. V případě mimořádnosti nebo plánovaných výluk může výjimečně dojít k neposkytování této služby.

Aktivity v okolí

 Kostel sv. Jana Křtitele v Noutonicích

Kostel sv. Jana Křtitele v Noutonicích

Lichoceves, Středočeský kraj
Adventure Golf Číčovice

Adventure Golf Číčovice

Číčovice, Středočeský kraj
Kytky od potoka

Kytky od potoka

Velké Přílepy, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí