Úvod > Kalendář akcí > Cyklohráček - rodinný vlak z Prahy na Okoř a do Slaného

Cyklohráček - rodinný vlak z Prahy na Okoř a do Slaného

Kdy 30. květen 2020 9:00 - 1. listopad 2020 19:00 Akce pro děti
Výletní vlak Cyklohráček vyjíždí již do 7. sezóny! Každý víkend jezdí z Prahy na Okoř a do Slaného rodinný výletní vlak přestavěný na velké pojízdné hřiště. Cestou na výlet se v něm zabaví děti i rodiče.
Od 30.5. až do 01.11.2020 se tak můžete opět o víkendech a státních svátcích vydat na malebnou projížďku po tzv. Pražském Semmeringu, navštívit zříceninu hradu Okoře, podívat se za zvířátky do nedalekého Zooparku Zájezd, projít si Cestu za zlatým pokladem ve Slaném, nebo se přenést do minulosti za parními lokomotivami a dřevěnými vagony v Železničním muzeu Zlonice. 
 

Co zažijte v Cyklohráčku


O všechny hry se na palubě starají hrajvedoucí. V Cyklohráčku je samotná cesta cílem a děti se tu parádně zabaví. Ale nutno říct, že vlak má své kouzlo i pro tatínky, kteří mohou pozorovat strojvedoucího při práci. Za jeho zády je prosklená stěna, každý se může dívat, jak se řídí vlak a pozorovat výhybky a návěstidla na trati.

Jedou celkem 4 vozy - vůz plný hraček, balónků, her a kol.

V souvislosti s koronavirem doporučujeme pravidelně kvůli organizaci provozu dětských koutků sledovat Facebook Cyklohráčku!!

 

Jízdní řád Cyklohráčku

Z Prahy jede Cyklohráček krásnou trasou Pražského semmeringu. Vyjíždí z pražského hlavního nádraží a jede přes Smíchov (severní nástupiště) - Jinonice (metro B) - Cibulka a Zličín na Hostivici (přes zastávku Sadová) – Hostouň u Prahy – Středokluky  – Noutonice – Kováry – Zákolany – Podlešín – Slaný. Cestou uvidíte Prokopské údolí přes vysoké historické viadukty a nádherné výhledy z výšky na Prahu. Cyklohráčkem se můžete svézt každou sobotu, neděli i svátek. Až budete s dětmi výlet plánovat, vězte, že odpolední vlak z Prahy je zpravidla volnější než ten ranní.

Cyklohráček vás doveze do romantického údolí hradu Okoře (stanice Noutonice), navštívit můžete románskou rotundu na Budči (zastávky Kováry nebo Zákolany), zoopark v Zájezdě i historické město Slaný. Na své si přijdou i lovci keší, ta o Cyklohráčku je totiž vezme do hluboké historie tratě, po které vlak projíždí. Její začátek je na nádraží v Hostivici a na finálních souřadnicích vás čeká železniční překvapení.

Pro velké i malé cyklisty je ve vlaku speciální cyklovůz, kam se vejde přes 25 kol a hrajvedoucí mají malé pozornosti i pro každého cyklistu. Cyklisté tu během jízdy můžou provést malý servis - k dispozici mají kompresor na dofouknutí duše, sadu na lepení, mazání i nářadí na běžné opravy. Jako dárek dostanou cyklisté od hrajvedoucích reflexní pásky, aby byli na silnici dobře vidět.

Je třeba ale říct, že Cyklohráček slouží i běžným cestujícím, kteří si nechtějí cestou hrát nebo cestovat s kolem. I pro ty je zde dostatek místa.

Novinkou letošního roku je zrekonstruovaný nízkopodlažní vůz plný hraček pro nejmenší cestující.

Celý popis
Naposledy změněno: 28. 5. 2020