!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Cyklohráček - neobyčejný výletní vlak z Prahy na Okoř a do Slaného - zrušeno
Akce pro děti

Cyklohráček - neobyčejný výletní vlak z Prahy na Okoř a do Slaného - zrušeno

Kdy 30. květen 2020 9:001. listopad 2020 19:00
Omlouváme se všem výletníkům, kvůli opatřením v boji proti novému typu koronaviru musíme sezonu Cyklohráčku 2020 ukončit už v polovině října.
Cyklohráček je úžasný vlak, který vozí výletníky už 7. sezonu z Prahy do Slaného. Letos s ním můžete vyrazit za dobrodružstvím od 30. května až do 1. listopadu vždy o víkendech a státních svátcích. Vydáte se na malebnou projížďku po tzv. Pražském Semmeringu, navštívíte zříceninu hradu Okoře, podívate se za zvířátky do nedalekého Zooparku Zájezd, mrknete do vojenské historie v Bunkru Drnov a nebo můžete jet na výlet do Slaného, kde na vás čeká řada překvapení.
 

Co zažijte v Cyklohráčku


Cyklohráček má tři vozy upravené jako dětské herny a čtvrtý je připravený pro cyklisty a jejich kola. Jak to ve vlaku vypadá se můžete podívat ve fotogalerii. Dětské vozy jsou plné her, stavebnic a hraček. Najdete tu i pěkné balonkoviště a půjčit si můžete knížky nebo hry ke stolečku.

Zabaví se tu větší i menší děti, cestu na výlet si určitě užijete. Na palubě potkáte hrajvedoucí, kteří pro vás mají připravené menší dárky na památku, hry a rádi vám poradí, jak to ve vlaku chodí. 

Cyklohráček se neustále rozšiřuje a parta lidí, kteří se o něj starají, se snaží, abyste v něm vždy našli něco nového. Rok 2020 přinesl dvě velké novinky.

Jednou z nich je kompletně zrekonstruovaný oranžový nízkopodlažní vůz s hernou pro nejmenší děti a s upraveným stanovištěm strojvedoucího. Děti i rodiče se tu mohou posadit za řídící pult a vyzkoušet si, jak se cítí skutečný mašinfíra.

Tou druhou je občerstvení ve vlaku, po kterém jste se často ptali. V cyklovoze najedete nově minibar s obsluhou a vyberete si ze studených i teplých nápojů, drobností k zakousnutí nebo si tu dáte rovnou něco k obědu či večeři po náročném výletě.
 

Jízdní řád Cyklohráčku

Z Prahy vyjíždí Cyklohráček vždy ráno (9.04) a také po obědě (13.03), zpět do hlavního města se vrací po poledni a před sedmou hodinou večerní.

Začíná na pražském hlavním nádraží a jede přes Smíchov (severní nástupiště), Jinonice (metro B), Cibulku a Zličín směrem na Hostivici.

Cestou po tzv. Pražském Semmeringu se vám otevřou nádherné výhledy na Prahu a z výšky historických viaduktů uvidíte také Prokopské údolí.

Z Hostivice pokračuje vlak dále kolem ruzyňského letiště na Středokluky (sem se jezdí pozorovat přistávající letadla na letišti), Tuchoměřice a Noutnice. Právě v Noutonicích se nejčastěji vystupuje, pokud se chcete podívat na hrad Okoř.

Z Noutonic pak jede Cyklohráček dolů údolím Zákolanského potoka do Kovár (tato zastávka je nejblíž Zooparku Zájezd), Zákolan (tady najdete nejstarší dochovanou kamennou stavbu v Čechách - románskou rotundu na Budči), Kolče, Podlešína a do Slaného.

Ve Slaném můžete vyrazit s dětmi na dobrodružnou cestu za pokladem (herní plán vám dají hrajvedoucí ve vlaku), do aquaparku nebo třeba jen na zmrzlinu. Nudit se v tomto královském městě určitě nebudete.

Až budete s dětmi výlet plánovat, vězte, že odpolední vlak z Prahy je zpravidla volnější než ten ranní. Pokud byste cestovali ve větší skupině než 10 osob, dejte nám o sobě, prosím, vědět dopředu emailem na cyklohracek@ropid.cz, ať vám můžeme rezervovat místa.

Je třeba ale říct, že Cyklohráček slouží i běžným cestujícím, kteří si nechtějí cestou hrát nebo cestovat s kolem. I pro ty je zde dostatek místa.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 10. 2020
21.8.
Open Air Festival Okoř 2021

Open Air Festival Okoř 2021

Okoř, Střední Čechy
5.6.
6.6.
Okoř se šťávou 2021

Okoř se šťávou 2021

Okoř, Střední Čechy
5.11.
Musicfest

Musicfest

Kralupy nad Vltavou, Střední Čechy