Úvod > Aktuality > Kutná Hora nabízí letní prohlídky s profesionálním průvodcem

Kutná Hora nabízí letní prohlídky s profesionálním průvodcem

Vydáno 16. července 2019 Památky
Pokud se chcete dozvědět více o historii Kutné Hory, navštívit významné památky a odnést si nezapomenutelný zážitek, Průvodcovská služba Kutná Hora je ta správná volba. Stříbrným městem vás provedou zkušení průvodci, kteří vás zasvětí do tajů středověkého života. Můžete si vybrat z široké palety připravených okruhů městem. V nabídce jsou i zážitkové programy s ukázkou ražby mincí, průvodci v kostýmu, nebo prohlídky ve večerních hodinách.
Závazné objednávky okruhů Průvodcovská služba v Kutné Hoře přijímá písemnou formou, a to nejpozději tři dny před uskutečněním prohlídky. Široká nabídka služeb uspokojí nejen velké skupiny, ale také individuální turisty.

1. Chrám sv. Barbory, historické jádro města, Kostnice

Při této prohlídce navštívíte jednu z  nejkrásnějších českých katedrál, zasvěcenou patronce horníků sv. Barboře, projdete se po historickém centru města a nakonec se podíváte do Kostnice, která si získala světové renomé díky unikátní výzdobě z lidských kostí. Délka trasy: přibližně 2,5 hodiny. Cena za skupinu do 10 osob 1 300 Kč.


2. Za památkami UNESCO

Během této prohlídky navštívíte všechny nejhodnotnější památky UNESCO v Kutné Hoře. Průvodce vás zavede do chrámu sv. Barbory, společně projdete historické jádro města a nelze vynechat ani katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci. Délka trasy je přibližně 2,5 hodiny. Cena za skupinu do 10 osob: 1 300 Kč.


Kutná Hora3. Chrám sv. Barbory, Vlašský dvůr, historické jádro města

Během tohoto okruhu navštívíte chrám sv. Barbory a „českou centrální banku středověku“, kde se dozvíte, jak se razily mince. Unikátní dílo vrcholné a pozdně gotické architektury, založené roku 1388, je spolu s historickým jádrem města zapsané na seznamu památek UNESCO. Podle historických pramenů měla velkolepá stavba dosahovat dvojnásobku dnešní délky.

A Jestlipak víte, co to byla "gysárna", uhádnete, co se asi dělalo v "prenárně", kdo to byl "prubíř"? Odpovědi na všechny tyto otázky se dozvíte právě v nové expozici "Královská mincovna" v kutnohorském Vlašském dvoře. Délka trasy je přibližně 2,5 hodiny. Cena za skupinu do 10 osob: 1 050 Kč.

Dlouhé prohlídky městem pro milovníky historie

Kostnice4. Chrám sv. Barbory, Vlašský dvůr, historické jádro města, Kostnice, Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele

Tuto podrobnější prohlídku Kutné Hory zvolí příznivci historie, kteří si dopřejí časově náročnější okruh. Navštíví obě kutnohorské katedrály (chrám sv. Barbory a katedrálu Nanebevzetí Panny Marie), královskou mincovnu a samozřejmě nelze vynechat Hřbitovní kostel Všech svatých se světoznámou Kostnicí. Délka této náročnější trasy je  přibližně 4,5 hodiny. Cena za skupinu do 10 osob 2 000 Kč.


GASK5. Chrám sv. Barbory, Vlašský dvůr, historické jádro města, Kostnice

Kutnohorské památky v tomto okruhu je možné absolvovat během necelého půldne. Zájemci se podívají do Kostnice, jež je vyzdobena téměř výhradně lidskými kostmi - ostatky celkem 40 000 zemřelých, pozůstatky morových epidemií a obětí husitských válek. Průvodce jim detailně ukáže historické centrum města a společně pak ještě navštíví Vlašský dvůr a klenot stříbrného města - chrám sv. Barbory. Délka této trasy je přibližně 3,5 hodiny. Cena za skupinu do 10 osob 1 550 Kč.

Kutná Hora6. Kostnice, Katedrála Nanebevzetí Panny Marie, Chrám sv. Barbory, Vlašský dvůr, Dačického dům, historické jádro města

Kompletní prohlídka čeká na ty, kteří zvolí v pořadí šestou trasu. Průvodce vás vás zavede do nejnavštěvovanějších míst stříbrného města a jeho výklad vám přinese nezapomenutelný kulturní zážitek. 

Během 5 hodin v Kutné Hoře navštívíte Kostnici, katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, chrám svaté Barbory, Vlašský dvůr a Dačického dům, kde je dnes skvělá historická krčma. Nebude samozřejmě chybět ani zevrubná procházka historickým jádrem města. Cena za skupinu do 10 osob 2 100 Kč.


7. Chrám sv. Barbory, Vlašský dvůr, Dačického dům, historické jádro města

Navštívíte nejvýznamnější památky historického centra města Kutné Hory zapsaného do světového dědictví UNESCO vám přinese trasa číslo 7. V podstatě se jedná o zkrácený šestý okruh, tj. bez památek v Sedlci. Délka trasy je přibližně 3 hodiny. Cena za skupinu do 10 osob: 1 280 Kč.
 

Kratší prohlídky pro ty, kteří spěchají

Kutná Hora sv. Barbora8. Historické jádro města s chrámem sv. Barbory

Nemůžete věnovat střbrnému městu celý den? Kutnohorští průvodci pro vás připravili vás procházku historickým jádrem města s návštěvou chrám patronky horníků. Dozvíte se na ní to nejzajímavější o městě i slavné církevní památce. Délka trasy: přibližně 1,5 hodiny. Cena za skupinu do 10 osob: 750 Kč.


9. Procházka historickým jádrem města s odborným výkladem

Máte málo času, a přece byste se chtěli seznámit s krásami Kutné Hory?  Tato prohlídka vás městem provede bez vstupů do historických objektů. Délka trasy: přibližně 1,5 hodiny. Cena za skupino do 10 osob: 1 200 Kč.
 

Speciální kostýmovaná prohlídka

Vlašský dvůr Kutná Hora10. Kostýmovaná večerní prohlídka Vlašského dvora s ukázkou ražby mincí

Průvodce v dobovém kostýmu vám ve Vlašském dvoře představí technologické postupy při výrobě mincí a na vlastní oči uvidíte pana pregéře při práci.

Délka trasy: přibližně 1 hodina. Minimální počet osob ve skupině je 12, maximální počet osob 35. Cena: 125 Kč/osoba. Minimální cena 1 500 Kč/skupina.
Kostel sv. Jakuba v Kutné Hoře

Kostel sv. Jakuba v Kutné Hoře

Chrám je nejstarším z kutnohorských kostelů. S jeho stavbou se začalo po roce 1330. Až do 17. století se kostelu přezdívalo Vysoký, podle jeho věže.

Chrám sv. Barbory Kutná Hora - gotická památka UNESCO

Chrám sv. Barbory Kutná Hora - gotická památka UNESCO

Unikátní dílo vrcholné a pozdně gotické architektury, založené roku 1388, je spolu s historickým jádrem města zapsané na seznamu památek UNESCO. Podle historických pramenů měla velkolepá stavba dosahovat dvojnásobku dnešní délky.

Vlašský dvůr v Kutné Hoře - nahlédněte do královské mincovny

Vlašský dvůr v Kutné Hoře - nahlédněte do královské mincovny

Jestlipak víte, co to byla "gysárna", uhádnete, co se asi dělalo v "prenárně", kdo to byl "prubíř"? Odpovědi na všechny tyto otázky se dozvíte v nové expozici "Královská mincovna" v kutnohorském Vlašském dvoře.

Kostnice Kutná Hora - Sedlec

Kostnice Kutná Hora - Sedlec

Unikátní kostnice pod kostelem Všech svatých na hřbitově v Sedlci u Kutné Hory je vyzdobena téměř výhradně lidskými kostmi - ostatky celkem 40 000 zemřelých, pozůstatky morových epidemií a obětí husitských válek.

Sedlecké večerní zážitkové programy

Sedlecké večerní zážitkové programy

... za svitu svíček, s kostýmovanými průvodci, varhanní hudbou a zpěvy... Zážitkové programy dávají možnost navštívit sedlecké památky mimo běžnou otevírací dobu.

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Kutné Hoře - Sedlci

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Kutné Hoře - Sedlci

Klášter cisterciáků je nejstarším klášterem řádu v ČR z roku 1142. V posledních letech prodělala katedrála celkovou rekonstrukci a je opět otevřena pro veřejnost. Ve zdech katedrály objevili restaurátoři během svých prací ostatky pohřbených mnichů.

Naučná stezka Kolem Kutné Hory

Naučná stezka Kolem Kutné Hory

Okruh kolem Kutné Hory umožní pěším i cykloturistům poznávat okolí historického města z mnoha stránek - historie, geologie, archeologie, hornictví, botanika, zoologie, krajinářství. Stezka je dlouhá asi 30 km a spojuje všechna významná místa v okolí Kutné Hory.

Průvodcovská služba Kutná Hora - prohlídky stříbrného města

Průvodcovská služba Kutná Hora - prohlídky stříbrného města

Chtěli byste se při návštěvě stříbrného města dozvědět víc, než se dočtete v brožurách a na internetu? Využijte nabídky Průvodcovské služby Kutná Hora.